שושבין להשכרה” הוא בדיוק מה שאתם מצפים ממנו להיות: קצת ילדותי, קצת וולגרי וקצת מצחיק.

הסרט מספר על דאג האריס (ג’וש גאד), שהוא בחור חביב ביותר שעומד להתחתן עם נערת חלומותיו (קיילי קווקו סוויטינג), אך יש לו בעיה חברתית מביכה: אין לו שושבין. עם פחות משבועיים עד החתונה, הוא פונה לג’ימי קלהאן (קווין הארט), בעלים והמנכ”ל של חברה המספקת שושבינים, שיגרמו לבחורים מאותגרים חברתית להיראות טוב. בזמן שהם מנסים לגרום לתרמית לעבוד, מתרחשים הרבה אירועים משעשעים הקשורים לחתונה ובצל כל זה מתפתחת חברות אמיתית בין דאג לשושבין המושכר שלו.

המופע של קווין הארט

קווין הארט ממשיך את מסע המעבר שלו מסטנדאפ לקולנוע. בניגוד לכל סרטיו הקודמים, בהם הוא תמיד שיחק את הסיידקיק הנלעג והקצת לוזר, הפעם הוא תופס בסרט דווקא את התפקיד של המצליחן החלקלק, זה שבא ללמד את דאג, המאותגר חברתית, איך להיות יותר קול. עם זאת, שינוי התפקיד לא שינה בכלום את הרזומה הקומי של הארט, שממשיך לבסס את הקומדיה שלו על צווחות והומור עצמי על “הבחור השחור”. אבל אם זה עובד לו עד עכשיו, למה לשנות את זה?

דווקא ג’וש ג’אד האלמוני יחסית מתגלה בסרט זה בכל גדולתו הקומית. גאד היהודי, שדיבב את דמותו של אולף איש הקרח בשובר הקופות “לשבור את הקרח” והבליח בתפקידי משנה בסרטים כמו “21” לצידו של קווין ספייסי, “לדפוק חתונה” ועוד. לצד טיימינג קומי משובך גאד מראה גם פלסטיקה מפתיעה ויכולת ריקוד מרשימה למדי, שיוצרת את אחד מרגעי השיא של הסרט.

בשורה התחתונה:

“שושבין להשכרה” הוא קומדיית טעויות מהסוג הישן, בניחוח של קומדיית התבגרות, סטייל “אמיקן פאי”. הוא אמנם מצליח להצחיק לעיתים, אך בטוח לא משהו שאי אפשר לחכות לראות אותו בבית. מומלץ בעיקר למעריצים מושבעים של קווין הארט.

Leave a comment

Your email address will not be published.