מתקפת סייבר על אולפני סוני יחד עם החלטת רשתות הקולנוע המובילות בארה”ב שלא להקרין את הסרט “ראיון סוף”, גרמה אתמול לאולפני סוני להחליט על ביטול הקרנת הבכורה של הסרט בשבוע הבא. 

אתמול בערב הודיעה חברת סוני שהיא מבטלת את הקרנת הסרט “ראיון סוף”. הסרט שהיה צפוי לצאת לבתי הקולנוע ב 25/12 מספר את סיפורם של שני עיתונאים (סת רוגן וג’יימס פרנקו) שנשלחים לראיין בראיון בלעדי את קים ג’ונג און ומקבלים מה CIA משימה לחסל אותו. השלטונות בצפון קוריאה לא ראו את ההומור בעלילת הסרט ואיימו לתקוף את ארה”ב.

אכן, החל מהוצאתו של הטריילר החלה מתקפת סייבר על שרתי חברת סוני. ההאקרים הצפון קוריאנים האחראים על המתקפה נקראים בשם “שומרי השלום” ושלחו הודעות איום שכללו איזכור של ה 11 בספטמבר, צירפו מסמכים שנגנבו מסוני ואיימו לבצע פעולות חבלה בכל מקום בו יקרינו את הסרט, והזהירו שלא להגיע למקומות האלו בעת ההקרנה . הם כבר חשפו תכתובות מביכות של מנהלי סוני, אך אלו התגברו על המבוכה בידיעה שהבאזז התקשורתי סביב הסקנדל יעלה את מכירות הכרטיסים לסרט. לצערם אתמול הודיעו מספר רשתות קולנוע מובילות בארה”ב שמפאת הסיכון הם מחליטים לדחות את הקרנת הסרט, שתוכנן לעלות ממש לפני ערב חג המולד. על כן החליטו בסוני לבטל את יציאתו של הסרט לאקרנים.

סת רוגן וג'יימס פרנקו בראיון סוף

סת רוגן וג’יימס פרנקו בראיון סוף

 

במקביל כלל ראיונות היחצ של השחקנים הראשיים נכון לעכשיו בוטלו והם נדרשו לשמור על פרופיל נמוך. רשויות הביטחון האמריקאי הודיעו כי אין אישור מודיעיני כלשהו על תיכנון פיגועי טרור בשטח ארה”ב. באולפני סוני אמרו כי הם עומדים לצידם של יוצרי הסרט והם בעד חופש ביטוי וכי מדובר באכזבה מצידם.

ומה קורה אצלנו? אז כרגע אין תאריך יציאה לסרט, אך התכנון להקרין אותו בארץ הוא ב 29 לינואר, ובינתיים דלפה לרשת סצינת ההתנקשות בקים ג’ונג און. זו הסצינה שמבקשים הקוריאנים למנוע מהצופים לראות.

https://www.youtube.com/watch?v=ALYw9eJ_jf0

 

 

Comments (1)

Leave a comment

Your email address will not be published.