בית הקלפים
, בראשות פרנק אנדרווד (קוין ספייסי) חוזרת 6 חודשים אחרי שהוא הושבע לנשיאות, אחרי שבסוף העונה הקודמת הוא היישיר אלינו מבט מהחדר הסגלגל, תוך שהוא דופק עליה את השני דפיקות הקבועות שלו כנגד עין-הרע. את העונה הזאת הוא יפתח אלינו בדיבור מעל קבר אביו, שאותו הוא בא לכבד בדרכו המאוד מיוחדת.

רוב הפרק לא מתמקד בפרנק, אלא בדאג סטנפרד (מייקל קיי) העוזר הנאמן שאותו השארנו ביער לאחר שרייצל פוזנר – שמחזיקה את הסוד לגבי הרצח של חבר הקונגרס פיטר רוסו, שיכול למוטט את משפחת אנדראוד חובטת בראשו ובורחת עם האוטו שלו. השאיפה שלו לחזור לעבוד בשביל פרנק והמתח הנסתר בינו לבין סת’ גרייסון (דארק ססיל), שהולך לחסום את החזרה שלו. דאג הוא סוג של הכלב המוכה הוא כל-כך רוצה לחזור לעבוד, אבל לא נראה שפרנק רוצה שהוא יחזור לעבוד אצלו. לא לפני שהוא מבטיח למצוא את רייצל פוזנר.  יש אולי טיפה תקוה לדאג בתור שרון הפיזותרפיסטית הנחמדה, עדיין לא הצלחתי להחליט האם קיים שם מתח או לא? והאם הוא בדרך לחזור להתמכרות שלו?

פרנק מגלה שלהיות נשיא לא אומר שהרקרקע לא רועדת מתחת לרגלים שלך כל הזמן, כדי להציל את שלטונו המעורר הוא מציג לעם האמריקי את התכנית שלו “אמריקה עובדת” (לי זה נתן קונוטציות של “העבודה משחררת”) מה שמוסיף לקושי שלו הוא אשתו קלייר שברגע הכי לא נכון מבקשת שהוא יתמוך במעומדותה לשגרירה באו”ם, כי להיות הגברת הראשונה לא מספיק לה. האויבים מגיעים גם מחוץ וגם מבית.

דמות שהחשיבות שלה בסדרה הולכת ונבנית היא קוין ארסורי – האקר מחשבים שחתם עיסקה עם הFBI על מנת לא ללכת לכלא, מוכן לעזור לדאג  למצוא את רייצל פוזנר במטרה שהוא ימצא דרך להוציא אותו משירות הFBI.

הפרק מתנהל טיפה מדי ברגיעה לעוצמת המתח שאנו רגילים אליו מהעונות הקודמות, אבל אפשר להרגיש את המתח הולך ונבנה. טיפה קשה לעקוב אחרי התפקידים המשתנים והדמיות החדשות, אז תחזיקו חזק ואם אתם לא מבינים משהו תמיד אפשר לסמוך על פרנק שיעצור הכל להסביר לכם.

ציטוט אהוב: ״וכשיבואו לחלוק לי כבוד, הם יצטרכו לעמוד בתור.״

Leave a comment

Your email address will not be published.