והשבוע ב”בנות” ילדות:

האנה בננה מסתגרת בחדרה ומסרבת לצאת, כשכל אחת מהדמויות מנסה לעזור ולעודד אותה, אבל מה שהאנה באמת צריכה זו חברות אמת. ובכן, מדובר בפרק בעל מבנה של סיפור ילדים. אבל לא איזו קלאסיקה נצחית, אלא סתם סיפור ילדים דבילי. והמתכון לא עובד, לצערנו, לא הפעם.

האנה, שרק חזרה לניו יורק ומגלה על החברה החדשה של אדם, מתבצרת בחדרה לשעבר, כשבחוץ החבר שלה לשעבר, שרוי בפאניקה ומזעיק עזרה מהחברים. ראשונה מגיעה שושנה, מעשית ופרקטית כהרגלה, אבל חסרת כל רגישות לסבלה של האנה. שוש מקבלת בעיטה לציצי והאנה מכסה את ראשה בשמיכה.אחריה מגיעה ג’סה, שמתבררת כאחראית לשידוך של אדם ו MRH(מימי רוז האוורד). ג’סה ריקנית, מעצבנת וחסרת כל מושג של נאמנות חברית ועל כן מקבלת חבטה וכשהיא משיבה באחת משלה, האנה שוב מתכסה בשמיכה.

הבאים בתור הם אחותו של אדם ולנארד ואז בא ריי, אבל האנה לא יוצאת מהבית. אוף, מי יוכל לעזור להאנה המסכנה??

בנות: עונה 4 פרק 5

בנות: עונה 4 פרק 5

בינתיים אדם אובד עצות בחוץ ומדומה למי שממתין בבית החולים לתשובה באשר למצבו הבריאותי של חולה, אבל כזה שאינו במצב להתלוצץ עם רופאיו והסיטואציה המאולצת הזו- לא מצחיקה. רק לאחר כל אלה מגיעה מארני וסופו של סיפורנו העגום מתקרב:

מארני פולטת מספר משפטים קלושים על כך שכדאי לשחרר את אדם ועל חברות נוסח “אולי את ואני זה סיפור אהבה אומנותי”- והאנה במצבה העגום לוקחת את זה. לא כי זה מנחם ומעודד עם ערך התגלותי, אלא כי זה מה יש ובחבורה כזו אין מה לצפות להרבה יותר מזה.

לא לסוף כזה ייחלנו. אבל מארני אכן מכירה את נפשה של האנה ויודעת לנחם אותה: עובדה, היא הביאה איתה אוכל. ואת זה אי אפשר לקחת ממנה. כך שלבסוף האנה יוצאת מחדרה אחרי סדרה של טקסטים לא מעניינים או עמוקים במיוחד ולאורך הפרק, גם הבכיינות המאנפפת של האנה לא מצחיקה או נוגעת ללב, יש לומר. בנוסף, הגוגל סטוקינג על MRH שמציג את נפלאות הטכנולוגיה, החטטנות שהיא מעודדת ורמות העליבות שאפשר להגיע אליהן כשאת יצור שפל, פגוע וקנאי, אינה בעלת כל אפקט הזדהותי כהוא זה, אלא רק מדגישה את הריקנות.

כך נוצר פרק שעוסק במשבר ובעזרה חברית, אבל לא מרגש או מעורר הזדהות כלל. היחיד שמצליח להוציא משהו מהקרקס הזה הוא אדם, שהמונולוגים שלו, באופן עקבי לאורך כל הסדרה, משכנעים ורגישים במוזרותם, כתובים היטב ומשוחקים היטב לא פחות. תמיד נחמד לגלות שמאחורי ערימות ה”פאק פאק פאק” שאדם מגבב מפיו, יש רגישות, תבונה, כנות ו-וואלה- גם אמפתיה, מצרך נדיר בבנות. כי קרוב לגעת ללב הוא אדם (וכך גם ריי, שהפרק הנוכחי לא משקף את דמותו נאמנה),

וכאן מגיעה שאלה חשובה והיא: למה בסדרה המצהירה על עצמה כפמיניסטית- ועוד בפרק של משבר נשי- יותר קל להתחבר דווקא לדמות הגברית. אולי מרוב הומור נשי הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו?

טוב, לפחות ההרפתקה באייווה נגמרה. שמישהו יקרא לאלייז’ה.

 

“בנות” – עונה 4, פרק 5:

Leave a comment

Your email address will not be published.