ואו, זו הייתה עונה מדהימה לשיימלס. כל כך הרבה קרה למשפחת גאלאגר, אפשר היה לחשוב שמישהו אשכרה ממציא את החרא הזה. הם עברו כל כך הרבה מאז שהתחלנו את הסדרה הזו וכל אחד מהם גדל וצמח להיות אישיות בפני עצמה. אתחיל מהאהובים עליי. אז קודם כל סמי, היה רגע באמצע העונה שחשבתי שהיא ברכה לבית. היא דאגה לכולם, האכילה אותם וניקתה את הבית, הרגיש לרגע כאילו יש אמא ממש. דבר שאף פעם לא היה יציב במשפחה הזו. אבל אז היא איבדה את זה. זה התחיל כשהיא רצתה לקבל מפרנק את האישור האבהי שהיא תמיד רצתה והוא לעולם לא יוכל לתת לה, והתגלגל משם לשרשרת של טעויות שבסופה צ’אקי השמן מצא את עצמו בכלא לנערים צעירים וסמי הלשינה לצבא על איאן וגרמה לעצירתו. מיקי ודבי היו חייבים לנקום אבל גם זה לא אבד, ובסוף אחרי כמה ימים תקועה בקונטיינר, סמי חזרה לשכונה עצבנית עם אקדח. אוי סמי, פשוט נולדת מטומטמת אה?

פיונה התחתנה, הזדיינה עם ג’ימי, התחרטה וניסתה להשיג את בעלה בחזרה, ובסוף בכלל התאהבה בשון. אני מבינה למה דבי יורדת עליה כל הזמן, למרות שזה באמת לא תפקידה לשפוט. אם לומר את האמת, מתוך כל הגברים שהיא הייתה איתם, שון כנראה הכי מתאים לה. הוא דפוק לא פחות כמוה, אוהב ומבין את המשפחה שלה ונראה שיש ביניהם כימיה אמיתית. כמובן שבעקרון הייתי ממליצה על גאס, אבל הוא טוב מידי בשבילה והיא יודעת את זה. אבל מה רע בשון? שום דבר, אני אומרת לכי על זה.

איאן הג’ינגי האהוב עליי בטלוויזיה ובכלל, מגלה שיש לו את אותה המחלה הארורה שיש למוניקה. הוא תמיד היה אחד האהובים עליי, אבל מבחינה סטטיסטית אחד מהילדים היה חייב להיות חולה במחלה, ורצה הגורל וזה איאן החמוד מכולם, עם לב הזהב והאהבה לגברים, במיוחד למיקי. שניהם היו הזוג הומואים הכי סקסי שנראה אי פעם על גבי מסכי הטלוויזיה – שני בחורים קשוחים מהצד הלא נכון של העיר, הולכים מכות ועושים אהבה. מדהים. אבל איאן, לא מצליח לתפקד על הכדורים, הוא מרגיש כמו זומבי ולא רוצה לקחת אותם. מיקי לעומות, רק רוצה מה טוב בשביל איאן ומנסה לעזור לו אבל איאן לא רוצה את עזרתו. אני חייבת לומר שאני ממש ממש כועסת על איאן. הרי מיקי אוהב אותו ורק רוצה להיות שם בשבילו ולעזור לו והוא זורק אותו. לא יפה בכלל!

ליפ מצליח מאוד בלימודים ונקלע אל תוך רומן סוער עם המורה שלו, שנשואה לגבר שיודע על יחסי המין שלהם ואפילו צופה בהם מידי פעם. קינקי אפילו בשביל ליפ. הוא מצליח לשרוד בינתיים באוניברסיטה ואני מחכה למהלך הבא שלו כי למען האמץ, חוץ מהסקס עם המורה הלוהטת הוא דיי שיעמם אותי בעונה הזו וחבל. אני צופה לו דברים גדולים בעתיד ומקווה שנראה חלק מהם בעונה הבאה. דבי הקטנה והחמודה כבר לא כל כך קטנה וגם לא ממש חמודה. היא לומדת ללכת מכות בשביל להגן על עצמה מאנשים רעים, ומתאהבת בילדוני מקסיני חמוד. אחרי שהיא מגלה שהדרך להיכנס למשפחה המדהימה שלו זה באמצעות תינוק היא שוכבת איתו ומנסה להיכנס להריון. זה ברור שהיא שונאת את המשפחה שלה ומתכוונת לעשות כל מאמץ שבעולם כדי לעזוב אותם. אבל כשהיא מגלה שהיא באמת בהריון, היא נראית מופתעת ואפילו קצת מודאגת. אולי היא הבינה את משקל מעשיה ואת העובדה שבגילה, היא באמת צעירה מידי בשביל להיות אמא.

קארל הגדול מכולם בכלא לנערים צעירים, יחד עם צ’אקי. אני בטוחה שהם עושים שם ביחד חיים למרות שלא מראים לנו שום דבר דבר מהמתרחש שם, למרות שבסוף הפרק האחרון  קיבלנו הצצה קטנה למלחמה שהם מנהלים שם בפנים. קארל הפך להיות כושי וצ’אקי הפך להיות ניאו נאצי קטן, ונדמה שהם דיי מסתדרים. קוין וורוניקה חזרו ואין מאושרת ממני. הם הזוג הכי מושלם שיש, וגם אחרי שקוו מספר לה כמה בנות הוא זיין, היא עדיין עומדת לצידו. היא מבינה אותו והוא אותה ואני בטוחה שהם יצליחו עם כל הקטע הזה של הילדים, כי הםא לא יכולים לגרום לזה להצליח, אף אחד לא יכול.

 את פרנק השארתי לסוף, כי כמובן הוא המלך של הסדרה ושל העולם בכלל. באופן מפתיע הוא מתאהב על אמת בבחורה הגוססת ממחלת הסרטן ויוצא איתה להרפתקאות מטורפות, עד שזו מחליטה שהגיעה זמנה ומחליטה לצעוד אל תוך האוקיינוס ואל תוך מותה. פרנק חוזר הביתה שבור לב, חסר כל וכנראה יתחיל בעונה הבאה באותו מקום שתמיד היה, שיכור על ספספל ציבורי. ״She gone boys, shes gone״.

גם העונה הזו הלכה לה והסתיימה. אבל מה עם שילה? ומתי קארל וצ’אקי יצאו? במי פיונה תבחר? האם דבי תשאיר את התינוק? אולי בכל זאת איאן יחזור למיקי? ומה החברה המשוגעת של ליפ תעשה לו עכשיו שהוא שבר לה את הלב? מה עם שיפוץ השכונה והעשירים שמנסים להשתלט עליה? ואיפה לעזעזל אחותו של מיקי? כל כך הרבה שאלות שלא נענו. כל מה שנותר לנו לעשות זה לחכות בציפיה לעונה הבאה, ולראות מה משפחת גאלאגר יעשו הפעם.

Leave a comment

Your email address will not be published.