משום מה נדמה שכל מהירות העונה הזו הורידה הילוך מאז שחזרנו מהפגרה. כשמשהו כן קורה זה מזעזע בהחלט, אך מלווה בעוד פרק איטי ללא התרחשויות מיוחדות מידי. אני מניחה שזה קשור לנוחות שהקבוצה מצאה בעיירה הקטנה והשקטה שהחברים התמימם שלנו הצליחו לבנות, בתוך כל הכאוס שהוא עולם המתים. הרי כשיש לבן אדם מכסה, אוכל, חשמל ומים זורמים, מה כבר יכול לקרות. הנוחות של החיים מרדימה את האנשים החיים בתוכה, ואת הסדרה כולה.

אני לא יודעת אם אצליח להמשיך עוד הרבה כשכל כך הרבה כלום קורה, אבל בינתיים אני עוד פה. וגם החבורה האהובה, פחות נוח אחד. עצוב. אבל אולי כבר כולם בעצם מתים בתוך חיי השגרה המשעממים שהם מסתגלים אליו. בודדים מהם עדיין מרגישים צורך לצאת לעולם האמיתי ולזכור איפה הם באמת נמצאים. ואולי הם בכלל יוצאים כדי להרגיש שוב חיים.

גילינו שבעלה של ליסה מרביץ לה וריק מחליט שהוא חייב לפעול ולעצור את זה. השאלה אם זה יעזור לעניינים או רק יסבך הכל, במיוחד אחרי שהכומר הנחמד, שהם הצילו מספר פעמים ממוות בטוח, החליט ללכת ולספר כמה הוא חושש שהחבורה תביא יותר רע מאשר טוב. עוד תמים מפגר שלא מבין איפה הוא נמצא. אני באמת לא מבינה איך הוא שרד עד עכשיו ולמה, אבל בפעם הבאה שיוצרי הסדרה יחליטו להרוג מישהו אני בהחלט מקווה שזה יהיה הוא.

דריל יוצא לחפש עוד שורדים ומוצא אישה תלויה על עץ, אכולה. האם זה אומר שיש קבוצת שורדים עוד יותר רעה ממה שראינו עד עכשיו, שאוהבים להשתשע על ידי תליית אנשים חיים על עצים? יכול להיות, הרי את הרע ביותר של בני אדם אי אפשר להתחיל לדמיין. במיוחד בעולם שכולו מוות. קרל מכיר חברה חדשה שאוהבת להסתכן כמעט כמוהו. אני שמחה בשבילו שיש לו סוף סוף מישהו או יותר נכון מישהי בגילו להתחבר אליה. מי יודע, אולי אפילו יצמח שם איזה סיפור אהבה קטן וקצר.

החברה שלנו עד עכשיו שרדו בזכות מי שהם ומה שהם יודעים לעשות. המפונקים שרדו בזכות הרבה מזל בעיקר. השאלה היא, האם המפגש ביניהם יביא באמת לבניית עולם טוב יותר בו יוכלו לגדל את ילדיהם ולנסות להמשיך את הקיום העלוב של האנושות שהם. או שאולי זה יביא להרס של הקהילה המטומטמת שהם הצליחו לבנות עד עכשיו, והכרה בעולם בו הם באמת נמצאים. מה שלא יהיה, לא נראה שריק עומד להחזיק מעמד עוד הרבה זמן בעולם המזויף הזה ואני אישית מקווה שהוא יהיה המנצח בסוף הסיפור הזה, אחרת הלך על כולם.

פרק 15:

Leave a comment

Your email address will not be published.