אגדות האחים גרים מכות שוב, והפעם עם מריל סטריפ בתור המכשפה הרעה. “אל תוך היער” הינו גירסה מודרנית לאחים גרים, סרט שמאגד בתוכו את כל הסיפורים והאגדות הקלאסיות שכולנו מכירים, ומתאר אותם באופן חדשני, משעשע… וכמחזמר. כן, כל הסרט (מלבד כמה משפטים) הוא כל כולו שירים, וסיפורים מסופרים בשירה.

מריל סטריפ מתוך אל תוך היער

מריל סטריפ מתוך אל תוך היער

אז מה יש לנו?

בסרט מוצגים יחד, כיפה אדומה, סינדרלה, ג’ק והאפונים, רפונזל, וגם סיפור אחד על אופה ואשתו חסרי הילדים, המשתוקקים לילד (אגדת האחים גרים הפחות מוכרת מבין כולם). על פי האגדה המכשפה הרעה הטילה כישוף על הזוג, ולכן הם אינם יכולים להביא ילדים. בכדי להסיר את הכישוף, היא (מריל סטריפ) דורשת מהם להביא לה את כל הפריטים השייכים לאגדות האחרות. לפיכך מתבקשים האופה ואישתו להביא פרה לבנה כחלב, כיפה אדומה כדם, שיער צהוב כקלח תירס, ונעל טהורה כזהב. וכמו כל סרט ילדים, או סיפור מעשייה של האחים הסרט מסתיים עם מוסר השכל ותובנה משמעותית של הדמות הראשית (ג’יימס קורדון) וכל אחת מהדמויות של הסיפורים האחרים.

ג'יימס קורדון (האופה) מתוך אל תוך היער

ג’יימס קורדון (האופה) מתוך אל תוך היער

מה חשבתי על הסרט?

הסרט בבימויו של רוב מארשל (שיקגו, תשע), הוא אדפטציה של המיוזיקל מ-1987 של סטפן סונדהיים. הסרט מוביל את המצלמות על פני השירים והריקודים של הדמויות בסרט. בניגוד לשוברי קופות אפשריים, הסרט יותר מוצג כמחזה מיוזיקל מאשר סרט קולנוע. ישנו שימוש באפקטים מיוחדים, אך לא כמו שהיינו מצפים.  הסרט הוא כל הדברים שתוכלו לתאר לעצמכם, קיטשי, קלישאתי, סתמי לעיתים ומייגע גם כן. יחד עם זאת לפרקים הוא משעשע, נחמד ומוצג באופן פוסט מודרני יותר (נגיעות של אופי פמיניסטי יותר בקרב הדמויות הנשיות למשל). מה שהכי מעניין ואולי מפתיע בסרט הוא האופן שבו הוא מגיע לכדי הסיום הטוב כל כך של חיו באושר ואושר, המוכר עבור כל סיפור מעשייה ואז שובר אותו ולוקח את הסרט לכיוון אחר לגמרי (אפוקליפטי אפילו).


ההופעות המעניינות ביותר בסרט שייכות כמובן למריל סטריפ (המכשפה הרעה) שגם מועמדת לאוסקר כשחקנית משנה. בנוסף תוכלו לראות את ג’וני דפ, בדמות משנית אך כובשת כל כך כהזאב הרע מהסיפור של כיפה אדומה. כריס פיין בתור הנסיך הכובש, בהחלט עושה את העבודה. הוא מחזר, והוא חכם, והוא יודע מה הוא רוצה (לא סתם דמות פלקטית), הוא יודע לומר את המילים הנכונות (צ’רמינג או לא?) ולהסביר לסינדרלה, שגידלו אותו להיות מקסים, לא כנה.. וכך קורה שכל סיפור מקבל את התובנה שלו, היותר מציאותית ומחוברת לחיים, מאשר אלו מהאגדות.

טריילר:

 

Comments (1)

  1. liron

    Reply

    מי שרוצה לישון שעתיים מלאות ללא הפרעה מוזמן לרכוש כרטיס
    ולא לקנות שתייה או פופקורן כי בחמש דקות הראשונות כבר תירדמו
    שינה נעימה

Leave a comment

Your email address will not be published.