טראנסנדנס - התעלות - סרטי מדע בדיוני - Aזה סרט

ג’וני דפ חוזר במה שנראה כמו אחד התפקידים הרציניים ביותר שלו בשנים האחרונות – מותחן מדע בדיוני על אינטליגנציה מלאכותית.

ג’וני דפ, השחקן בעל אלף הפרצופים, או לפחות אלף האיפורים, עשה בתחילת דרכו מספר תפקידים רציניים, אולם מאז שחבר אל הבמאי טים ברטון, נראה שזנח כיוון זה לטובת תפקידים הומוריסטיים. קפטן ג’ק ספרואו, וויליאם וונקה, הכובען המטורף ועוד כהנה וכהנה – כולם תפקידים חביבים ואהובים, אבל לקקטוס הזה קצת נמאס מכל הפרצופים והגינונים המוגזמים. לכן, סרטו הבא, סרט המדע-בדיוני, Transcendence (בתרגום ישיר – התעלות), כל כך מעניין.

עלילת הסרט

דר’ וויל קאסטר הוא החוקר המוביל בתחום האינטליגנציה המלאכותית, העובד על יצירת מכונה בעלת תודעה, שמשלבת את האינטליגנציה המשותפת של כל מה שהיה ידוע אי פעם, עם מלוא הספקטרום הרגשי. ניסוייו השערורייתיים הפכו אותו למפורסם, אבל הם גם הפכו אותו למטרה ראשית עבור ארגון של קיצונים המתנגדים לטכנולוגיה, שיעשו כל מה שדרוש כדי לעצור אותו.

אך כאשר הם מנסים להרוג את וויל, הם הופכים בטעות לזרז שהיה דרוש לו על מנת להצליח – להפוך לחלק מן הבינה המלאכותית העליונה שלו. עבור אשתו אוולין וחברו מקס, שניהם עמיתים למחקר, השאלה אינה אם הם יכולים… אלא האם זה הדברה הנכון. הפחדים הגרועים ביותר שלהם הופכים למציאות כאשר הצמא של וויל לידע מתפתח למה שנראה כמו מרדף חסר-מעצורים אחר כוח – לאיזו מטרה, הם אינם יודעים. הדבר היחיד שנהיה ברור להחריד, הוא שיכול להיות שאין דרך לעצור אותו.

את הסרט מביים וואלי פייזר והתסריט נכתב על ידי ג’ק פגלן. כריסטופר נולאן ואמה תומס חתומים כמפיקים. בשנת 2012 הופיע הסרט ברשימה השחורה של התסריטים הכי מעניינים שלא הופקו. ובכן, כעת נראה שאכן אי אפשר לעצור אותו, והוא צפוי להגיע אל המסך הגדול ב: 17/04/2014

Leave a comment

Your email address will not be published.