המניות של אולפני דיסני בעליה. אחרי שהצליחו השנה (סוף סוף) לייצר להיט אנימציה, בסדר גודל שהיינו רגילים אליו בעבר עם “לשבור את הקרח“,  הם עשו זאת שוב והפעם בלי נסיכות מזמרות. “6 גיבורים” הוא תערובת מושלמת של רגש, הומור ואקשן, אם תרצו – “כשדיסני פגשה את מארוול”.

6 גיבורים, כי גם לבנים מגיע דיסני!

“6 גיבורים” היא  קומדיית הרפתקאות על גאון טכנולוגי בשם הירו המדה והרובוט שלו ביימאקס, המוצאים את עצמם בתוך במערבולת הרפתקאות נגד נבל על המאיים להרוס את העיר, בעלת הקצב והטכנולוגיה המסחררים – סאן פרנסיוקיו, עיר בדיונית המשלבת אלמנטים מהתרבות היפנית והתרבות המערבית. הסרט מבוסס באופן חופשי על הרומן הגרפי של מארוול באותו השם, ומציג קטעי פעולה בסגנון הקומיקס בשילוב עם ההומור והרגש, שמזוהים עם סרטי דיסני לדורותיהם.

האיזון בין שני העולמות הללו בסרט הוא מושלם והופך את הסרט למתאים לכל המשפחה. הסרט מציע יותר ממספיק קטעי “וואו!” לבנים, עם לא מעט קטעי “אווו…” לבנות. כך שגם הבנים, שלא יודו בחיים שראו את “לשבור את הקרח”, מקבלים מנה גדושה של סיפור חברות מרגש עד דמעות, עטוף בגיבורי על ורובוטים, שסביר להניח שגם ההורים שלהם יוכלו להינות ממנו.

יוצרי הסרט גם לא הביאו שמות גדולים לדיבוב הדמויות (המוכר ביותר הוא דיימון ויינס ג’וניור, שמדובב דמות משנה בשם ווסאבי) והסתמכו על הסיפור עצמו, שיפנה לקהל הצופים. נראה שהחלטה זו מוצדקת, כי הסיפור בסרט הוא בהחלט טוב מספיק, בכדי לא להסתמך על סלבס שימכרו אותו.

הירו וביימאקס

הירו וביימאקס

לחבק רובוט

ראו הוזהרתם – אתם הולכים להתאהב ברובוט ביימאקס. הרובוט המתנפח והמגושם, שהופך במהלך הסרט לחברו הטוב ביותר של הירו, הוא פשוט הדבר הכי חמוד שנוצר בדיסני בשנים האחרונות. התמימות והמוסריות של ביימאקס דמוי המארשמלו, גורמות לו להיות מצחיק עד דמעות בחלקים מסויימים של הסרט ומרגש עד דמעות (אבל מסיבות אחרות לחלוטין) בחלקים אחרים שלו.

למעשה, סיפור החברות של הירו וביימאקס הוא כל כך מקסים, שנראה שהנוכחות של דמויות המשנה, שמשלימות את 6 הגיבורים (שעל שמם נקרא הסרט), היא קצת מיותרת לפעמים. אבל הם בהחלט תורמים לסצינות האקשן המרהיבות של הסרט, שבלעדיהן הסרט היה עלול להפוך למעט דביר מדי. כמו שאמרנו, הכל עניין של איזון נכון.

בשורה התחתונה, דיסני הצליחו לייצר סרט יותר מראוי לצפייה עבור הקהל הצעיר עם אקשן מרהיב, סיפור מרגש ואף אחד לא שר! מה אפשר לבקש יותר?  מומלץ ביותר.

 

הטריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.