נתחיל מהסוף, אנחנו רק בעיצומה של סאגת הנוקמים, אז אל דאגה הסרט החדש הוא השני מבין ארבעה! כן, אי שם בעתיד הלא רחוק מחכים לנו עוד שני סרטים נוספים של הנוקמים שמתוכננים לצאת ב-2018 וב-2019.

 עידן חדש בצוות

טוב אז עכשיו בואו נדבר על הסרט החדש, עידן אולטרון, אפשר בהחלט לטעון שהסרט עצמו הוא עידן חדש בהתוות של הנוקמים כצוות, אם בסרט הראשון ראינו כיצד סוכני שילד ובראשם ניק פיורי משקיעים המון כדי  לגבשם לקבוצה, ונתקלים בלא מעט קשיים, כגון חשדנות כלפי האחר, אגו בשמיים, מאבקי טסטוסטרון וחוסר עניין לשתף פעולה כצוות

הפעם כבר בסצנת הפתיחה של הסרט החדש אנו רואים שהעניין נפתר לחלוטין, צוות הנוקמים מתקדמים במהירות בשיתוף פעולה מושלם אל עבר טירה אי שם במזרח אירופה בה צוות לשעבר של הידרה מבצע ניסויים ופיתוחים טכנולוגיים במטה של לוקי (אותו מטה עם האבן הכחולה שהתחיל את הסיפור בסרט הקודם).

הנוקמים: עידן אולטרון

הנוקמים: עידן אולטרון

במהלך הפשיטה על הטירה הכל מתבהר לנו כצופים, הלחימה הממושכת נגדר הידרה כפי הנראה הפכה את הנוקמים לצוות מגובש ומיומן להפליא בעבודת צוות, הם מאומנים, חזקים, מתקשרים באמצעות רשת קשר אלחוטית כלשהי ואין אויב שיכול לעצור או אפילו לעכב אותם. כמו כן, חוש ההומור והציניות דבק כמעט בכל חברי הצוות (הענק הירוק הוא היוצא מן הכלל) והם שנונים, ציניים ומצחיקים ביותר. בחצי הראשון של הסרט, מצאנו את עצמנו צוחקים מידי כמה דקות ולרגע אפשר היה לחשוב שמדובר בקומדיה ולא סרט פעולה.

 הכל משתנה שהרע נוצר

Marvel's Avengers: Age Of UltronBlack Widow/Natasha Romanoff (Scarlett Johansson)Ph: Jay Maidment©Marvel 2015את המטה הנוקמים מצליחים לקחת מהטירה די בקלות, והניצחון הוא בידיים שלהם. הנוקמים וחבריהם  עורכים מסיבת ניצחון, אבל פה מתחיל חטא היוהרה של מי אם לא…טוני סטארק. טוני מאמין שניתן ליצר בינה מלאכותית מתקדמת ביותר באמצעות האבן הכחולה שבמטה, הוא מגייס בחשאי את ברוס באנר ולא נספר יותר מידי אבל נאמר שבמקום טוב יוצא רע, מאוד רע, הרשע האולטימטיבי שנקרא “אולטרון”, שכעת יצטרכו הנוקמים לנסות ולהשמידו.

אולטרון גם מקבל תגבור מעניין, שני תאומים (בחור ובחורה) שעברו ניסויים בטירה, הושבחו וקיבלו כוחות על. (אגב, אלו כוחות שכבר ראינו בעבר בסרטי אקס מן ובסדרה Heros)

 כדי לנצח את הרע האולטימטיבי צריך תגבור  

במערכה הראשונה, בה מפתיע אולטרון את הנוקמים, הם מקבלים נוק אאוט ונסוגים להתארגנות מחדש, הם מבינים שנוצר פה משהו אחר שיהיה קשה לנצחו. ברגע הנכון חוזר ומופיע ניק פיורי להנהיג את החבורה וגם (ופה אנחנו נספר בתמציתיות כדי לא להרוס את ההפתעה) במהלך מבריק של הנוקמים הם מצליחים לגנוב מאולטרון פיתוח של גוף העשוי כולו מהמתכת Adamantium (המתכת הבלתי שבירה שממנה עשוי גם המגן של קפטן אמריקה), ומה עושים הנוקמים עם מה שגנבו? זאת תצטרכו לראות בעצמכם באחד מרגעי השיא של הסרט, אבל מדובר בטוויסט בעלילה, לא פחות!

קטע מהסרט:

 הכימיה הולכת ומשביחה

עם המאבקים והקרבות נגד אולטרון וצבא הרובוטים שלו, אנו הולכים ורואים את שיתופי הפעולה במהלך הלחימה, למשל קפטן אמריקה ות’ור, הם בהחלט יודעים לשתף פעולה יחדיו בצורה מושלמת ויוצרים מהלכי התקפה והגנה מאוד מפתיעים ועוצמתיים יחדיו (פטיש + מגן + מכה, זהו, יותר לא נוסיף)  או למשל את היכולת של  נטשה רומנוף (האלמנה השחורה) להרגיע את ברוס באנר (הענק הירוק) ולגרום לו ללכת לישון…

ואלו רק 2 דוגמאות מתוך מגוון מקרים, תסתכלו טוב בסרט, הנוקמים בהחלט משלימים אחד את השני במהלכי לחימה משובחים.

טוני סטארק, ת'ור וקפטן אמריקה

טוני סטארק, ת’ור וקפטן אמריקה

 המסע שלנו, הצופים

אוהבי הסרט הראשון ובכלל של סרטי הנוקמים האחרים (קפטן אמריקה, ת’ור, איירון ומן ואפילו שומרי הגלקסיה) ירגישו  כמו בבית, הרי אנחנו מכירים את הגיבורים בנפרד, עברנו איתם סוג של מסע, וגם צפינו בהם כחבורה בסרט הראשון, לסרט החדש אנו מגיעים בשלים יותר, וכמו יין שהולך ומשביח אנחנו הולכים לקבל את כולם (פלוס תוספות מפתיעות – למשל רק שתדעו שצוות הנוקמים יתרחב ויקבל חיזוקים משמעותיים, וגם עזיבות…) בסרט אחד שכולו עונג צרוף וחוויה מהנה ומרתקת.

 ההמלצה שלנו

ההמלצה שלנו היא לא רק לרוץ ולראות, אלא אפילו לראות פעמיים, יש בסרט כל כך הרבה פרטים, רמזים, טקסטים שנונים שבצפייה הראשונה כנראה ולא מספיקים לקלוט ולעכל את הכל, לכן אפשר בהחלט לחזור אחרי שבוע לצפייה שניה. נכון, עוד לא עשינו את זה אבל במקרים דומים בעבר זה בהחלט השתלם לחוויה ליצירת החוויה השלמה.

אגב, הסרט הראשון של הנוקמים קיבל את הציון 92 בסולם ה-TOMATOMETER  באתר rottentomatoes.com, אנו צופים שהסרט השני, יקבל ציון טוב עוד יותר ויטפס 95 לפחות.

 ודבר אחד אחרון על שנת 2015

אחרי כשנתיים די יבשות מבחינת סרטי מדע בדיוני ופעולה, שנת 2015 הולכת להיות שנת ברכה לכולנו עם גשם של סרטים טובים כגון,  מלחמת הכוכבים, אנטמן, פיקסלים, חזרה למחר, עלייתה של ג’ופיטר וזאת רק רשימה חלקית. אז חברים יש למה לחכות העתיד שייך למדע הבדיוני  (:

הטריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.