הקומדיה הרומנטית החדשה מאת הבמאי ויקטור לוין 5 עד 7, מספר, את סיפורו של סופר ניו יורקי צעיר ומלא אמביציה בשם בריאן בלום (אנטון ילצ’ין), המתאהב באריאל (ברנס מרלו),  אשה צרפתייה הנשואה לדיפלומט צרפתי עשיר. השניים מפתחים בינהם קשר אוהבים המוגבל לשעות 5 עד 7 בלבד, היות והאישה נשואה ואם לשני ילדים. המפגש בין השניים, ומערכת היחסים הפתוחה שמנהלת אריאל מוביל את בריאן למערכת יחסים עם כל המשפחה, כולל האב והילדים באופן גלוי וחשוף לחלוטין.

נאמר על הסרט הזה  שהוא יגרום לכם לחשוב מחדש על מערכות יחסים וזוגיות. ההיבט המפתיע והמקורי שלו הוא רעיון מקסים הנפרש  במהלך כל הסרט. אבל לא מדובר בסידור פשוט שמטרתו לגרום לכל הנפשות לאושר, אלא זהו סרט שהוא מעל לכל על אהבה, ועל לרצות את מה שלא שלך. אבל למה אני מתחילה מהסוף?

כשוודי אלן פוגש את בת הים הקטנה

על רקע העיר ניו יורק, סופר צעיר הכותב סיפורים קצרים ורעב לפרנסה, מנסה את מזלו מול כל ההוצאות האפשריות. הוא חי את הטקסט, קורא וכותב כל הזמן, כאשר החיים מתרחשים סביבו. הוא אופטימי שהפריצה הגדולה תגיע, ורק יודע שהוא צריך להמשיך לכתוב ובאופן אובססיבי. הוריו מתעקשים שיוותר על חלום הכתיבה וילך ללמוד משפטים כמו ילד יהודי טוב, אך הוא לא מוותר. יום אחד פוגש בריאן בפינת רחוב, אישה צרפתייה שיצאה לעשן. מוקסם מיופייה ונמשך אל פינת הרחוב כבקסם, הוא נעמד ומוציא סיגריה ממעילו, מנתח את ריח עשן הסיגריה שלה ומאבחן – אירופאית ככ”הן צרפתייה. את משפטי הפתיחה שלו הוא עושה בצרפתית מרשימה, הוא מגלה ששמה הוא אריאל, ומציין כי שמה הוא כשל בת הים הקטנה, וזוכה ללגלוג קל מצדה. השיח ביניהם מתגלגל לאנגלית והם קובעים להיפגש שוב, אך רק בשעות מסוימות… ניחשתם נכון בין 5 ל-7.

מכאן ואילך, יכולתו של בריאן לכתוב נפגעת קשות, והוא מתחיל במסע רצוף הפתעות שילמד אותו על מה באמת כדאי לכתוב. רק בפגישה השלישית ביניהם, יגלה בריאן כי אריאל נשואה עם שני ילדים, אז זה כבר מאוחר מדיי כי הבחור הצעיר התאהב עד מעל הראש. הוא עושה את מה שהוא חושב שהכי נכון לעשות, ונפרד מאריאל בקושי רב. הפרידה תחזיק מעמד שבועיים, עד שיופיע שוב בפינת הרחוב בים 5  ל-7 ויראה אותה שם, מעשנת סיגריה. רגע אחר כך ימצא עצמו בריאן נכנס למלון המפואר, ומחפש את החדר שבו מחכה לו בת הים הקטנה שלו, בסצנה רומנטית, המזכירה קצת את הקולנוע הצרפתי (עם הצנזורה האמריקאית..) תחל פגישה ראשונה מזה רבות, בה יפגשו בחדר המלון או שלחלופין יטיילו בסנטרל פארק. החוקים ביניהם ברורים, בחדר המלון הכל אפשרי ביניהם, אבל מחוץ לו, ברחוב, אסור להם להביע חיבה אחד לשנייה.

על אהבה וחוקים אחרים

מפגש בין תרבויות מתוך 5 עד 7

מפגש בין תרבויות מתוך 5 עד 7

כאשר בעלה של אריאל מחליט לפגוש את המאהב של אישתו, הסרט מקבל טוויסט המשנה לחלוטין את העלילה. הבעל שאוסף את בריאן מהרחוב במכונית המפוארת, לא מגלה סצינת קנאה אותה ציפינו לראות, הוא לגמרי מנהל שיח חברים עם בריאן ומזמין אותו לארוחת ערב. בריאן מגיע לביתם של הזוג, מכיר את חבריהם וילדיהם, וכך גם את המאהבת של הבעל. הזוג הצרפתי עם הקשר הפתוח, מנהל מערכת יחסים רשמית וזוגית לתפארת. מבולבל מכל ההתנהלות, בריאן מתייעץ עם המאהבת, על תחושותיה, על עתידה. היא מסבירה לו שאלה החוקים, ושהוא יכול להשיג המון, אם ישחרר קצת.

אויי ויי

גלן קלוז מתוך 5 עד 7

גלן קלוז מתוך 5 עד 7

אחת מהסצנות המוצלחות בסרט, כאשר מכיר בריאן את אריאל להוריו (גלן קלוז ואוליביה ת’ירלבי). הם יושבים במסעדה ניו יורקית, ולא מפסיקים להתלונן על בעיות החניה ועל ההצגה בברודווי שנמצאת בצד השני של העיר, אותה הם הולכים לראות. כאשר הם מבינים את מצבה המשפחתי של אריאל, אויי היא המילה המדויקת שיוצאת להם מהפה ולא פעם אחת. מה שמוכיח שלא צריך להיות יהודי, כדי לשחק יהודי ובצורה משעשעת ביותר.

שורה תחתונה

אז אני ממליצה בחום ללכת לראות את הסרט הזה, הוא מצחיק ורומנטי, ולא כמו שום עלילה שנראתה עד כה. הוא נותן פרספקטיבה לחיים בכלל ולאהבה בפרט, גם אם הוא נוטה לקיטש מסוים בחלקים בסרט, הוא עושה זאת במינון הנכון (למרות הכינורות ברקע). הוא שילוב מקסים בין קולנוע אמריקאי לצרפתי, ומבחין במהלך כל הסרט על ההבדלים המהותיים בין התרבויות. אז אם אתם מחפשים סרט מוצלח לדייט, או סתם לערב רומנטי, 5 עד 7 בהחלט בחירה טובה.

הסרט עלה לאקרנים ביום חמישי ה 30/07/15

הטריילר:

http://https://www.youtube.com/watch?v=cTZv3-WJHXM

Leave a comment

Your email address will not be published.