18.11.15  |  מאיה שרמן

“גבירותי ורבותיי ברוכים הבאים למשחקי הרעב ה76”

אין כמו לחתום סאגת סרטים מצליחה עם סרט מלא אקשן ורגעים מלודרמטיים של ג’ינפר לורנס. אחרי יותר משנה של המתנה לסרט האחרון בטרילוגיית הסרטים, זה הזמן להגיד שלום לסרט שכבש את העולם ולדמויות שליוו אותנו משידור הסרט הראשון ב2012. לכל חובבי הספרים, זהו אמנם עיבוד קולנועי מעולה בפני עצמו, אך לאו דווקא המדויק ביותר.

משחקי הרעב הפריימירה

הסרט מכניס אותנו היישר לנקודה בה סיימנו את הקודם, לאחר שפיטה ניסה לחנוק את קטניס שלנו וזאת לאחר שבקפיטול דאגו לעשות לו שטיפת מוח. לכל אוהבי פיטה-קטניס – אין יותר מדי רגעים רומנטיים בין השניים. אנו נחשפים לכישורי המשחק המדהימים של ג’וש האצ’רסון בתור פיטה מלארק שלא מצליח להתגבר על שטיפת המוח שעבר ומנסה להרוג את קטניס בסרט בצורה אמינה למדי.

לא נהרוס לכם את הסרט כמובן, אבל נספר לכם מעט על קווי העלילה המרכזיים – המורדים נלחמים בקפיטול ובקברניטי המשחק, כשבראש המרד ניצבת קטניס, The Mockingjay (מדהים איך הכל נשמע כל כך יותר טוב באנגלית). נשיאת המרד אלמה קוין, בגילומה של השחקנית ג’וליאן מור, רוצה לשמור את קטניס כאשת יחסי הציבור הפרטית שלה אבל כמו שכולנו יודעים, לקטניס יש תכניות אחרות בראש.

סצנות האקשן מעולות ומשלבות אפקטים רבים שלא נותנים לך רגע אחד להירגע. מנסים להרוג את קטניס פעמים רבות במהלך הסרט והיא כמובן שורדת כל דבר אפשרי שהקפיטול מתכנן לה (כי מי יעז להרוג את ג’ניפר לורנס). ללא ספק הסרט המותח ביותר שהיה עד כה בטרילוגיית הסרטים – כן כן, יש כמה רגעים מבהילים בסרט, שלא תגידו שלא הזהרנו אתכם מהטציות!

משחקי הרעב עורבני החקיין

ממליצה לכם לראות את הסרט בתלת מימד, זאת תוספת מעולה שמעבירה את כל סצנות האקשן ברמה טובה. אה ועוד טיפ, למרכיבי המשקפיים ביניכם, תשימו עדשות לסרט – אל תעשו את הטעות שלי..

כמובן שלא כל הסרט הוא הארד קור אקשן, אי אפשר בלי רגעי הדרמה – קטניס והנאומים הדרמטיים שלה. היופי של לורנס לא מפצה במקרה הזה על כישורי המשחק המוגזמים והבעות הפנים הדרמטיות. נראה שיוצרי הסרט החליטו שבכל סרט חייבת להיות לפחות סצנה אחת בה קטניס צועקת ובוכה בצורה מוגזמת בעודה זורקת כוסות וזכוכיות לכל עבר (הפעם זה היה החתול המסכן שסבל מזה). נוסיף לכך גם את רגעי הרומנטיקה ומי יזכה בבחורה בין גייל לפיטה, רגעים שלי לפחות מזכירים את סרטי “דמדומים” למיניהם – אבל חייבים לכסות גם את החלק הזה.

בשורה החתונה

בדיעבד העיבוד מהספר לסרט לא צלח בצורה חלקה למדי, ויש סצנות חשובות שבחרו להשמיט או לשנות. אבל האמת היא ברגע שהסרט התחיל, כבר נהייתי כל כך מרותקת ושקועה בעלילה שבקושי שמתי לב לזה. ככה זה שמנסים ליצור שובר קופות קולנועי בשעתיים ורבע ולדחוס ספר שלם לתוכו.

לא נהרוס לכם יותר מדי, אבל אין מצב שאתם לא רואים את הסרט הזה. סרט שחובה לראות!

Leave a comment

Your email address will not be published.