את חבורת המיניונים הכרנו לראשונה בשנת 2010 בסרט “גנוב על הירח” (Despicable Me), כבר אז הם תפסו מקום מרכזי בסרט ובזכותם הצליח גרו הרשע לגנוב את הירח. בסרט השני שיצא לאקרנים בשנת 2013 הם כבר כיכבו ממש והשתלבו אפילו בשם הסרט והיוו מטרה לחטיפה ושינוי זהות ואופי, מיניונים סגולים זוכרים?

אגב הסרט השני נקרא בעברית גנוב על המיניונים, למרות שבאנגלית השם היה זהה לסרט הראשון: ,Despicable Me 2, אבל כנראה המתרגמים בארץ הבינו לאן הטרנד הולך…

מיניונים בעיר הגדולה

מיניונים בעיר הגדולה

 בסרט החדש והשלישי בסדרה שנקרא “מיניונים” אפשר לומר שהם כבשו את הפסגה, זה סרט עליהם, נכון יש רשע (רשעית יותר נכון) אבל אנו זוכים להכיר את חבורת המיניונים עוד מהימים הראשונים של ההיסטוריה, החל מתקופת הדינוזאורים, האדם הקדמון ועוד תקופות מרכזיות בהיסטוריה של האנושות.

מיניונים, מה הסיפור שלכם?

אם שאלתם את עצמכם, מה הסיפור שלהם? טוב אז זה מאוד פשוט הייעוד של המיניונים בכל תקופה (כי כנראה שהם חיים המון המון שנים) הוא למצוא ולשרת את הבוס הרשע ביותר בסביבה וזאת משימה שלא היתה  קשה עבורם במיוחד. אבל מסתבר שלמיניונים יש גם חולשה מרכזית והיא לשמור על הבוס הרשע מכל פגע, בזה המיניונים לא כל כך מצטיינים.

כבר בתחילת הסרט אנו רואים כיצד הם “קוטלים” בחן בוס רשע אחרי בוס רשע, אם בתאונות שלומיאליות ואם בעצות אחיתופל החל מדינוזאור אימתני שנופל ללבה ועד לנפוליון בונפרטה שחוטף פגז מה שנקרא “אש ידידותית”.

 בשלב מסוים אי שם בשנות ה-60 של המאה הקודמת, מוצאים את עצמם המיניונים בתקופת שפל קשה, אין להם בוס לשרת, ובכל הם במצב חסר תכלית, מתוך החבורה 3 מיניונים (קיווין, סטיוארט ובוב)  מתבלטים ויוצאים מן ההמון למסע חיפוש של בוס רשע חדש. המסע שמתחיל בסירה קטנה בים הגדול, מביא אותם לארה”ב בשלב ראשון לניו-יורק ולאחר מכן לאורלנדו לכנס הרשעים שלמזלם נערך באותה תקופה.

סקרלט אוברקיל - הרשעית התורנית

סקרלט אוברקיל – הרשעית התורנית

 בכנס הרשעים השנתי הם נבחרים וזוכים להיות מגויסים על ידי הרשעית המפורסמת של אותו תקופה סקרלט אוברקיל (סנדרה בולוק בדיבוב בגרסה האנגלית), סקרלט חושקת בכתר של מלכת אנגליה לאחר שכבר הצליח לשדוד כמעט כל דבר אחר, שלושת המניונים כמשרתים נאמנים עוזרים לה במשימה החשובה ומשם כבר כדאי שתראו לבד מה קורה.

לסיכום, פעם שלישית…בננה

אז מדובר על הסרטון השלישי בסדרה ואם אהבתם את השני הסרטים האחרונים בוודאי תיהנו גם מהסרט החדש. בהחלט מרענן לחוות את סיפור המיניונים ללא גרו הבוס הרשע, מה שנקרא רשעים לא מתים, הם רק מתחלפים והמיניונים מצדם נשארים (כנראה) לנצח. כרגיל, הסרט רווי בהומור ובדיחות שמתאימות גם לילדים וגם למבוגרים שבינינו. אבל אם חיפשתם איזשהו עומק, מסר ערכי, מצטערים זה לא הסרט הנכון, מדובר בסך הכל בסרט קיצי וקליל לקיץ 2015.

 בימאי הסרט הם קייל בלדה (Kyle Balda) שביים את הסרטים הלורקס, מפלצות בע”מ ואפילו את הסרט “המסכה” עם ג’ים קרי אי שם בשנת 1994, ופייר קופין  (Pierre Coffin) שביים את 2 הסרטים הקודמים של המיניונים, ככה שלאוהבי הז’אנר לא צפויה אכזבה.

טריילר (באדיבות גלובוס מקס):

Leave a comment

Your email address will not be published.