בשנת 2021 ישוחרר החלק השלישי שיחתום את טרילוגיית “עולם היורה” (טרילוגיה המשך לטרילוגיית “פארק היורה”). המותג החל את דרכו על המסך הגדול ע”י סטיבן ספילברג בשנות התשעים, גרם למהפכה בעולם התרבות, הכניס את הדינוזאורים לחיי היום של ילדים רבים בעולם והפך אותם לאייקון בקנה מידה גדול. למרות שיש עוד שנתיים עד ליציאת הסרט, קבלו כמה דברים שכדאי לדעת.

  1. הכל התחיל ממייקל קרייטון – סרטי פארק היורה מבוססים על 2 ספרים שכתב הסופר המנוח מייקל קרייטון. “פארק היורה” ו”העולם העבוד”. 2 הסרטים הראשונים, שבוימו ע”י ספילברג, הם גרסה מרודדת לכל המשפחה של הספרים. מי שיקרא את הספרים יגלה דמויות שלא עברו למסך הגדול, כמו הדמות של ריצ’ארד לוין. כמו כן, הספרים מכילים המון מידע על ביולוגיה, פילוסופי ומדע. מעט מאוד ממה שכתב קרייטון בא לידי ביטוי בסרטים.
  2. הקאסט המקורי של פארק היורה חוזר לעולם היורה 3 – הקאסט המקורי של פארק היורה כלל את סאם ניל (ד”ר גראנט) לורה דרן (ד”ר סאטלר) ואת ג’ף גולדבלום (מלקולם). הדמויות הללו המשיכו בנפרד לסרטי ההמשך. מלקולם גילם תפקיד ראשי ב”עולם האבוד” וקפץ להופעת אורח ב”עולם היורה – נפילת הממלכה”. סאם ניל שיחק בפארק היורה 2 (שם גם לורה דרן הופיעה בתפקיד קטן). אבל מאז הסרט הראשון שלושתם לא הופיעו יחד. אלה הן חדשות טובות במיוחד. הם יקבלו תפקידים משמעותיים.
  3. סרט קצר – קולין טרברו, מי שביים את עולם היורה ולא המשיך ל”נפילת הממלכה”, יחזור לביים את עולם היורה 3. לקראת הקאמבק שלו, הוא הוציא סרט קצר שנקרא “עולם היורה: הקרב בביג רוק”. אם לא ראיתם את הסרטים עד עכשיו. אז זהירות – ספוילר: “נפילת הממלכה” הסתיים בכך שהדינוזאורים ברחו מהאי. מה שהוביל למצב בו בני אדם נאלצים לחיות יחד איתם. הסרט השלישי משפחה שיצאה לקמפינג ונאלצה להתמודד מול  דינוזאורים. הסרט זמין לצפייה חינמית ביוטיוב. הוא נועד להכין את הקהל לקראת “עולם היורה 3”.

  1. פארק היורה היה עלול להיראות אחרת לגמרי – ספילברג בחר לעשות את הסרט לכל המשפחה. אבל האם ידעתם שגם ג’יימס קמרון תכנן לעשות גרסה משלו לספרים של מייקל קרייטון? הוא תכנן לעשות זאת בדרך אפילה בסגנון “שובו של הנוסע השמיני” אבל לאחר שגילה שספילברג הקדים אותו, הוא גנז את התכניות שלו. מי יודע, אולי הוא עוד יחזור לזה מתישהו. הרי אנחנו חיים בעידן הרימייקים.
  2. רווחים גדולים – עולם היורה הוא אחד הסרטים הכי רווחים בכל הזמנים. הוא נמצא במקום ה 6 עם $1,671,713,20 הכנסות מהקרנות בכל העולם. הסרט הראשון בסדרה, “פארק היורה” נמצא במקום ה 37. בעבר הוא היה מדורג בחלק העליון של העשיריה הראשונה. האם הסרט הבא ישבור את ההישג של “עולם היורה”? ישנו סיכוי גדול בעיקר הזכות חזרתם של הצוות המקורי ודמותו האייקונית של מלקולם.

Leave a comment

Your email address will not be published.