*** זהירות ספויילר***

הביקורת השבועית של נטלי להב:

קודם כל אני חייבת לציין שאני מאוד מתגעגעת לריק גרימס וקארל הקטן. כבר לא ראינו אותם שני פרקים שלמים ואני דואגת להם. עד כה, ידעו יוצרי הסדרה תמיד לעדכן אותנו בשלום הקבוצה, גם כאשר לא סופר עליהם באותו הפרק. אבל בעונה האחרונה הם יותר ממוקדים בסיפור אחד כל פרק, משתמשים ביותר פלאשבקים ולא טורחים לספר לנו מה קורה לחברה שבכנסייה בזמן שדריל וקרול יוצאים למסע להצלת בת’ ומגI גלן יוצאים למסע להצלת העולם (ממש).

עוד משהו שלא הבנתי זה איך הם נוסעים כל כך הרבה, כל הזמן אבל עדיין נמצאים באזור בו הם גרו לפני שהעולם ירד לטמיון. אולי פשוט לא שמתי לב לכמה הם באמת נסעו. נדמה שהם כל הזמן בתנועה אבל לא באמת מתקדמים לשום מקום. והפעם, קרול ודריל מגיעים בעקבות רכב עם צלב לבן על המראה האחורית, לעיר נטושה, שכנראה קרול ביקרה בה כבר בעברה. דריל ראה רכב עם אותו  הסימן על גבו חוטף את בת’ בתקופה שהם עוד טיילו יחד שניהם, והוא נחוש בדעתו להציל את חברתו הבלונדינית והעדינה.

מהרגע שהם פורצים את “חומות העיר” הם כרגיל מחפשים אוכל, שתייה וכל דבר שיוכל לעזור להם להמשיך לשרוד, בתוך הבניינים הנטושים, אפופי הזיכרונות של חיים שפעם היו בהם. והמתים מצידם דואגים להזכיר להם מידי פעם שהם עדיין שם ובכללי לא נותנים להם יותר מידי מקום למנוחה. כאשר הם מגיעים למקלט לאימהות וילדים שסבלו מאלימות בבית, קרול רוצה לחסל את המתים כדי לשחרר אותם סופית מסבלם, אך דריל לא נותן לה להתמודד מולם לבד ועושה זאת בעצמו לבד, בזמן שהיא ישנה. כזה ג’נטלמן הדריל הזה, מזל שהוא פרש מעסקי הרדנקיות והפך לגבר גבר.

גם חברנו נוח מבית החולים צץ ככה לפתע פתאום, תחילה בנעימה קצת פחות נעימה אבל לא לדאוג, גם הוא יבוא לעזרה בסופו של דבר. אני לא משאימה אותו, הוא סך הכל מנסה לשרוד, אבל איך הוא לא מבין שביחד יותר טוב מלבד? והסוף המפתיע של הפרק אכן השאיר אותי פעורת פה. לא הייתי מאמינה בחיים שככה קרול בעצם הגיעה לבית החולים. אני עוד לא מבינה לחלוטין מי האנשים בבית החולים ומה האינטרנס שלהם, אבל אני מאוד מקווה שדריל יצליח להוציא את שתיהן משם ולקחת אותן, יחד עם נוח (בכל זאת, זה כריס הקטן) בחזרה לחבורה שבכנסיה, כי כמו שאמרתי בהתחלה, אני מתגעגעת! ואני בטוחה שגם אתם.

Comments (1)

  1. גלעד

    Reply

    זו לא ״עיר נטושה, שכנראה קרול ביקרה בה כבר בעברה״. רואים בבירור שזו אטלנטה מהעונה הראשונה. זו גם אותה תמונה בדיוק, רק בלילה.

Leave a comment

Your email address will not be published.