רואן אטקינסון - שחקנים ימי הולדת - Aזה סרט

יום הולדת שמח לרואן אטקינסון!

רואן (סבסטיאן) אטקינסון, הוא קומיקאי בריטי, אשר אחראי להרבה התקפי צחוק בקריירה הארוכה שלו. אטקינסון נולד ב-6 לינואר 1955, בקונסט שבאנגליה. כבר בימי הקולג’ הראה חיבה עזה אל הבמה והיה חבר באגודת הדרמה של אוניברסיטת אוקספורד. את הפריצה שלו עשה בסוף שנות ה-70, במסגרת תכנית רדיו של ה-BBC, בשם The Atkinson People. במהלך התכנית גילם הקומיקאי הבריטי שורה של אישים מפורסמים שרואיינו באופן סאטירי. אטקינסון ידוע במיוחד בשל תפקידים כגון מיסטר בין, הפתן השחור והמרגל ג’וני אינגליש. לכבוד יום הולדתו, הגיע הזמן להיזכר בכמה מתפקידיו הבולטים.

הפתן השחור

אטקינסון זכה להצלחה לא מבוטלת עוד בטרם הגיע לטלוויזיה, אך כניסתו אל מחוזות הקאלט החלה בשנות ה-80, לאחר שהחל לגלם את אדמונד בלקאדר, בקומדיה הבריטית “הפתן השחור”, המתרחשת בימי הביניים. העונות הבאות של הסדרה התקדמו עם הזמן, כאשר העונה השנייה התרחשה בתקופה האליזבתנית, השלישית בתקופת שלטונו של ג’ורג’ הרביעי והרביעית במלחמת העולם הראשונה.

מיסטר בין

בשנות ה-90 הצליח אטקינסון להיחלץ מן הטייפקאסט של הפתן השחור והמציא עצמו מחדש בדמותו של מיסטר בין. בתפקיד זה הוא נודע גם בישראל, שכן הסדרה שודרה גם כאן. דמותו של בין, השלומיאל הגמלוני, הייתה כה אייקונית, שאטקינסון נתבקש להשיב אותה מגמלאות ב-2012, לטובת טקס הפתיחה של אולימפיאדת לונדון.

ג’וני אינגליש

תפקיד בסדרת פרסומות של חברת האשראי הבריטית, Barclaycard, בהן גילם אטקינסון מרגל לא-יוצלח, סיפקה את ההשראה לדמותו של ג’וני אינגליש בשני סרטי קולנוע – “ג’וני אינגליש” (2003) ו”ג’וני אינגליש חוזר” (2011).

זאזו (מלך האריות)

באחד מתפקידיו המוצלחים והבלתי נשכחים של אטקינסון, אפילו לא רואים אותו ומעטים יודעים שהוא נתן לדמות את קולו. אטקינסון הוא זאזו, עוזרו של מופאסה בסרט וולט דיסני האהוב “מלך האריות” (1994). על כן ניתן לו את הכבוד הראוי לו, נסיים בשיר ונאחל לו האקונה מטטה!

Leave a comment

Your email address will not be published.