לורד צ’ארלי מורדכי (ג’וני דפ – “שודדי הקריבים” “המספרים של אדוארד”) – סוכן אמנות חלקלק שללא ההבנה שלו באומנות והשורשיים האריסטוקרטיים שהוא כל כך מתגאה בהם, הוא בסך הכול ילד-מבוגר עם שפם, בעל יכולת לעצבן את כל מי שבא איתו במגע, חוץ מג’וק (פול בטאני – נפלאות התבונה, אדון ומפקד – הצד הרחוק של העולם) העוזר/הבריון/החבר הצמוד שלו שלא מפסיק לחטוף בשבילו.

צ’ארלי, שעומד כמה ימים לפני פשיטת רגל וחייב שמונה מיליון פאונד לרשויות המס, מגויס על ידי מרטלנד (יואן מקגרגור – סיפורי דגים ) – סוכן MI5, שמאוהב קשות באשתו של צ’ארלי – ג’ואנה (גווינת פאלטרו – אירון מן), במטרה לסייע לסוכנות למצוא ציור של גויה שנגנב ועל פי האגדה בזמן מלחמת עולם השנייה, נכתבו על גבו הקודים לחשבונות הבנק הסודים  של הנאצים בשוויץ.

במהלך העלילה יספיק צ’ארלי להסתבך עם שלל דמויות סטראוטיפיות שכולם נמצאות במרדף אחרי הציור או אחרי צ’ארלי: הגנגסטר הסיני שלא ייתן שידפקו אותו פעמים, הבריון הרוסי שמהיר עם האגרופים קצר עם המחשבה, המיליונר האמריקאי שחושב שכסף קונה הכול, המהפכן הספרדי שלמען שיפור האנושות יפגע באנושות. הסרט מנסה לצחוק על כולם במידה שווה, אבל מה שנוצר הוא אוסף של מערכונים קצרים, בסגנון של “רוד ראנר” רק עם שפם הרבה יותר מפואר.

ההגדרה הכי טובה לסרט היא: “אוצר לאומי” פוגש את “מלון גרנד בודפשט” כל פרט כשלעצמו בסרט הוא טוב, כל דמות כשלעצמה, העלילה, התפאורה. אבל החיבור בניהם יוצר משהו שלא יורד בקלות בגרון. הסרט מנסה לרקוד ללא הצלחה על הקו הדק שבין עלילה בלשית לקומדיה לא בהצלחה יתרה. אז אם אתם רוצים לראות סרט טוב תבחרו משהו אחר, אבל אם אתם רוצים לראות את ג’וני דפ משחק באופן ממש כושל את ג’וני דפ הסרט הזה הוא בשביליכם.

הטריילר של “צ’ארלי מורדכי”:

Comments (1)

  1. משי

    Reply

    אכן סרט מוזר ביותר.. יצאתי באמצע.
    אבל ביקורת טובה מאוד! אפשר לומר שביטאת בהצלחה יתרה בכתב את התסכול שלי מהסרט . מעולה!

Leave a comment

Your email address will not be published.