האריה, המכשפה וארון הבגדים - וולט דיסני - Aזה סרט

מארונות בגדים שלא היו מביישים בנות מלוכה, עבור בארונות נשק ומדי גיבורים וכלה בפורטלים לעולמות אחרים, הארונות גונבים את ההצגה בסרטים רבים, ושלא תעזו לקרוא להם סתם “פתרונות אחסון”, כי אתם לא יודעים מה יצא מהם!

1. הפורטל לממלכה הקסומה

כמובן שכל מצעד ארונות חייב להתחיל באבא והאימא של הארונות, הארון שאפילו זכה למקום של כבוד בשם הספר והסרט בהם הוא מככב: “האריה, המכשפה וארון הבגדים”. ארון הבגדים מתגלה במהירה כשער אל ממלכת נרניה הקסומה, בה החיות מדברות ויצורים קסומים הם הנורמה ובני האדם הם אגדה. כמובן שזהו אינו ארון רגיל, אבל צריך לקרוא את “אחיינו של הקוסם” הספר הראשון (עלילתית), בשביל להבין את מקורותיו.

2. הדוקטור, האלמנה וארון הבגדים

כמחווה לארון הבגדים המופלא של הסופר הבריטי, ק.ס. לואיס, שודר בדצמבר 2011 פרק מיוחד של סדרת הקאלט, דוקטור הו, בשם “הדוקטור, האלמנה וארון הבגדים”. בפרק מציג הדוקטור את הטארדיס בתור ארון הבגדים שלו, אך הפורטל לעולם האחר הוא דווקא… ובכן, בשביל לגלות תצטרכו לראות את הפרק בעצמכם. בעת שידורו, נצפה הפרק על ידי למעלה מעשרה מיליון צופים נלהבים והפך לתוכנית השלישית הכי נצפית בחג המולד.

2. הפורטל לעולם המפלצות

גם בסרט מפלצות בע”מ מככבים ארונות בגדים המשמשים כשער. אלא שהפעם, לא כזה שנועד לקחת את בני האדם לממלכה הקסומה, אלא עבור המפלצות לצאת ממנה. דרך הארון יוצאו המפלצות על מנת להפחיד ילדים, שצעקותיהם משמשות ליצירת אנרגיה, כמו חשמל. כשסאלי ומייק יצאו מארון חדר-הילדים של פעוטה בת שנתיים, שזוכה לשם “בו”, הם לא מצפים למה שממתין להם…

3. ארון החליפות של באטמן

כל אחד זקוק לארון, אפילו גיבורי-על, כי גם הם צריכים מקום לתלות את חגורת הגאדג’טים והגלימה. כנראה שלהיות מיליארדר עוזר, אם מישהו רוצה להחזיק ארון כמו ארון הציוד של באטמן. על כל קולב חליפה אחרת ועל כל מדף גאדג’טים שהם חלומו הרטוב של כל גיק.

4. ארון הנשק של “גברים בשחור”

ואם כבר בארונות מגניבים עסקינן, גם ארון הבגדים של “גברים בשחור” גורם לחובבי אקשן רבים להזיל ריר. אבל בינינו, עם כמות הנשקים שיש גם ככה בעולם, עד לבואם של החייזרים העוינים, יש ארונות שעדיף להשאיר נעולים.

5. סקס והעיר הגדולה

יש קסם ויש קסם, וארון הבגדים של קארי בראדשו מן הסדרה (והסרטים) סקס והעיר הגדולה, הוא ללא ספק ארץ האגדות של חובבות האופנה. ובזמן שארון כמו זה של בראדשו מרשים בהחלט, נשים רבות לא היו מתנגדות להסתפק בארונות של חברותיה, שארלוט וסמנתה. נראה שכמו הטרדיס של הדוקטור, הגרדרובה של החברות הללו גדולה יותר מבפנים.

6. השטן לובשת פראדה

כשאן האת’ווי צועדת אל משרדי מגזין האופנה “ווג”, היא לא מצפה שסטנלי טוצ’י יגרור אותה אל תוך אחד החלומות הרטובים של כל חובבת אופנה. אז נכון שהארון הזה לא לוקח את מי שמבקר בו לממלכה פנטסטית, אבל הוא בהחלט יכול להפוך את היום ליותר קסום. תודו שלא הייתן מתנגדות אם היה לכן כזה ארון בעבודה, מצויד במיטב בגדי המעצבים והאביזרים הנלווים…

 

Leave a comment

Your email address will not be published.