פרק אחרון מעולה לעונה מצוינת. היא הייתה אמנם ארוכה ולעיתים אפילו קצת משעממת, אבל מצוינת בכל זאת. החברה איבדו אנשים רבים וטובים על הדרך, אבל גם מצאו מחסה ובית חם ונעים, כזה שיש בו אפילו מים זורמים וחשמל עובד. יחד עם כל זה גם הגיעו אנשים תמימים שחשבו שהם הצליחו לשרוד, למרות שבתכלס הם עדיין חיים רק בזכות הרבה מזל ולא מעט שכל. אבל לשרוד לבד? כנראה שאין להם סיכוי, וריק וחבורתו יודעים את זה.

סיימנו את הפרק הקודם אחרי שריק כמעט רצח את הבעל המכה, הרופא של העיירה. לא ברור אם הוא עשה את זה ממניעים אישיים או חברתיים, אבל מה שבטוח זה שהוא הוא עצר אותו מלפגוע בג’סי, לפחות לבינתיים. דיאן נסערת מהמקרה ומתכננת להעיף ריק מהישוב, אבל אני ממליצה לה לחשוב פעמיים לפני שהוא הולכת לכיוון הזה.

אויב חדש מתגלה בפנינו, בצורה של שבט אנשים שבטוחים שהאדם נברא מהזאב. אני חובבת מושבעת של דרווין ומסוגלת לקבל את הקונספט שהאדם הגיע מהקופים, אבל מהזאבים? זה לגמרי מופרך, אנחנו אפילו לא דומים. בכל מקרה, נראה שאלו הם אנשים מסוכנים ביותר, שחורטים את האות W על מצחם, אוספים מאות מתים בתוך מכולות נטושות ובקצרה – צדים בני אדם. אם העיירה הייתה עד עכשיו בטוחה ממתים, יש להם כעת אויב חדש לחשוש ממנו.

חברינו מהפרק הראשון של העונה הראשונה מורגן ג’ונס, חוזר אלינו ופוגש שוב את ריק, אחרי כל הזמן הזה שריק חיפש אותו ואחרי ניסיון כושל אחד של ריק לצרף אותו לחבורה בעבר. אנחנו מבינים שהוא יודע לשרוד טוב מאוד לבדו, ובכל זאת מגיע לעיירה כדי לפגוש את חברו היקר והוותיק. קרול מראה לכולם מאיפה משתין הגד כשהיא מאיימת על ״מכה הנשים״. אני כל כך גאה בא ובדרך שהיא עשתה מתחילת הסדרה, כשהיא הייתה עוד אישה מוכה בעצמה. היום היא לא מפחדת משום דבר ואף אחד ואני לא מרחמת על הבן אדם שיעז לעמוד מולה.

ריק מועמד לדין בתקווה שיצליחו להעיף אותו, אבל למזלו בדיוק באותו הערב, הכומר הרשלן והעלוב, שאני לא מבינה איך הוא חי עדיין, לא סגר את השער למקום כמו שצריך וריק נאלץ לעמוד מול זומבי אחד בודד ומסכן. מדובר פה בעניין גורלי ומזל מהשמיים, מאחר ובזכות המת המהלך הזה, ריק מצליח להוכיח לכולם כמה הם באמת לא יודעים שום דבר על העולם החדש הזה, וכמה הם צריכים אותו ואת חבורתו בשביל לשרוד.

גלן נקלע לצרה אבל מצליח לצאת ממנה בהצלחה. מזל, כי אם יוצרי הסדרה יחליטו להרוג אותו אני מאוד אתעצבן. דריל עדיין בחיפושים אחר אנשים חיים וגם מוצא את עצמו בצרה לא קטנה. הוא ניצל כמובן, אבל אהרון שכח את התיק מאחור, ולצערו היו אנשים חיים אחרים שיאספו אותם ויעשו איתם דברים, רעים במיוחד כנראה.

סוף העונה והחבורה עדיין חיה ובועטת וריק עדיין המנהיג האמיץ שהוא חייב להיות, רק שעכשיו יש לו יותר אנשים לדאוג להם. הבועה של העיירה לאט לאט מתפוצצת, וכנראה תגיע לפיצוץ מוחלט ברגע שבני הזאבים יגיעו לבקר. אבל עד אז, אני שמחה שלא נהרג עוד מישהו שאני אוהבת, אני שמחה בשביל קרל שהוא מתאהב בפעם הראשונה ובעיקר אני שמחה בשביל יוג’ין, שאיכשהו עדיין חי. אה, ואני מאוד מקווה שמישהו יהרוג את הכומר בקרוב כי הוא מרגיז ביותר ופשוט חייב ללכת.

נסיים עם בשורה טובה. במקום להתבאס מזה שיש עכשיו מלא זמן עד לעונה הבאה, אני יכולה לשמוח שעוד מעט מתחילה סדרת הבת של המתים המהלכים בשם ״פחד מהמתים המהלכים״. זה אמור להתחיל בקיץ ויספר את סיפורם של חבורה אחרת של אנשים בLA ומסעותיהם מיד אחרי שסוף העולם מגיע. סיפור באותו העולם עם אנשים אחרים וזמן אחר – נשמע לי כמו משהו שאני מחכה לראות!

פרק 16:

Leave a comment

Your email address will not be published.