עולם היורה בהפקתו של סטיבן שפילברג, הוא סרט חדש בכיכובו של כריס פראט כמומחה התנהגותי לחיות. הסרט מתאר את השתלשלות העניינים מאז הפארק המקורי לפני 22 שנה, בניהולו של ג’ון האמונד. הדינוזאורים רבים יותר, והפארק גדול הרבה יותר, ילדים רוכבים על דינוזאורים, אך לאחר תקופה ארוכה של הצלחה, כמות המבקרים וההתפעלות הראשונית של הקהל מתחילה לדעוך כעת. ומנהלי הפארק מחפשים כיצד להמציא את האטרקציה מחדש לקהל שלהם.

תחת ניהולו של הביליונר סיימון מראשני ( ירפאן קאן) ויחד עם המדען הראשי (המשחזר את תפקידו מהסרט הראשון) ד”ר הנרי וו הם יוצרים במעבדה בעירבוב גנטי דינוזאר גדול, חזק, ואינטילגנטי הרבה יותר ושמו האינדומונס רקס. אך לרוע המזל הוא מצליח לברוח, ונע בכל חלקי הפארק בחופשיות רוצח דינזאורים אחרים באין מפריע.

כריס פראט מתוך עולם היורה

כריס פראט מתוך עולם היורה

כעת פונה קלייר (ברייס דאלאס הווארד) המנהלת הראשית של הפארק, לחוקר ההתנהגות אואן (כריס פראט). יחד כצוות הם מנסים לעצור את הדינוזאור אינדומונס המאיים לרצוח את כל מי שבדרכו. כמובן שההיכרות המוקדמת בין הדמויות האלו היא על בסיס רומנטי. אואן וקלייר יצאו לדייט בעבר, והמתח המיני בינהם על רקע הסכנה הנשקפת רק מרקיע לשחקים. כעת אואן (גיבור סטייל אינדיאנה ג’ונס הצעיר) וקלייר (הבייב התורנית) יוצאים לפנות את האי כולו מ-20 אלף המבקרים לפני שיהפכו לקורבנות בידי האינדומונס.

לכלוך של מלכות יופי

לזכותו של הבמאי יאמר, כי לא רק הדינוזאור עובר טרנספורמציה, והוא חכם מספיק להוציא את שבב המעקב שלו. גם מלכת הקרח קלייר, עוברת שינוי ומהסופר מודל הקרה היא מקבלת מראה של שולייתו של אינדיאנה בלבוש לבן ומלוכלך בסקס אפיל (וגם בוץ.. דינוזאורים וזה) שגם מצליחה להציל את אהובה לא פעם (גו גירל!). ואת כל זה עושה קלייר על עקבים דקיקים במיוחד (הכל בזכות בית הספר למלכות יופי).

ברייס דלאס הווארד וכריס פראט מתוך עולם היורה

ברייס דלאס הווארד וכריס פראט מתוך עולם היורה

 

בשורה התחתונה

אם אתם אוהבים סרטי מפלצות עם שיניים חדות, אתם תאהבו את הסרט הזה. למרות שלא בויים על ידי שפילברג (ועלילתית זה ניכר מאוד), הוא מצליח למצות את ז’אנר הדינוזאורים בצורה טובה. רכבת ההרים הדינוזאורית הזו מהנה ומיועדת במיוחד למסכי התלת מימד בקולנוע. לא שכחו לעשות גם הומאז’ לסרט הראשון, כאשר מוצאים הדמויות את כל הלוקיישנים של הפארק הישן (אחח איפה סם ניל כשצריך אותו). וכן במלוא תפארתו יופיע על גבי המסך הטירנוזאורוס רקס.

החל מה 11/06 בקולנוע 

טריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.