אוקי, אוקי.

כן, הנה זה הגיע- בעקבות הנסיעה של האנה, “בנות” נכנסת לפלונטר שקשה לראות איך היא יוצאת ממנו.

כבר ראינו בסדרה פרקים שמתמקדים בהאנה ויותר מנותקים מהסצנה הניו יורקית, אבל הם לא מהטובים או מהזכורים בסדרה. יותר מזה, הם גם לא אלה שהכתיבו את האווירה או את האופי של “בנות”. בפרקים הללו- כמו זה הנוכחי- הקצב שונה, איטי יותר, אין יותר מדי מלל והדמיון למציאות נעשה מוחשי ומוכר מדי. רוב הזמן, הדמיון למציאות זה בדיוק היופי ב”בנות”. אבל כאן, כשהלבד, מועקת היומיום ושגרת החיים מודגשים מדי, זה בא על חשבון השיאים הכיפיים שבסדרה.

כך, אנו מקבלים האנה מסתגלת ומעורערת, האנה שמתחילה מחדש באייווה, במקום בו חוסר הטאקט והמוזרות החושפנית מדי שלה לא זוכים לפתיחות המקבלת וחסרת האכפתיות של ניו יורק, אלא למבטים ביקורתיים מצד אנשים, איך להגיד- נורמטיביים יותר. או מרוכזים בעצמם פחות. ברור, תמיד מהנה לראות את האנה מפשלת/יורקת/צורחת/נופלת/בולסת ושאר ירקות נטולות אלגנטיות וחן שכאלה. אבל זה בוודאי לא תחליף לדיאלוגים הקולחים אמריקאית של החבר’ה או לסצנות הקצה אליהן התרגלנו ומהן אנו רוצות עוד.

בדיוק כאן- בלי יותר מדי מאמץ להסבר רציונאלי- מצטרף להאנה אלייז’ה, הלא הוא הומו המחמד של הבנות שעד עתה היטיב לבדרנו כאתנחתא קומית עליזה. האם יש כאן סיכוי להתפתחות דמותו של אלייז’ה? לא בטוח. וגם לא בטוח שאנו רוצות. יש כיוונים שעדיף לא ללכת בהם וכמו בעבר, גם עכשיו תפקידו של אלייז’ה הוא לספק בדיוק את המצע לעוד שיחה מצחיקה, עוד מסיבה פרועה ועוד מילוי חללים שיעזרו לשמר את האנה ואת “בנות” באווירה אותה הכרנו עד היום.

זאת לצד הקשר בין האנה שבאיווה הרחוקה לבין שאר הדמויות, שבינתיים מדגים לנו ולהאנה את אחת מעובדות החיים המובנות מאליהן- אבל רק עד הרגע בו הן מגיעות אליך לפתח הדלת-  שהעולם ממשיך להסתובב על צירו גם בלעדינו.

נקודת האור של הפרק ואולי גם של המשך העונה היא דווקא כיתת הלימוד של האנה: סדנת כתיבה פלצנית להפליא שמייצרת לעצמה בועה של חשיבות עצמית המורכבת מסטודנטים עם שמות כמו “די אוגוסט”. האנה, הנרמסת בביקורות על הסיפור החושפני שכתבה ועל כך שהיא למעשה כותבת את עצמה, ממשיכה ליישם את הקו ש”בנות” מכתיבה והוא שאין כזה דבר “יותר מדי מידע” בעולמנו אנו. זהו עידן המידע וככזה הכל- אבל הכל- מונח על השולחן. פתוח לרווחה. עם הקרביים, עם חוסר הודאות, עם הדבקות בהרגלים הרעים והישנים שלנו. בבנות כמו בבנות, הכל בחוץ, לטוב ולרע. במקרה הטוב, יש מי שיאסוף את הזבל ובמקרה היותר טוב- יש גם מי שיקשיב.
אם את מספיק מעניינת.

 

הטריילר של פרק 2:

Leave a comment

Your email address will not be published.