אני לא רוצה להרוס לכם ולומר “סוף סוף” אבל, סוף סוף. זה לא שאני שמחה כשאנשים מתים, אבל לסדרה קוראים “המתים המהלכים” ולא רואים מישהו מת/נהרג/נרצח כבר המון זמן. הפרק האחרון היה בדיוק כמו שהוא אמור להיות – מלא בדם, תככים, מזימות והרבה הרבה מתים. אז מה היה לנו? אוקיי, יש יישוב חדש בו ריק והחבורה מנסים להתמקם ולמצוא לעצמם קצת חיים נורמליים. לאט לאט, בשקט בשקט נדמה שהם משתלטים על העיירה וכולנו יודעים שזה כנראה לטובה.

לכל אחד יש כעת תפקיד מוגדר משלו והחברה שלנו יודעים את העבודה, עד כדי כך שהם גם עושים את עבודתם של האחרים. ריק מתפקד כשריף שוב, עם מדים והכל. רק חבל שאין לו יותר מידי במה להתעסק חוץ מפסל שבור של אישה שברור לכולנו שהוא מת לזיין. ובנינו, יש משהו מאוד מסריח בבעלה כך שאני מקווה שבמשימה הזו הוא יצליח.

דריל יוצא למשימת גיוס וגלן יוצא למשימה למצוא חלקי חילוף למערכת החשמל, אותה הם כל כך צריכים כדי לקיים חיים נורמלים, או לפחות משהו קרוב לזה. אבל אנחנו יודעים שמכל משימה כזו חוזרים פחות אנשים מאשר יצאו אליו, השאלה מי הוא הבא להפוך לסעודתם של המתים? לא אגלה לכם. כן אגלה שהמוות של אותו אחד הינו אכזרי ומכוער, ויוצרי הסדרה דאגו להראות לנו אותו במלואו. אאוץ’.

קרול אופה עוגיות עם סמי לאחר מסע שכנועים של ילד קטן שסך הכל רוצה לאכול עוגיות ומישהו שיקשיב לו. היא מגלה דברים שלא מוצאים חן בעיניה והולכת איתם לריק. ריק, אחרי ששמע את מה שיש לה לומר, נראה נחוש בדעתו לצאת למשימה חדשה, הפעם מול החיים ולא המתים. מעניין אם הוא יצליח במשימתו או שיתלו אותו בעוד הוא מנסה. הג’ינג’ הגדול משתלט על קבוצת העבודה שעסוקה בהרחבת הגדר וזה בוודאות לטובה. יש לעיירה הזו חוקים מוזרים בכל הנוגע להצלת החיים ואני שמחה שהחברה שלנו הגיעו כדי לשנות אותם.

לסיכום, ריק והחבורה נתקלים בצרות מסוג חדש, כאלו שלא הכירו עד היום. אני רק יכולה לומר שמזל שמגי נמצאת בעין הסערה וחכמה מספיק כדי לתמרן את מי שצריך. יש לחבורה הזו אויבים בתוך העיירה והיא תצטרך להישאר עירנית וחדה כדי להביסם. אני שמחה שיש להם מים זורמים וחשמל עובד (לבינתיים) ובאמת שלא מצליחה לדמיין מה עומד לקרות. הסדרה הזו כל כך טובה שאפילו אותי היא עדיין מצליחה להפתיע, אמן.

פרק 14:

Leave a comment

Your email address will not be published.