שטיחים בקולנוע כבר מזמן אינם מסתפקים בתפקידם כמצע לרגלי הכוכבים, בדרך להשקות ולטקסים. השטיחים שבמצעד הזה זכו להיכנס להיסטוריה של המסך הגדול!

 

 

1. שטיח תחבורה – קלאופטרה – 1963

ישנן דרכים רבות להשתמש בשטיח ככלי תחבורה – חלקן נכונות יותר וחלקן פחות. כך, למשל, בסרט הקלסי, “קלאופטרה”, אליזבת טיילור, כמלכת מצרים, בוחרת להגיע אל יוליוס קיסר בתוך שטיח. למותר לציין שהמצביא הרומי מוצא שיטת תחבורה זו משעשעת למדיי.

2. שטיח קבורה – The Machinist – 2004

לפי מספר הסרטים והסדרות בהם שטיחים משמשים לשינוע גופות, אפשר לדמיין כי נהרות ואגמים בארה”ב מלאים בשטיחים וגופות. כך עושים, למשל, בסרט “The Machinist”, גיבור הסרט, טרבור רזניק, (כריסטיאן בייל), לא מבזבז זמן ונראה מגלגל גופה לתוך שטיח, עוד לפני סיום כתוביות הפתיחה.

3. שטיח אדום – גנגסטר אמריקאי – 2007

לפעמים שטיח אדום מקבל משמעות אחרת. בסרט “גנגסטר אמריקאי”, בן דודו של פרנק לוקס – סוחר סמים רב עוצמה, מצית את זעמו של הגנגסטר כאשר הוא יורה ברגלו של אורח במסיבה, ומכתים בדמו שטיח מצמר אלפקה בשווי 25,000 דולר. הוא משלם על כך בביקור ספונטני אל תוך פסנתר כנף.

4. שירותי שטיחים – ביג לבובסקי – 1998

ביג לבובסקי, הלוא הוא The Dude, אינו עבריין. הוא פשוט בחור המתעסק בענייניו ומרוצה מקיומו הפשוט, עד שהשינוי דופק על דלתו, דוחף את ראשו לאסלה ומשתין על השטיח האהוב עליו. “הוא ממש עשה את החדר”, מקונן הדוד, ובינינו, מי יכול להאשים אותו? זה באמת היה שטיח נחמד.

5. שטיח מעופף – אלאדין (1992)

עם כל הכבוד לשימושים הרבים של שטיחים בסרטים, אין ספק שהשטיח מספר 1 הוא השטיח המעופף של אלאדין. השטיח המעופף מציל את היום, פעם אחר פעם, עוזר לאלאדין לזכות בנסיכה ולהתעופף באושר ועושר אל השקיעה, כמיטב המסורת של דיסני. תכלס, הלוואי עלינו!

* המאמר באדיבות אחים עיני המבצעים תיקון וניקוי שטיחים ולא שואלים שאלות 😉

Leave a comment

Your email address will not be published.