לצערנו התבשרנו היום על לכתו בטרם עת של אחד ריצ’ארד קיל, שזכור לכולנו בעיקר בתור “מלתעות”, אויבו האימתני בעל שיני המתכת של ג’יימס בונד, בשני סרטי בונד שונים בשנות ה-70.

קיל, שהתנשא לגובה של 2 מטר ו-18 ס”מ, הופיע במספר סרטים בולטים נוספים, תמיד בתפקיד הענק המאיים. לזכרו של הענק החביב, שהשאיר את חותמו על ההיסטוריה של הקולנוע העולמי, החלטנו להיזכר בעוד כמה שחקנים גדולים מהחיים, שלא היו צריכים אפקטים מיוחדים כדי להפוך לענקים:

 

קיל נזכר בתפקידו בתור “מלתעות”:

 

 אנדרה רוסימוף הצרפתי, היה ידוע יותר לחובבי ההאבקות בשם הבמה שלו “אנדרה הענק” והתנשא לגובה של לא פחות מ-224 ס”מ. רוסימוף שסבל מגדילה מואצת, הלך לעולמו בשנת 1993 עקב המצב הרפואי ממנו סבל, אך לא לפני שהספיק להצטלם לסרט הקאלט “הנסיכה הקסומה“, בתפקיד הענק טוב הלב זיק. תפקיד זה לעד ישיאר אותו בזיכרונם של כל הילדים (והמבוגרים) שצפו באגדה קולנועית מופלאה זו:

 

אולי שמו של קארל סטרוייקן הדני (המתנשא לגובה של 213 ס”מ) לא אומר לכם הרבה, אבל תסמכו עלינו שאתם מכירים אותו. סטררוייקן הוא האיש מאחורי דמותו של משרתם הנאמן אך השתקן של משפחת אדאמס, הידועה לשמצה. מלבד משפחת אדאמס, יכולתם אולי להיתקל בו גם בסדרות “מסע בין כוכבים: הדור הבא” ו-טווין פיקס“:

 

אין אחד שלא צפה בפיטר מאייהו הבריטי משחק בסרט, אבל בודדים היו מודעים לזה. מה הסיבה לזה? פיטר מאייהו (221 ס”מ) הוא השחקן מאחורי התחפושת של אחת הדמויות הכי אייקוניות בהיסטוריה של הקולנוע – צ’ובאקה! אגב, השנה מאייהו בן ה-70 הראה כי כוחו עדיין במותניו, ואישר כי יחזור לגלם את הדמות שכה מזוהה איתו גם בסרט הבא בסדרת “מלחמת הכוכבים”:

 

קווין פיטר הול (218 ס”מ), בדומה לפיטר מאייהו, גם הוא לא הרבה להראות את פניו בסרטים. עם זאת, הוא האיש מאחורי דמותו של החייזר המפחיד מהסרט המקורי של “הטורף“, בכיכובו של ארנולד שוורצנגר, וגם מאחורי הפרווה של הארי הביגפוט מהסרט (והסדרה) “הארי וההנדרסונים“:

 

מתיו מקגרורי התנשא לגובה של 229 ס”מ והוכנס לספר השיאים של גינס, בתור האיש עם כפות הרגליים הגדולות בעולם. למרבה הצער, מקגרורי נפטר בגיל 32 בלבד, לא לפני שהספיק להשתתף בכמה סרטי אימה בינוניים ובסרט אחד בלתי נשכח של טים ברטוןביג פיש“, בתור קארל הענק:

 

זוכרים ענקים נוספים שלא הזכרנו? נשמח שתשתפו אותנו בתגובות!

(שחקני כדורסל לא נחשבים כי הם לא באמת שחקנים ודאמבלדור נפסל כי הוא לא באמת ענק!)

Leave a comment

Your email address will not be published.