למי מכם שעוד לא ראה את הטריילר ההורס של הסרט נספר שמדובר בסרט על שלושה חברי ילדות  שבמשך מעל לעשור חוגגים את ערב הקריסמס ביחד בלילה ללא מעצורים כאשר החליטו שהשנה תהיה זאת החגיגה האחרונה. המסורת מתחילה לאחר אירוע עצוב שקורה לדמותו של גורדון (אל דאגה – זה הרגע העצוב היחידי וגם זה לא מקבל יותר מדי נוכחות בסצנות) – הוריו מתים בתאונת דרכים, ושני חבריו מחליטים שיחגגו ביחד את חג המולד ויהיו המשפחה החדשה שלו. סת’ רוגן, ג’וזף גורדון לויט ואנתוני מאקי מככבים בסרט כשלושת החברים כך שכבר כל מילה נוספת מיותרת.

לאורך כל הסרט הם עוברים חוויות מביכות ומביכות יותר במקומות ועם האנשים השונים אותם הם פוגשים. רוגן למעשה בנה את הקריירה שלו בלצחוק על עצמו וגם בסרט הזה הוא ממשיך עם אותו קו וכמו שאומרים – “למה להחליף סוס מנצח?”

זה לא שיתוף הפעולה של גורדון לויט ורוגן ומבחינתנו הם יכולים רק להמשיך. ג’ונתן לוין ביים את הסרט ועשה עבודה מצוינת עם הפיכת התסריט לסרט משעשע כל כך שבאמת אפשר להגיד שברובו לא הפסקתי לצחוק.

יש בסרט שתי הופעות אורח מבריקות. אחת צפויה ומשמחת ביותר ואחת קצת פחות. כמובן שלא נגלה לכם במי מדובר, אבל הן בהחלט משתלבות עם כל שאר הקאסט המוצלח. אני חייבת להוסיף, גם לפן הנשי יש ייצוג מכובד בסרט, ליזי קפלן הידועה לכולנו בתור וירג’יניה מהתוכנית ” הסקס של מאסטרס” בתפקיד האקסית של גורדון לויט.

הלילה שלפני

A Merry Jewish Christmas                                 

חייבים להתייחס לעובדה שלוין הבמאי , רוגן וגורדון לויט כולם יהודים והעלילה בכלל מספרת על חגיגות של קריסמס. זה רק מראה שסרטים של קריסמס מדברים לכולם מאחר ומדובר על חגיגה אחת גדולה עם חברים ומשפחה וממש לא משנה באיזה אל מאמינים באותו רגע.

בקיצור ולעניין, ממליצה לכולכם ללכת לראות את הסרט. מיותר לציין שהתקופה היום בארץ לא כל כך פשוטה ורוב הזמן אנחנו מוטרדים וחוששים ולכן, אין כמו סרט קליל וכיפי על מנת להפיג את המתח.

Leave a comment

Your email address will not be published.