11.02.16  |  מאיה שרמן

בואו נעשה את הביקורת הזאת מעניינת. אם נגיע ל-15 אלף לייקים ו-1000 תגובות – טוב לא באמת יקרה משהו אבל אי אפשר שלא להזכיר כאן את ההבטחה שלא מומשה (ריאן אנחנו מחכים לך להקרנה של דדפול 2!)

בתור אחת שההבנה שלה בקומיקס שואפת לאפס וחושבת שכולם דומים לספיידרמן, הסרט הזה היה הדבר האחרון שחשבתי שאני אהנה ממנו. הדבר שאמרתי שאולי יקל על הצפייה, זה לצפות בריאן ריינולדס את האמת שגם זה לא בדיוק קורה בזכות המאפרים בסרט שהצליחו לכער אותו ברמה של פרדי קרוגר.

ריאן ריינולדס

מעדיפה את ריאן ככה

למי שלא ידע דדפול הוא דמות של אנטי גיבור מוטאנט המופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס.  נשמע לכם כמו ג’יבריש? מזדהה איתכם לחלוטין אבל רוב העולם דווקא יודע במה מדובר אז זה הזמן להתעדכן. בסרט  מככבים ריאן ריינולדס, מורנה בקארין , אד סקריין, ג’ינה קראנו וטי. ג’יי. מילר בתפקידים הראשיים.

העלילה מספרת על סיפורו של וייד וילסון, לוחם כוחות מיוחדים אשר מאמץ את זהותו של דדפול ועובד בתור שכיר חרב. הוא עובר סדרה של ניסויים מחרידים שמעניקים לו יכולות על אנושיות, והסרט מתאר את מסע הנקמה שלו באיש אשר הרס את חייו.

האמת היא שהסרט גאוני ומצחיק ברמות. לחלוטין עלה על כל מה שחשבתי. התסריטים שנונים וחדים, ראיין ריינולדס מגלם את דמותו של האנטי גיבור בצורה מבריקה וכל העלילה משעשעת למדי עם הרבה רגעי אקשן. הסאטירה לעולם הקומיקס מורגשת לכל אורך הסרט וגיבורי על רבים מוזכרים במהלכו מגרין לנטרן ועד לוולברין.

דדפול

עד כמה זה דומה לקומיקס?

למזלי השותף שלי לסרט מבין קצת יותר ממני בכל מה שקשור לקומיקס, כך שאני יכולה לאשר שהסרט אכן מהווה גרסה מוצלחת לגרסה המאוירת ולדבריו הרגיש כאילו הקומיקס ממש קם לתחייה. האלמנט של שבירת הקיר הרביעי ,שבו ריינולדס מדבר אל הקהל, חוזר על עצמו לעיתים קרובות ומחזק את הפארודיה. חשוב לציין שמדובר בדבר שמאפיין מאוד את דמותו של דדפול בקומיקס. לכל  הגיקים שביניכם, די יורדים על הדמות של דדפול בטרילוגיית של אקסמן ועל גרין לנטרן ובכלל מסתבר שדמותו של קולוסוס בסרט הנוכחי הרבה יותר טובה מזו שהיתה בטרילוגיה ומזכירה יותר את הקומיקס מבחינת המבטא והאופי של הדמות (כן כן אני אלך לצפות בטרילוגייה).

היופי בסרט הוא שהצליחו לקחת עלילה מאוירת ולהפוך אותה נגישה לכולם. כן, יש בדיחות שהבנתי רק בדיעבד, אבל הסרט עדיין מצליח לשלב הרבה מאוד רגעים קומיים על איך גיבור על צריך להיראות  (או יותר נכון איך הוא לא צריך להיראות). כך שגם אם לא מכירים את העולם המאויר מאחורי הדמות של דדפול – הסרט מאוד מהנה לצפייה.

דדפול

בשורה תחתונה

סרט קליל ומהנה. מרענן מעולה לאחר כל הסרטים הכבדים שמבוססים על סיפורים אמיתיים ומציפים אותנו לאחרונה. גו דדפול!

Leave a comment

Your email address will not be published.