בסרט הקומדיה החדש מרגלת, משחקת מליסה מקארתי (בנות גילמור) פקידת CIA המתנדבת לצאת למשימה סודית בשטח, כסוכנת סמויה. משימתה לטרפד את מזימתם הקטלנית של צמד סוחרים, המוכרים נשק הרסני לפושע אחר, ובכך להציל את העולם. עד כאן העלילה הפשוטה.

מליסה מקארתי מתוך מרגלת

מליסה מקארתי מתוך מרגלת

גירל פאואר

מאז שסיימה בית ספר לסוכני CIA ופשוטו כמשמעו קרעה את הבמה בהצלחה, חוסר הבטחון שלה (בנוסף לקראש רציני בבראדלי פיין הסוכן החשאי – ג’וד לאו) מביאים את מקראתי הלא היא סוזן קופר לעבודה משרדית. במהלך הסרט נסיבות לא משמחות כל כך, מביאות אותה להתעורר על חייה ולהחליט לקחת את העניינים לידיים ולהפוך לסוכנת החשאית בשטח. מכאן אנחנו מקבלים את הסוכנת סוזן קופר כמו שאנחנו יודעים שהיא יכולה להיות. היא לוקחת את העניינים לידיים ולא פעם ולא פעמיים (בליווי גיחוחים וצחוק מלוא הבטן) מצילה את המצב. ותרשו לי להריע על כך שמדובר בדמות נשית וקומית כמה מרענן!

מקארתי מצליחה לחדור במעטה חשאי אותו היא ממציאה על הדרך, ולחבור לפושעת המרכזית ריינה (רוז ביירין). לצידה הופכת ריינה לבובה התורנית, כאשר מקארתי שולטת במסך בהומור שלה, סרקזם וגם אינטיליגנציה. מקארתי, שאומנם לא הרקיע לשחקים בסרטים הקודמים בהם שיחקה (הומוריסטיים בטיבם), בהחלט מצליחה לקבל בסרט הזה תסריט שעושה עמה חסד. את דמותו של האנדרדוג, השונה, השמן והלא יוצלח העולה לגדולה מאוד קל לאהוב, ואת מקארתי תמיד קל לאהוב. הבדיחות לא רדודות מדיי, המשפטים צולפים, והבדיחות פשוט עובדות.

סוכנת CIA מקארתי

סוכנת CIA מקארתי

 

שמי קופר… סוזן קופר

הסרט צוחק באופן מובהק על סרטי ז’אנר הריגול ג’יימס בונד למינהם, ובדיוק לשם כך ישנה דמותו של ריק פורד (ג’יימס סטיית’ם). פורד הוא אחד מהסוכנים החשאיים הותיקים, המסרב לקבל את מינויה של סוזן, ומנסה בכל דרך להוכיח לה שהיא לא סוכנת אמיתית. כשהוא עושה זאת הוא הופך לבדיחה בעצמו, כך לדוגמה באומרו משפטים כמו: אני פעם ניטרלתי פצצה בתוך מכונית דוהרת באוויר בזמן שעליתי באש…. היוהרה הזו, ותאמת כשחושבים על כל סרטי משימה בלתי אפשרית ו007 זה פשוט מצחיק!

בשורה התחתונה

נכון שישנן בדיחות שמנים פה ושם, ועולם הקולנוע עודו מחבר בין אנשים שמנים ושמנות לדמויות מסך שהן באופן אוטומטי הומוריסטיות. אבל במקרה הזה, יש דברים בגו ומקארתי היא דמות קומית מצויינת, שפשוט יש לה את זה והיא בהחלט שולטת בז’אנר הקומדיה. זה לא סתם שהסרט הפך להיות שובר קופות בסופשבוע הראשון, כשרק עלה לאקרנים בארה”ב. מדובר באחד מסרטי הקומדיה המוצלחים, כיפיים ופשוט טובים (שלא מזלזלים בצופים שלהם) שנראו בקולנוע כבר הרבה זמן. לכו לראות!

עכשיו בקולנוע 

טריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.