הביקורת של נטלי להב:

שיימלס, הסדרה הכי מלוכלכת ואמיתית שיש היום בטלוויזיה. כבר עונה חמישית שאני עוקבת אחרי משפחת גאלאגר ובראשה פיונה (אמי רוסום) המהממת מכולן שחוזרת למוטב אחרי סיום קצת קשוח בעונה הקודמת. אח שלה התינוק בטעות אכל מהקוקאין שהיא השאירה במטבח, מה שהשאיר אותה אחרי תקופה קצרה בכלא בלי עבודה ועם צמיד על הרגל שמצפצף אם היא לא בבית אחרי שעה מסוימת. אבל היא מצאה עבודה ואפילו נראית קצת מאוהבת, הפעם בבחור שעל פניו נראה נורמלי. יש עוד תקווה.

אז מה קרה מהעונה האחרונה? ליפ, החכם והמוצלח של המשפחה חוזר הביתה מלימודיו באוניבריסטה עם שעון גדול ומנצנץ על היד, דבי  עוברת את גיל ההתבגרות ועצבנית על משהו לא ברור, קרל צולע לכל מקום עם רגל שבורה אחרי שניסה לעזור לאבא שלו פרנק לקבל כבד חדש, שבינתיים קיבל כבד חדש ממקום אחר בכלל וחוזר לקו הבריאות יחד עם אישה חדשה ובת מבוגרת שמתגוררת אצלו בחצר בקראוון עם הבן השמן שלה צ’אקי. מקסים.

איאן ומיקי זוג וחיים יחד בביתו של מיקי יחד עם אחיו, אשתו הזונה ושאר הזונות שלו. הם חיים חיי זוגיות בפרהסיה ואני חייבת לציין שהם מבחינתי הזוג הומואים הכי סקסי שהיה בטלוויזיה עד היום בטלוויזיה. מיקי חוזר לעסקי הפשע ומפרנס את המשפחה בזמן שאיאן לא מצליח להחזיק את הזין במכנסיים ליותר מכמה דקות ברצף, בגלל המאניה כמובן. כולם דואגים לו וחוששים שיש לו את מה שהיה לאמא שלהם, אבל הוא מכחיש למרות שהוא מראה את כל הסימנים. נקווה שמיקי יעזור לו עם זה.

השכנים האהובים, ורוניקה וקווין, מתמודדים לראשונה עם עולם ההורות. שוב צץ ראשו של תסביך המדונה והזונה, שהפך את ורוניקה מזונה סקסית למדונה קדושה, עד שהם מבינים שקווין אמא יותר טובה מורוניקה. אני אומרת, זרום עם זה. היא תלך לעבוד בבר ואתה תישאר כל היום עם התינוקות. אתה מעולה בזה, אז למה לא. נראה איך זה יתקדם וכמה זמן ייקח לקווין לאבד את שפיותו באופן זמני.

ופרנק. טוב, פרנק הוא מלך וכולם יודעים את זה. הוא הרס כבד אחד עד שהכבד כמעט הרג אותו, ואז הוא מצא כבד חדש. מכל האנשים בעולם שהיו צריכים כבד באותו הרגע, דווקא לפרנק נתנו אותו. מצד אחד אני בטוחה שהיו כל כך הרבה אנשים שהגיע להם את הכבד הזה לפני פרנק. מצד שני, אני כל כך שמחה שהוא זה שקיבל אותו כי בלי פרנק מה כל זה שווה. הוא חוזר לבית של שילה אחרי שהוא מגלה שהם נשואים, חי חיי נחת סך הכל ועובד על פרויקט סודי. אפשר לומר שטוב לו, ולכן לא מפתיע שחזר להיות הבן זונה שתמיד היה ששם זין על כולם.

ולסיום עוד מסיבה גאלאגר סטייל כדי לפתוח את העונה כמו שצריך. נוכל רק לקוות שפיונה לא תפקשש, לפחות לא בארבעה פרקים הראשונים, שאיאן לא יתחרפן ויחליט להיות זונה כדי לספק את הלבידו המאני שלו, ששילה תקנה צעצועי מין חדשים כי נראה שהיא זרקה שם הרבה מהם ושפרנק לא יהרוג את עצמו מהר מידי, כי באנחנו אוהבים את פרנק. אל תהיה אדיוט. בבקשה. בקיצור, נראה שיש עונה מעולה לפנינו, איזה כיף לחזור הביתה לבית משפחה גאלאגר. אה רגע, ואיפה ג’ימי?!

 

כל “חסררי בושה” על רגל אחת:

Leave a comment

Your email address will not be published.