בואו נדבר על החלטות לרגע.

קבלת החלטות הן חלק הכרחי מהיותך ומהגדרתך כאדם בוגר, מבאס ת’תחת ככל שזה יהיה. הפרק נדמה שכל אחת מהדמויות נמצאת בשלב הפנמה שונה של המציאות העגומה הזו.

שושנה אחרי ראיון עבודה גרוע במיוחד בחברה הנחשקת בעולם מקנזי, לא מבינה “למה אף אחד לא מספר לך כמה רע הולך להיות בעולם האמיתי”, כלומר זה שאחרי הלימודים. התשובה הגאונית של מארני “כן, אומרים, זה בערך כל מה שאומרים לך” מסריחה מהבנה מרירה, שהיא הרי מנת חלקם של מבוגרים אפרוריים וקשי יום.

בנות: עונה 4 פרק 5

ריי, שממלא תפקיד פחות מרכזי בדינאמיקה של הסדרה בהיותו זכר, הוא אולי המייצג הטוב ביותר להבנה הזו ולדמות המבוגר: כנה עד מוות, כעוס להחריד, נוירוטי במידה, לוזר מלידה ומתנועע כאילו כובד העולם כולו מונח על כתפיו. עם זאת, ריי הוא אולי הדמות הנסבלת מכולן וזו שניתן להזדהות איתה במידה הרבה ביותר, בהיותו אבוד וממוצע כפי שהוא.

ההתקרבות המחודשת של ריי ושוש כחברים היא אולי המסר האופטימי יותר בפרק הפסימי הזה והוא מתייחס לתובנה שחברים משמעותיים אפילו עוד יותר, על רקע הסביבה הקשה שהיא המציאות שלנו. ג’סה מהווה לכאורה מעין תשליל להתבגרות ולכורח שבה, כשהיא זורקת זין אחד גדול על כסף, החלטות ועל כל העולם למעשה. אבל, למען האמת היא לא עושה הרבה יותר מלשמש הפרק כאתנחתא קומית, בעוד שהיא אמורה להיות בתהליך גמילה ומשתתפת יומיומית בAA, קו עלילה שדי נזנח וחבל.

בנוגע למארני, את ההחלטה הגורלית עבורה דווקא הבחור בו היא חושקת לוקח וכשהוא מדדה אליה שבור באמצע הלילה, יותר מעניין אותה מה כולם יחשבו, כשהיא מציגה לדסי המייבב את שאלת מי זרק את מי קודם. ילדותי ולא בוגר ככל שזה יהיה, היא מבחינתה השיגה את הפרס שייחלה לו ולא משנה כל כך המחיר שלו.

והאנה שלנו שוב הולכת על הקצה ומנהלת מלחמת חורמה עם החיים, בצורה הכי ילדותית שיכולה להיות. לאחר שהטמינה לחברי הסדנה מכתבי התנצלות בתאיהם, זכתה לעליהום שלא יבייש את גן יהודית בפתח תקווה, כשהיא זו שמורידה את הדיון לרמת גנון כולל האשמות סמויות של חברי הקבוצה במחסום כתיבה וגילוי תוקפנות דבילי כלפי אחד מחברי הסדנה וכל זאת בהיכל המקודש של הבגרות שהוא האקדמיה.

בצורה אופיינית לבנות מוצג לנו כאן התסריט הגרוע ביותר בנוגע לקבלת החלטות:

האנה התלבטה, התייעצה עם אבא, קיבלה החלטה, ארזה מזוודה, נסעה כל הדרך לניו יורק עם חלון פתוח ושיר מתנגן ברקע כששערה מתנופף ברוח ו…טעתה. ואז מה? קיבלה מנת אמת לווריד כשפגשה את what’s her face (כפי שג’סה קראה לה פרק קודם), הלא היא ג’יליאן ג’ייקובס שהוכיחה עצמה כשחקנית קומית לא רעה בכלל בסדרה המשעשעת Community.

האנה, שמפרק לפרק מצטיירת כאחת מהדמויות היותר נרקיסיסטיות שנראו על המסך הקטן, לא מבינה את מה שכולנו כבר כן מבינים, שמי שעומדת מולה היא לא אחרת מאשר החברה החדשה של אדם.

????: ???? 4 ??? 4

טוב, עם כזה סיום, ושנראה שחזרה לילדות והטמנת הראש בחיק הוריך פשוט אינה אופציה אפשרית לצערנו, האמירה מתחדדת: איזה מסריח זה להיות מבוגר, להחליט בשביל עצמך. איזה מסריח זה לטעות. בבנות, הדמויות ממשיכות לקחת החלטות גרועות, לטעות בעקביות ולא ללמוד על עצמן דבר. ולנו לא נותר אלא לקבל החלטה, להחזיק אצבעות שלא טעינו ובין לבין להישען בנינוחות אחורה ולזכור לצחוק על עצמנו בזמן שאנו מחכים לפרק הבא.

Leave a comment

Your email address will not be published.