בתור חובבת סרטי רומנטיקה וקיטש, כבר מהטריילר התרגשתי וידעתי שזה סרט שאתחבר אליו. האולם היה מפוצץ בבנות מכל הגילאים, מגיל העשרה ועד נשים מבוגרות יותר. את מספר הגברים שהיו שם אפשר לספור בקושי על שתי ידיים. כמובן שאחד מהם היה בן זוגי. הכנתי אותו מראש שהסרט הוא בהגדרה “סרט בנות” והוא היה מוכן לקבל על עצמו את המשימה לבוא איתי ואולי גם לכתוב חוות דעת בסופו.

לפני שאספר קצת על הסרט, אוסיף שהוא בעצם עיבוד קולנועי לספר. אני לא קראתי את הספר אך אנשים, בואו נודה בזה נשים מסביבי, שכן קראו אותו אמרו שכדאי לראות את הסרט. זאת ועוד, השחקנית שמשחקת בתפקיד הראשי היא לא אחרת מ”קאליסי” ממשחקי כס, אמיליה קלארק. שמחתי לגלות כי גם בלי כל הדרקונים וכל החיילים שלה היא משחקת טוב מאוד ומרגשת בפני עצמה.

לואיזה קלארק (או בקיצור- לו) היא בחורה בריטית בת 26 המתגוררת בעיר קטנה ולא מוכרת באנגליה. כל חייה הבוגרים היא עבדה על מנת לעזור להוריה לפרנס את המשפחה ולחיות חיים שמחים. במשך 6 שנים היא עבדה בבית קפה קטן, כאשר המיומנות העיקרית אותה הייתה צריכה להפגין היא הכנת תה (ומדי פעם גם קפה). לאחר משבר כלכלי המקום נסגר ולואיזה נאלצה למצוא לעצמה עבודה אחרת. בתור בחורה צעירה, בלי יותר מדי כישורים, היא מחפשת אחר מקום עבודה חדש שיסכים לקבל אותה. היא מתקבלת לעבודה אצל זוג עשיר החי בטירה ענקית, בתור “המלאך השומר” של וויל, בנם בן ה-31 שנפגע לפני שנים אחדות בתאונה מחרידה ששינתה את חיי המשפחה מקצה לקצה.

לפני התאונה וויל היה הגבר האולטימטיבי, בעל מראה מנקר עיניים, גוף שרירי וחי את החיים הטובים- עבודת חלומות, מסיבות, טיולים לחו”ל, טיולי אקסטרים ועוד. בעצם, כל מה שמישהו יכול לבקש לעצמו, עד לאותה תאונה נוראית, בה הוא נהיה משותק מהצוואר ומטה. וויל נעזר בכיסא גלגלים משוכלל. הוא כמעט ולא יוצא מהבית, החבר היחיד שלו הוא נתן, המטפל שלו, שמגיע אליו כל יום. ומה שוויל עושה לרוב זה לשמוע מוזיקה רועשת ולהתלונן.

בהתחלה קשה ללואיזה להגיע לליבו של וויל ובמשך מספר שבועות היא רק תוהה לעצמה אם בחרה בעבודה הנכונה. היא מגיעה אליו כל יום עם חיוך ואנרגיות, לבושה בבגדים צבעוניים להחריד, בחוסר התאמה בין החולצה והחצאית, נעליים שרואים רק בסרטים מצוירים, והוא נשאר בשלו, מצטער על החיים שאיבד.

יום אחד לו מגלה שהחיים של וויל לא עומדים להשתפר ולכן היא מחליטה להקדיש את כל כולה למענו. היא מחפשת פעילויות שיגרמו לו להרגיש כמו הגבר שהיה פעם. מרוץ סוסים, קונצרט של מוצרט וחופשה בגן עדן הם רק חלק מהחוויות המדהימות שהם עוברים ביחד.

כיאה ל”סרט בנות” אידיאלי, אין זה פלא שוויל ולו מתאהבים אחד בשנייה. אך לא להרבה זמן.. וויל מסתיר ממנה סוד גדול מאוד שהוא זה שיקבע את עתיד מערכת היחסים וסיפור האהבה ביניהם. חשוב לי לציין שכמעט ולא נשארה עין אחת יבשה באולם ואף הגברים לא יכלו להישאר אדישים. כנראה שחלוקת הטישו בכניסה לאולם הייתה מוצדקת לחלוטין.

במשפט אחד-

סרט מרגש המלמד אותנו על ההתמודדות עם מציאות שונה, המשלב בתוכו רומנטיקה, מסירות נפש וקבלת האחר. המלצה שלי- מהרו לראות!

Leave a comment

Your email address will not be published.