הפרק האחרון של שיימלס היה מדהים. אין לי דרך מעודנת יותר לתאר את התחושה שקיבלתי כשראיתי את איאן מנסה להגיע לפלורידה עם תינוק קטן, בלי ציוד ובלי שפיותו (באופן זמני). בכל רגע שהוא היה שם בחוץ הצצתי בחצי מבט על המסך, כי לא יכלתי לשאת במתח. איאן תמיד היה הגלאגאגר האהוב עליי, למרות שהוא ג’ינג’י. הוא היה ילד טוב וכנה שהלך אחרי הלב שלו ולא נכנע ללחצים של השכונה בה הוא גדל. אבל אין מה לעשות, הוא קיבל את הגנים הדפוקים של מוניקה ואני יכולה רק לקוות שהוא ומיקי יצליחו לשרוד יחד גם את זה.

אם כל הדרמה עם איאן לא הספיקה, אז מה שלום ג’ימי שחזר אחרי שנים בגלות, כדי לכבוש בחזרה את ליבה של פיונה הנשואה. אל לנו לשכוח שהיא התחתנה עם הבחור שבוע אחרי שהכירה אותו, אבל בכל זאת, נשואה. לג’ימי יש המון תירוצים של איפה הוא היה ולמה הוא יצר איתה קשר, אבל המנטרה שהוא כל הפרק חוזר עליה היא “אני אוהב אותך”. חלומה של כל בחורה לשמוע מהבחור שהיא אוהבת (פיונה לא תודה אבל אנחנו יודעים שהיא מתה עליו) – שהוא אוהב אותה. אבל למה עכשיו, ולמה ככה. אני חייבת לציין שכשפיונה חוזרת בלילה למיטה של גאס לקראת סוף הפרק, זו אחת הסצנות הסקסיות שהיו בשיימלס עד עכשיו. אבל בכל זאת, ליבי עם ג’ימי ואני מקווה שהוא יצליח לכבוש אותה בחזרה והלתאפס על עצמו והחיים שלו. אולי הוא יהיה יום אחד אפילו דוקטור.

בפרק הזה גם הייתה בשורה משמחת למשפחת גאלאגר – סמי (הבת של פרנק שרק גילו עליה לאחרונה) סוף סוף מתאפסת על עצמה ומתחילה לנהל את משק בית הכושל של משפחת גאלאגר. הרי רק הגיוני שהיא תנהל אותו, היא הכי מבוגרת מכל האחים, היא לא עובדת, אין לה בית בגלל פרנק ונדמה שיש לה מושג כלשהו לגבי ניהול משק בית. היא מכינה ארוחות מסודרות ואפילו עוזרת לדבי להתכונן ליומה הראשון בתיכון בכך שהיא מזהירה אותה לא להיכנס לשירותי בנות בלי סיגריות, אחרת ירביצו לה בנות רוסיות. אחלה טיפ סמי, תודה. אני מקווה שהיא תמשיך ככה ותיתן לפיונה הזדמנות פעם אחת לחיות את החיים שלה ולא את של המשפחה שלה.

כשמדברים על משפחה חייבים להזכיר את פרנק, שהביא מבחינתי את אחד הקטעים המצחיקים של העונה הזו. הוא מגיע לבית החולים לאחר שמתמוטט בבית. זה לא מפתיע אותנו כמובן, הרי זה לא שהוא לקח את הכדורים או עשה משהו שקשור לכבד החדש שהוא קיבל. כשהוא שוכב במיטה מגיעה רופאה ששואלת אותו שאלות ובסופו של דבר לא מבינה למה הוא לא לוקח את הכדורים שלו. הוא מבקש עזרה עם זה, והיא מסבירה לו שהאנשים היחידים שמקבלים עזרה הם אלו שמוגבלים נפשית. כשפרנק לא מבין למה היא מתכוונת היא שואלת אותו בבוטות “are you retarded?” ולרגע הייתי בטוחה שפתרו את בעיותיו של פרנק לנצח. אבל הוא ענה שלא, והיה נדמה לי שראיתי ניצוץ של הבנה בעיניו. כנראה שזה סתם מהסמים שעשה בלילה של לפני. אנחנו מדברים הרי על פרנק גאלאגר.

שיימלס – עונה 5, פרק 6:

Leave a comment

Your email address will not be published.