*** זהירות ספויילר***

הביקורת השבועית של נטלי להב:

לאחר שהייתי בטוחה שאת בת’ חטפו חבורת גברים אכזרית, וכבר דמיינתי את כל הדברים הרעים שהם בטח עושים לה, שמחתי לגלות בפרק האחרון של “המתים המהלכים”, שדווקא אנשים טובים (כמעט) הצילו את בת’ הקטנה והחמודה שלנו. בתחילת הפרק בת’ מתעוררת לבושה במדים נקיים במיטת בית חולים. כאשר היא קמה מהמיטה במטרה לחקור את הסביבה החדשה, היא מגלה בית החולים מתוחזק היטב, שכמעט נותן את התחושה שהעולם אולי חזר לקדמותו, או שכל זה היה רק חלום רע. אבל לא. בת’ עדיין נמצאת בעולם הנשלט על ידי המתים מהלכים. גם כאן, כמו בכל מקום בו יש ניצולים, מישהו כבר דאג לקחת שליטה על העניינים. הפעם מדובר בדון, מנהיגה רודנית בעלת תפיסות לא מציאותיות לגבי דרכי הישרדותם שלה ושל קבוצתה.

בכל קבוצה שהגיבורים שלנו פוגשים בדרך יש דבר מעט מעוות, מחשבה לא לחלוטין רציונלית אשר בסופו של דבר גורמת להתפרקות הקבוצה ולעיתים גם למותה. בקבוצה הזו נוכל למצוא את דון ,שוטרת מלפני שהעולם התפרק ,שלקחה שליטה על בית החולים וכל תושביו (לאחר מאבק מול המנהיג הקודם שהשתגע). יש למיקרו חברה זו חוקים ברורים – אם הם עוזרים לך אתה חייב להחזיר להם בחזרה .אבל באילו דרכים? את זה בת’ תגלה בהמשך הפרק, כאשר היא תבין שעד שהיא לא מחזירה את חובתה, היא לא תוכל לעזוב את המקום.

עבור דמויות הסדרה ,כל מבנה הופך לכלא, וכך גם בית החולים. לאחר שבת’ מבינה שהיא צריכה להחזיר לאנשים הללו את כל מה שהיא לוקחת, כולל את האוכל שהיא אוכלת, היא בוחרת שלא לאכול כדי לא להיתקע שם זמן רב בהחזרת חובות. זה פוסק כאשר דון מסבירה לה שאם היא לא תאכל, לא יהיו לה אנרגיות כדי להחזיר לה את החוב שכבר יש צברה. במשך שהותה בבית החולים בת’ מוצאת נחמה בשני חברים – רופא אדיב וסימפטי ובחור תמים (הילד מ-“כולם שונאים את כריס”) שהצילו אותו וגם הוא מחזיר את חובתו. שניהם ינסו לעזור לה בדרכם שלהם.

לאחר ניסיון בריחה כושל (כריס מצליח לברוח, אל דאגה), בת’ מוצאת את עצמה בחזרה בבית החולים. היא ממשיכה לחפש דרכים אחרות כדי להימלט משם. לבסוף, כמו בכל פרק, בת’ עוצרת את ניסיון הבריחה השני שלה כאשר היא רואה את קרול (השורדת נאמבר ואן) מובלת על אלונקה אל תוך בית החולים. הרי לא יכול להיות פרק מבלי לסגור מעגל כמו שצריך. הפרק התחיל בסיפור של בת’, של בית החולים וכיצד הוא פועל והוא מסתיים בניסיון הצלה של בת’ על ידי חבריה לקבוצה שחיפשו אותה מאז שהיא נחטפה, ותמיד מגיעים בסוף לעזרה. האם קרול תצליח להציל את בת’ או שמה גם היא לא תוכל לעזוב את המקום עד שחובה יוחזר?

 

הטריילר של פרק 4, עונה 5  של “המתים המהלכים”:

Leave a comment

Your email address will not be published.