ההוביט: קרב חמשת הצבאות - פיטר ג'קסון - איזה סרט

אתם מוכנים לזה? הטריילר הראשון של “ההוביט: קרב חמשת הצבאות” מסמן את תחילת הפרידה מן הארץ התיכונה.

אני עדיין זוכר את היום בו ראיתי את הטריילר הראשון של “שר הטבעות: אחוות הטבעת”. זה לא כזה קשה, בהתחשב בכך שראיתי אותו בלופ, אינספור פעמים, כל אותו יום. אני זוכר גם את העצב בו נפרדתי מן הארץ התיכונה, עם סיום הסרט השלישי. זה היה כמעט בלתי נתפס. כמעט מיד החלו לצוץ ברחבי הרשת עצומות וקריאות נרגשות לג’קסון ולניו ליין סינמה, שימשיכו מיד ויעברו לעבד גם את “ההוביט” למסך הגדול. רבים דרשו שסר איאן הולם ימשיך לגלם את דמותו של בילבו באגינס, מתקשים להאמין שמישהו יוכל למלא נעל… את כפות רגליו השעירות. היו רגעים בהם נראה ש”ההוביט” הולך לקרות אוטוטו, אבל בסופו של דבר, הבירוקרטיה החוקית והדרישות הלוגיסטיות קברו את הפרויקט במשך שנים.

מה רבה, אם כן, הייתה השמחה, כאשר נודע שהסרט יוצא לדרך. אפילו החדשות על כך שגיירמו דל טורו פרש מן הפרויקט, בגלל העיכובים הרבים, לא העכיר את החגיגה. אבל השמחה לא נמשכה זמן רב, בטרם החלו לזרום חדשות שהפתיעו והכעיסו חובבים רבים: דמויות שלא מופיעות בספרו של טולקין פתאום הוכרזו; הסרט הפך לשניים ואז לשלושה; טכנולוגיית ה-fps48, טכנולוגיית צילום והקרנה ניסיונית הפכה לשיחת היום, כאשר החליט ג’קסון לעשות בה שימוש, אך לא הצליח להרשים את בעלי בתי הקולנוע והמבקרים. תחושת המרמור בקהל הייתה רבה וחסדו של ג’קסון לאור טרילוגיית “שר הטבעות”, שפג פגיעה קשה.

למרות כל זאת, שני הסרטים הראשונים של טרילוגיית “ההוביט” הצליחו להכניס לא מעט כסף בקופות, וחובבי פנטסיה רבים פקדו את בתי הקולנוע, גם אם לא היו מרוצים, או לא ידעו להסביר לעצמם בדיוק למה. בינתיים, השחקנים ומרבית צוות ההפקה כבר אמרו שלום לארץ התיכונה, עם סיום הצילומים. עיר ההפקה פורקה ברובה ורק הצוותים האחרונים נותרו כדי לבצע את הנגיעות האחרונות הדרושות, כדי להכין את הסרט לקראת עלייתו לאקרנים בדצמבר, השנה. כעת, הפצתו של הטריילר של
“ההוביט: קרב חמשת הצבאות”, הסרט השלישי והאחרון בטרילוגיה, מסמנת את תחילת הסוף גם עבור הצופים. לטוב ולרע, טרילוגיית “ההוביט” מתקרבת לקצה. לאור היקף הפרויקט והמשאבים הרבים שנדרשו כדי להפוך אותו למציאות, מחד, ולאור המרמור הרב מן הקהל, מאידך, הפרידה הזאת מן הארץ התיכונה, אה-לה-ג’קסון, היא ככל הנראה סופית. שוב, אנו מתקדמים לימיו האחרונים של עידן, ובניגוד לציפיות, לא סביר שמן הסילמריליון תבוא הישועה.

האתר הרשמי של “ההוביט: קרב חמשת הצבאות”

Leave a comment

Your email address will not be published.