הביקורת של אירית לבנבראון:

שלוש עונות מופלאות של הסדרה “הומלנד” (הגירסה האמריקאית ל”חטופים” אשר בחלוף הזמן הלכה והתרחקה מן המקור) מיצו את עצמן בסיום מפואר, בו נפרדנו מהגיבור הראשי – ניקולס ברודי, חייל ה”מארינס” שערק לשורות האויב, חזר בו ונאבק עם מצפונו ועם תוצאות מעשיו. דמות הרואית שגולמה בידי שחקן מצוין – דמיאן לואיס, אשר, למעט בעיית דיקציה קלה (ומעצבנת) שלו, הפגין כישורי-משחק מעולים בווריאציות חזותיות שונות: שיער ג’ינג’י ארוך עם רסטות עד הכתפיים, קצוץ, קצר ומסורק או ראש מגולח או חבוש בטורבן. במחיצתו – אפילו הופעותיה של קלייר דנס השתפרו וסיפור-האהבה של קרי והנחת השבוי הרטיט לבבות.

אז לאחר “פינאלה” שכזאת – לא בכל סידרה הורגים לנו את הגיבור הראשי בתלייה פומבית שבה קיוויתי, בכל רגע, ל”טוויסט” – לא נראה שיש מקום “למשוך” לעונה רביעית, אבל מישהו בהפקה התקשה לוותר על התרנגולת המטילה ביצי זהב  והתעקש למעוך שוב ושוב את הלימון הסחוט.

געגועים לברודי

געגועים לברודי

כך אירע שנחשפנו להמשך מאולץ, בו נמצא פתרון לבעיית הריונה של השחקנית  הראשית בדמותה של תינוקת אדמונית, הנולדת לקרי מתיסון וננטשת כלאחר-יד, בעוד אמה ממשיכה להתלבט בענייני ההורות שלה (דיכאון לאחר לידה בלה-בלה), נראית כמי שבסך-הכל התאוששה גם ממותו של אהובה וגם מהתסמונת הבי-פולרית שלה (נס רפואי), מסתערת בשצף-קצף על ניהול התחנה בקאבול וזוכה לבמה נשית כמעט בלעדית, כאשר שאר הפתייניות הפוטנציאליות סביבה מכוסות ב”חיג’אב”.

את המשבצת הגברית תופס “קווין” – סוכן מסתורי המגולם על-ידי רופרט פרינד (“אהבה ודעה קדומה”). שחקן בריטי שאינו מצליח לפצות על היעדרן של פרסונות זכורות לטוב אחרות, למשל: מורנה בקרין בתפקיד אשתו של ברודי – עם נגלז’ה או בלעדיו. אז היה רומן מגוחך בין קרי לעייאן – נער פקיסטני אומלל (המגולם על-ידי סוראג’ שארמה מ”חיי פיי”) ועוד כמה הרפתקאות שלא ממש ריתקו אותנו אל המסך אבל, החל מפרק 7 נרשמת פריצת-דרך: דמיאן לואיס אהובינו מככב בהזיה מסוממת של קרי ומזכיר לנו כמה התגעגענו אליו וסול ברנסון – ראש ה-CIA לשעבר, המגולם על-ידי מנדי פטנקין הנהדר, מקבל “פוקוס”: כשהדמות האבהית-החכמה הזו בצרה – לבנו הולך אחריו.

עדיין לא שודר פרק הגמר, אך בהתחשב בסגולות עוף-החול של יוצרי הסדרה – נראה שהעונה  הרביעית של “הומלנד” הצליחה, גם הפעם, למנף את עצמה מחדש.

 

הטריילר של העונה הרביעית של “הומלנד”:

Leave a comment

Your email address will not be published.