בסוף השבוע הזה יעלה לאקרנים בישראל הסרט החדש והמדובר של מרטין סקורסזה “הזאב מוול סטריט” (The Wolf of Wall Street). מדובר בשיתוף פעולה חמישי במספר בין סקורסזה הוותיק, לבין נער הזהב שלו בעשור האחרון, ליאונרדו די קפריו. 

עלילת הסרט מבוססת על סיפרו האוטוביוגרפי של ג’ורדן בלפורט, ברוקר מצליח בוול סטריט של תחילת שנות ה-90, שביצע הונאה פיננסית בהיקף של מיליוני דולרים ונכלא ל-20 חודשי מאסר, עקב סירובו לשתף פעולה עם ה-FBI בנושא. הסרט מספר על סגנון חייו הראוותני של בלפורט, מסיבות הענק שאירגן, הבתים שרכש והאנשים שסחב איתו למטה.

כמו ב-“חבר’ה הטובים” של סקורסזה, גם כאן הסיפור הוא על קבוצת אמריקאים, שתאוות הבצע והכסף הקל השחיתו אותם ושהרגישו מעל החוק עד שהמציאות התנפצה להם בפנים. הפעם, את המאפיונרים האיטלקים, שכה חביבים על סקורסזה, מחליפים הברוקרים המעונבים של וול סטריט ואת משפחות הפשע, בעלי המניות. אלות בייסבול אאוט, הונאות פיננסיות, אין. רק סגנון החיים המוגזם נשאר.

“הזאב מוול סטריט” מוגדר על ידי יוצריו כקומדיה, אך נראה שמדובר בסרט שנוצר לא רק כדי לבדר. מלבד די קפריו, משתתפים בו גם ג’ונה היל’, מתיו מקונוהי, רוב ריינר ועוד. דעות המבקרים חלוקות. יש שרואים בו סרט טוב ויש כאלה שממהרים לצעוק ש-“זה לא סקורסזה”. כנראה שנצטרך לראות בעצמנו כדי להחליט:

Comments (1)

Leave a comment

Your email address will not be published.