סרטים רבותי, סרטים!

רק היום: כרטיס לסרט ישראלי בעשרה שקלים בלבד! יש הכל ובזול, טרי טרי והכל כחול לבן!

יום הקולנוע הישראלי, שיתוף הפעולה בין משרד התרבות והספורט והתאחדות ענף הקולנוע, יוצא היום לדרך ובמסגרתו יוקרנו בכל רשתות בתי הקולנוע בארץ אך ורק סרטי קולנוע מקומיים, במחיר שבהחלט שווה לכל כיס – 10 ש”ח בלבד! מדובר ביוזמה מבורכת בהחלט, שתוכל להנגיש לציבור הרחב את מיטב התוצרת של הקולנוע הישראלי בשנת 2014 (ולא רק).

אם כך נשארה רק שאלה אחת פתוחה – באיזה סרט לבחור? הנה רשימה חלקית של סרטים שיוקרנו היום בבתי הקולנוע. מקווים שזה יעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה:

 

קצת שמח קצת עצוב

מיתה טובה 


תאריך יציאה: 9.10.14 (טרום בכורה)

בימוי ותסריט: טל גרניט, שרון מימון

שחקנים: זאב רווח, לבנה פינקלשטיין, אילן דר, עליזה רוזן, רפי תבור, יוסף כרמון, הילה סורג’ון

דרמה קומית שחורה על חברות ועל פרידה. קבוצה של חברים בדיור מוגן בירושלים ובראשה יחזקאל, בונה מכשיר להמתת חסד עצמית בכדי לעזור לחברם החולה. השמועה בדבר המכשיר הסודי עוברת מפה לאוזן ובקשות נוספות לעזרה מגיעות אל החבורה.

 

אפס ביחסי אנוש


יצא לקולנוע: 26.6.14

בימוי ותסריט: טליה לביא

שחקנים: דאנה איבגי, נלי תגר, שני קליין, יובל סגל

שלושה סיפורים מגוללים את קורותיו של משרד שלישות בבסיס שריון נידח בדרום הארץ לאורך שנה אחת. מאבקי הכוחות, מבחני החברות, וערימות הניירת מרכיבים יחדיו אפוס צבאי, המעמיד בקדמת המסך את עולמן האפור והדמיוני, הקומי והעגמומי של פקידות המשרד. שכן, גם אקדח סיכות במערכה הראשונה – יהדק משהו במערכה השלישית.

 

ערבים רוקדים


בימוי: ערן ריקליס

תסריט: סייד קשוע

שחקנים: תאופיק ברהום, דניאל קיציס, יעל אבקסיס, מיכאל מושנוב, עלי סולימאן

הסרט מביא את סיפורו של איאד, ילד ערבי מטירה, שנשלח על ידי הוריו ללמוד בפנימייה יהודית יוקרתית בירושלים שם הוא מוצא את עצמו מתמודד עם סוגיות של שפה, תרבות וזהות. הוא מנסה לשרוד ולמצוא את דרכו במקום בו מתנהלת מלחמה תמידית. איאד הנער מרגיש זר ומנוכר, מנסה לפתח מערכות יחסים עם בני גילו ומבין שעל מנת להתקבל כשווה בין שווים, על מנת להפסיק להיתפס כחשוד, בשביל לעבוד, לאהוב ולהיות נאהב ובעיקר בכדי להרגיש שייך, עליו לעשות מעשה ולקבל החלטה שתשנה את חייו.

 

אנשים כתומים


יצא לקולנוע: 1.5.14

בימוי ותסריט: חנה אזולאי הספרי

שחקנים: ריטה שוקרון, אסתי ירושלמי, חנה אזולאי הספרי, יורם טולדנו, מיטל גל סויסה

במשך שנים נוהרים אנשים מרקע מרוקאי לסבתא זוהרה כדי שתחלום עבורם את העבר של משפחתם במרוקו. זוהרה, חולמת מקצועית, אוחזת בחפץ שלהם ומיד נרדמת. כשהיא מתעוררת, היא נותנת להם עצה לחיים והם משלמים לה כסף רב. לאחרונה הסבתא מרגישה חלשה ומחפשת מחליפה. בלילות היא בודקת את יכולת החלימה של נכדתה זוהר, אבל זו לא יודעת לחלום. לבתה של זוהרה, סימון, דווקא יש את היכולת, אבל היא מסרבת להחליף את אמה. סימון רוצה לעבוד במסעדה הקטנה שלה ושיעזבו אותה בשקט. העניינים מסתבכים כשפאני, אחותה של סימון שנעלמה לפני 16 שנה והפכה לשפית מצליחה בפריז, חוזרת כדי לעזור לאחותה ומעוררת יצרים מן העבר.

 

דרמה כחול לבן

גט – המשפט של ויויאן אמסלם


תאריך יציאה: 18.9.14 (טרום בכורה)

בימוי ותסריט: רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ

שחקנים: מנשה נוי, רונית אלקבץ, ששון גבאי, דליה בגר

ויויאן היא מסורבת גט. בית הדין והטוען שלה זקוקים לעילה כדי לחייב את בעלה בגירושין, ובאין אחת כזאת, על לויויאן לחכות שנים. סדרת הדיונים בבית הדין הרבני, הופכים למופע קפקאי, קומי, בו ה”נתבע” הוא המחליט היחידי על פסק דינו.

 

את לי לילה

בימוי: אסף קורמן

תסריט: לירון בן שלוש

שחקנים: לירון בן שלוש, דאנה איבגי, יעקב זאדה דניאל, סופיה אוסטריצקי

חלי מקדישה את חייה לטיפול באחותה, גבי, הסובלת מפיגור שכלי. כשנכפה עליה לשחרר מעט את הטיפול באחותה, חלל נפער בה וגבר נכנס לחייה. אלא שהקשר המורכב עם אחותה יוצר משולש חולני וטשטוש גבולות המובילים את חלי להבין שאת הקורים הסבוכים בהם היא כלואה היא טוותה בעצמה.

 

יונה

בימוי ותסריט: ניר ברגמן

שחקנים: נעמי לבוב, איתמר רוטשילד, שלום מיכאלשווילי, מיכאל מושונוב, תום חגי, אסף סולומון

“יונה” – סרטו של ניר ברגמן (“כנפיים שבורות”, “הדקדוק הפנימי”) – מגולל את סיפור חייה הסוער של המשוררת יונה וולך, ומתמקד בדרכה אל לב זירת השירה העברית, שנשלטה על ידי גברים בעיצומם של חילופי דורות. עם המעבר מהכפר לעיר הגדולה, יונה, חווה התמוטטות נפשית ומטופלת ב-LSD. מאבקה לחזור לכתוב גובה ממנה מחיר כבד, אך מזכה אותה בחיי נצח על מדף השירה העברית.

 

קומדיה

שושנה חלוץ מרכזי

יצא לקולנוע: 17.7.14

בימוי: שי כנות

תסריט: עודד רוזן

שחקנים: אושרי כהן, גל גדות, אלי פיניש, מריאנו אידלמן, יוסי מרשק

עמי שושן, הוא חלוץ “בני ירושלים”, כוכב-על בבירה. בכניסה למועדון הוא נתקל במירית ומתאהב בה ממבט ראשון, מבלי לדעת שהיא רכושו הבלעדי של “כושי” בוקובזה, עבריין ירושלמי בכיר. ועם “כושי” כידוע, ממש לא כדאי להתעסק. “כושי” מוכן לחוס על חייו של שושן, בתנאי שיכנס מסיבת עיתונאים ויבשר לאומה בשידור חי שהוא הומוסקסואל.

 

זינוק בעלייה

יצא לקולנוע: 14.8.14

בימוי: אורן שטרן

תסריט: ריקי שולמן

שחקנים: שלמה בראבא, איתי טיראן, עידית טפרסון, מלי לוי, יוסי מרשק

קומדיה מרגשת על משפחת גבע – משפחה בורגנית ותוססת מרחביה שברגע טרגי אחד משתנים חייה. אורה, אם המשפחה, נכנסת בעקבות תאונה לתרדמת עמוקה. משאירה אחריה שני ילדים, בעל וכלה לעתיד. אורה היתה עמוד התווך של המשפחה, הדבק המקשר, המפשר, המפייס, בלעדיה הכל מתפרק. כל אחד מבני המשפחה מנסה, בדרכו המיוחדת, להחזיר את החיוך, לאסוף את השברים ולשקם את החיים. אל מסע השיקום מצטרפים- צמד מנתחים פלסטיים, מדריכת יוגה, חוקרת פרטית קשוחה, מאמן ריצה על כיסא גלגלים, רקדנית בטן מופנמת וכוכב קולנוע מצרי.


ומשהו לילדים

גאליס המסע לאסטרה


יצא לקולנוע: 7.8.14

בימוי: עודד רז

תסריט: עידו דרור, דודו דהן

שחקנים: אליאנה תדהר, תובל שפיר, דניאל מורשת, שירן סנדל, נווה צור

בשיא תהילתו, יונתן נקלע להרפתקה באסטרה- עולם פוסט אפוקליפטי הנשלט בידי שליט אכזר. בעולם הקשוח וחסר הרחמים, שבו אין לו מעריצות לחות עיניים או פמלייה מחניפה, “המיועד” נאלץ להוכיח מי הוא ומה יכולותיו בכדי לשרוד. יונתן יוצא בראש קבוצת מורדים להציל את אסטרה מידיו של הרודן. המפגש המטלטל עם חבריו הישנים, בעיקר עם דני, אהובתו המיתולוגית והמסע המטורף שהם עוברים בעולם המפעים והקסום, מלמדים אותו שיעור על הנהגה, חברות ובעיקר על אהבה.

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.