אם לא במוח אז נשתמש בהמון המון המון כוח. זה בערך התיאור לקרב הענקים הזה – אקשן טהור ופיצוצים מרהיבים לצד מחסור רציני בתוכן ותחכום.

לפני שנתחיל, בואו נחזור 3 שנים אחורה בזמן, לקומיקון 2013, רגע ההכרזה על “באטמן נגד סופרמן”  עלה השחקן הארי לניקס וקרא: “אני רוצה שתזכור, קלארק. בכל השנים שעוד יבואו, בכל הרגעים הפרטיים ביותר שלך, אני רוצה שתזכור את ידי על גרונך. אני רוצה שתזכור את האיש שהביס אותך.” כולם הבינו במה מדובר חוץ מהבמאי שניידר שלא הבין שהוא לפני האתגר הכי גדול בחיים שלו – הקרב על הבאטמן הטוב ביותר.

כריסטופר נולאן (טרילוגיית האביר האפל), עשה את הבלתי יאומן עם איש העטלף, לאחר שורה של כותבים שנחלו כישלונות, הצליח הבמאי המוערך להחזיר לבאטמן את התהילה שלו. זאק שניידר לקח את הזיכרון המתוק שלנו מ”האביר האפל” וזרק אותו לפח. נראה שהבאטמן שכולנו אהבנו התחפש לג’יימס בונד חסר כל קלאס עם אביזרים שהיו מביישים חנות של “הפנינג”.

הסרט נפתח בסצנת קרב משגעת, כמו ב”איש הפלדה” אנחנו נכנסים מהר מאוד לעניינים עם פיצוצים בלב ליבה של מטרופוליס, שנראית מוכנה לשדה קרב עם מתקפת אוויר מטורפת  עטורה באפקטים ונפילת גורדי שחקים.  סצנת הפתיחה מתמקדת בברוס ווין כמי שמוצג כמשיח של כדור הארץ אחרי כל הרוע שהביא אתו סופרמן, ווין נטש את גות’האם לטובת מטרופוליס בכדי לעקוב מקרוב אחרי הפעילויות של איש הפלדה.

באטמן נגד סופרמן - עידן הצדק

למרות הפתיחה המבטיחה, הסרט לא הצליח להתרומם לרמה מסוימת של עניין, רוב הזמן זה היה הפס קול הכבד (האנס זימר) שייצר את המתח ולא התוכן בסרט. הנבל שלנו לקס לותר אולי נשמע כמו פסיכופט, אבל לא מספיק, עדיין לא שם. הוא נשמע ומתנהג כמו ילד שגנבו לו את הצעצועים, גם השורות שלו סובלות מחוסר אמינות ומייצגות את מה ששניידר יודע לעשות הכי טוב – משפטים מפוצצים ללא כל קשר.

אין ספק שהציפייה הייתה מרובה אך בסופו של דבר התוצאה לא תאמה את הציפיות שלנו. אף על פי כן, עדיין מדובר בסרט עתיר תקציבים ואפקטים שכן מכניסים אותך כצופה לאווירה.  על אחת כמה וכמה כשצופים בסרט ב- IMAX  מה שמעצים את החוויה.

שמרנו את הטוב ביותר לסוף – גל גדות כוונדררוומן כמובן. היא מפגינה מחשופים יפים וכישורי לחימה שלא היו מביישים את באטמן וסופרמן בעצמם. נקווה שהפרטנר הבא בוונדרוומן, כריס פיין, יציג כשורי משחק ולחימה טובים יותר.

בשורה התחתונה,

ציפינו ליותר, אך לפחות קיבלנו את גל גדות על תקן הגאווה הישראלית.

Leave a comment

Your email address will not be published.