*** זהירות ספויילר***

הביקורת השבועית של נטלי להב:

ארבע עונות חיכיתי עד שמישהו ידבר על משהו שקרוב להיות פתרון למצב העגום שהעולם הזה נמצא בו כרגע. ועד שהמישהו הזה, הגיע הוא בא בצורה של רד נק אמריקאי שמן עם מוהוק מגוחך ופחד בזוי לשלב זה מהמתים המהלכים. כל כך רציתי להאמין שסוף סוף מישהו מדבר על פתרון, שבחרתי במודע להאמין שהוייט טראש הזה יכול להציל את העולם. הרי אם הוא הצליח לשכנע כל כך הרבה אנשים עד עכשיו, למה שאני לא אאמין לו?

וכל הזמן שאלתי את עצמי למה אף אחד לא מפקפק בו? למה אף אחד לא מתחקר אותו, שואל אותו שאלות ובודק שהוא אכן אותו המדען שהוא טוען להיות. טוב, יש דברים יותר חשובים כמו להילחם על החיים שלך. אבל כשהפרטים הקטנים הללו הופכים להיות הסיבה למותך, זה כבר עניין אחר.

הפלאשבאק לחייו של אברהם היו קצת מיותרים בעיני. לא הבנתי אם אשתו מפחדת ממנו או מהמצב עצמו, ולמה היא והילדים שהיו איתה בורחים אל תוך מותם הודאי. גם לא הבנתי איזה קשר יש לזה לסיפור שבפרק, מעבר לכך שיוג’ין הוא זה שבעצם הציל את חייו והשאיר אותו חי במשך כל הזמן הזה. באמצעות סיפור בדיוני לחלוטין, הרבה ידע ויכולת מדהימה לספר שקרים, יוג’ין הצליח להשאיר את עצמו בחיים עד עכשיו. עם קישורי הישרדות מעטים, יוג’ין הצליח לגרום לאנשים זרים שהוא לא מכיר, להגן על חייו יותר מאשר על חייהם, במשך זמן רב.

עוד משהו שהטריד אותי זה החוסר ההתעניינות של מגי בהימצאותה של אחותה בת’. זה מרגיש כאילו היא שכחה ממנה לחלוטין, איבדה כל תקווה לכך שאולי היא שרדה. קצת צורם לי שאף אחד לא מדבר עליה או תוהה מה קרה לה. בת’ החמודה, היא חיה אנשים! כן אהבתי את סצנת הסקס, לא היה כבר הרבה זמן וזה מרענן. רק חבל על המציצן, אין פרטיות יותר בעולם הזה!

אז מה היה לנו בפרק? החברים יצאו למסע נכשל, רק בשביל להגיע לשדה של מתים מהלכים ולגלות שהכל היה לשווא. יוג’ין מת, אברהם מאבד את זה וכולם מבינים שהם נמצאים מאוד רחוק מהכנסיה, בלי משאבים, בלי מטרה ובלי הרבה תקווה לעתיד לבוא. המדען הצליח לעבוד על כולנו ואני בטוחה שזה לא יקרה להם או לנו יותר מעכשיו. ואני מקווה שהם יצליחו להתאחד עם הקבוצה שנשארה עם ריק בכנסייה, כי ביחד הם פשוט יותר טובים.

 

טריילר של פרק 5, עונה 5 של “המתים המהלכים”:

Leave a comment

Your email address will not be published.