הבמאי בראד בירד מביא לנו את הסרט מלא האופטימיות בחזרה למחר. מדען גאוני (ג’ורג’ קלוני) ומתוסכל פוגש בנערה מבריקה בעלת אופטימיות (בריט רוברטסון), שמעוררת בו ניצוץ של אופטימיות. יחד הם יוצאים למסע שבו הם חושפים את סודותיה של ארץ המחר, בה התאגדו מיטב המוחות המדעיים והאומנותיים בעולם. הצלחה במשימתם משמעותה ליצור עולם טוב יותר.

Disney's TOMORROWLANDCasey (Britt Robertson) Ph: Film Frame©Disney 2015

ג’ורג’ קלוני מתוך בחזרה למחר

הסרט בחזרה למחר הוא די פשוט להסבר, הוא מובנה כל כולו על אשמתה של האנושות במצבו של העולם. ללא מצמוץ נוקף הבמאי אצבע מאשימה מאוד כלפי המין האנושי על כך שפשוט ויתר על העתיד שלו, אם פעם היינו מביטים על העתיד בשמחה והתרגשות, היום אנחנו מלאי פסימיות. בראד בירד רואה את תקוותו של העולם בהשבתה של התקווה לאנושות כולה.

אופטימיות היא שם המשחק

בשנת 1965 פרנק ווקר הצעיר, צועד מלא בבטחון ועם חיוך מלוא השיניים ליריד העולמי לממציאים שבניו יורק. הוא סוחב איתו את תרמיל הרחיפה שבנה משואב אבק וחלקים נוספים במוסך של אביו. המכשיר עצמו אמנם לא ממש מרחף, אבל פרנק סבור ובטוח שהאופטימיות שלו, בהחלט תספיק עבור השופטים. כאשר היה צריך לענות על השאלה למה תרמיל הרחיפה שלו טוב, עונה פרנק שפשוט בשביל הכיף, כשזה לא מספיק הוא מסביר שזה גורם השראה לאנשים אחרים. המסר עצמו הוא באמת טוב ויפיפה, מסביר פנים ומדגיש למה יש צורך רב באמנות בעולם הזה, בכמה אופנים במהלך הסרט שמים אמנים, מדענים ואנשים מבריקים כמי שמבטיח שהעולם הזה יהיה טוב יותר.

ההשראה של האמנות, הוא מסר חשוב וטוב אבל מוצג בצורה הכי לא אמנותית שיש, בראד בירד כבמאי בתוך עולם הקולנוע השייך לאמנות יכל בהחלט לבחור צורה אמנותית יותר להעביר את המסר הזה, אך הוא בחר לציין זאת בכמה משפטים בתסריט..

 

מתוך בחזרה למחר

מתוך בחזרה למחר

בשורה התחתונה

בסך הכל אהבתי את הסרט, העלילה שלו מרגישה כמו סרט שכבר ראיתי לא פעם ולא פעמיים, אבל זה תמיד כיף לראות וריאציה אחרת של רעיון כזה אופטימי. זה סרט שמתאים לילדים לקראת גיל העשרה, הוא כיפי, ומלא בפריימים ואפקטים מגניבים, הדמויות מצחיקות ומקסימות בפני עצמם, הגיבורה המרכזית היא ילדה, ולצידה ילדה רובוטית נוספת. זה לא סתם שבראד בירד שם את המפתחות לעולם טוב יותר בידיה של ילדה מלאת אופטימית ומאוד עקשנית. מומלץ מאוד ללכת לראותו עם ילדים.

 

 

טריילר:

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.