בנות – עונה 4, פרק 1

הביקורת של הדר מרקו:

 

הו, לנה דנהאם, התגעגענו.

 לאחר המתנה ארוכה להחריד שבאה בעקבות סגירת עונה קודמת מרהיבה הגיעה סופסוף האתנחתא הקומית- מרירה לחיינו האפרוריים בצורת עונה חדשה של “בנות”.

 הפרק הראשון של העונה הרביעית, סובב סביב הנסיעה של האנה לאיווה, לאחר שהתקבלה לתואר שני בכתיבה, או “צעד בשרשרת צעדים מקריים”- כמו שמציג זאת אדם הממורמר (אדם דרייבר המעולה!), החבר הווירדו, אך לא חסר הסקס אפיל של האנה.

 סצנת הפתיחה של האנה עם הוריה במסעדה משחזרת את סצנת הפתיחה הראשונה של הסדרה, זו מהפרק הראשון של העונה ראשונה, משם כביכול האנה התקדמה כסופרת.

כדרכם של פרקים ראשונים לעונה, “בנות” נותנת לנו הצצה לחייה העכשוויים של כל אחת מארבעת המופלאות ובהיותה כבר בת 3 עונות, כל אחת מהדמויות נדרשת להתפתח רק כדי לא לצעוד במקום. אבל בנות לא בוחלת באמצעים ולא עושה הנחות או חלילה- מייפה מציאות, לא עלינו- וכך כל אחת מהבנות נמצאת במצב תקוע ואומלל יותר מהשנייה (למרבה השמחה והאושר של הצופה השמחה לאיד).

 שושנה האבודה לאחר שקיבלה תואר, מופיעה עם זוג הוריה הגרושים שרבים עליה, רמז להתפתחות דמותה של שוש ככזו בעלת רקע משפחתי מורכב, בעוד בעבר הסתפקנו בה כסייד קיק יהודי משעשע.

ג’סה בסצנה של טיפול בקשישה שכמעט והמיתה בחסד בסוף העונה הקודמת מציגה קשר אוהב, מסור ועם זאת אותנטי וסטרייט פורוורדי כפי שרק ניתן לצפות מג’סה, ובזאת ממשיכה את קו ה”אל תטעו, יש לי לב, אפילו שאני טורחת להכחיש כל קשר אליו ואורזת אותו באאוטפיט שיקי מהמם ותחת טונות של כריזמה פלוס מבטא”.

האנה ואדם

האנה ואדם

ומרני. הבחורה היפה והמוצלחת שיעדנו לה חתונה ושבלוניות שלא תבייש את שארלוט מסקס והעיר הגדולה לפחות, ובמקום זה קיבלנו תצוגת חיים חסרי פשר ותכלית בדמות שרשרת תאונות גבריות נוסח האישה האחרת, בה כל שלב מציג קשר תמוה מקודמו.

לראות פרצוף יפה מתרסק מעולם לא היה כיף יותר.

 והאנה עצמה, הלא היא לב הסדרה, היחידה שמחזיקה את העלילה ושלה הצופה נשאר נאמן או מזדהה איתה. היא גם היחידה שנראית שהולכת בדרך למטרה מסוימת- ורק נותר לתהות איך תתקדם הסדרה בלי הדבק הנוירוטי ששמו האנה ולקוות שלא תחזור עם הזנב בין הרגליים לניו יורק ולאדם שעושה עוד פרסומת לתרופות נוגדות דיכאון.

 ליבי, ליבי, קשה לקחת את הסדרה למקום טוב בלי להיהפך לנדושים לפחות כמו 90210, במתכונת הנועדת לכישלון מראש של פרידות- חזרות נוסח אדם והאנה או כולם היו עם כולם בחבר’ה נוסח משולש מרני- ריי- שושנה. אבל נראה שדנהאם יודעת שכדי להתקדם צריך יותר מפריימים של סצנות סקס נועזות או מהתפרצויות זעם ובכי של מי מהדמויות והכיוונים שהיא הולכת בהם מפתיעים ומרעננים. כולי תקווה ש”בנות” לא תגיע לכרוניקה של שחיקה ידועה מראש ותמשיך לתת לנו את התזכורת הכל-כך נחוצה. זו שמזכירה לנו ברוב טובה, שלחיים אין מרשם קבוע מראש ושמעידות קטנות-גדולות בדרך לא רק מתבקשות אלא גם הופכות את החיים ואותנו בדרך- לממש, אבל ממש בסדר.

עונה 4, פרק 1 – הטריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.