אני לא אשכח את זה לעולם. הצעידה הכי ארוכה הביתה EVER! הייתי בכיתה ח’, ולכבוד יום שישי ה-13, התכנסנו אני וחברותיי לצפות ב”סיוט ברחוב אלם”. הסרט הראשון יצא כבר ב-84, ואנחנו היינו בגיל שאפשר להתחיל, ואין כמו יום שישי ה-13 כדי לצפות בסלאשר ובג’וני דפ (כבר אז זיהיתי את הפוטנציאל… גם של סלאשרים וגם של ג’וני). הדרך הביתה ארכה, תכלס, רק 9 דקות, אך הן הרגישו כמו נצח. משום מה, היה נדמה שפנסי התאורה האירו ממש בקושי, שהרחובות היו כמעט ריקים מאנשים, וכל חתול מיילל הקפיץ אותנו בבהלה.

סרטי אימה ו-13, בעיקר אם זה יום שישי, הולכים ביחד כמו גבינות ויין, תותים וקצפת, ג’ק ניקולסון וגרזן. לכבוד יום שישי ה13 הבא עלינו (לטובה או לרעה – מה שתחליטו), קיבצתי מספר סרטי אימה שהם חובה לחובבי הז’אנר:

 

 סטיבן, מלך האימה

בגיל קצת יותר בוגר, רכשתי ספר משומש באנגלית, כדי לתרגל קצת את השפה. הספר עב-הכרס, בעל האותיות הסופר-קטנות היה לא אחר מאשר “Pet Sematary” – בית קברות לחיות של סטיבן קינג. זה היה אחרי שצפיתי בסרט ורציתי לבדוק את הקלישאה “הספר יותר חזק”. כל שאוכל לספר לכם הוא שבלילות, לפני שנרדמתי, הייתי מוציאה את הספר מהחדר. עד כדי כך מפחיד.

אז נכון שלא נראה לי שתקראו את היצירה, אבל זוהי ההמלצה הראשונה שלי: המשחק גרוע והסאונד היצ’קוקי, אבל אתם חייבים לראות.

ועוד אחד של סטיבן קינג

אחותי היקרה דנה זוכרת לי את זה עד היום. אני מכחישה, אבל דנה טוענת שבהיותה בת 4, הכרחתי אותה לצפות איתי בסרט שככל הנראה פחדתי לראות לבד, והיא טוענת שעד היום יש לה פחד ממסדרונות של בתי מלון. מנחשים על איזה סרט אני מדברת? אם אתם לא מכירים – זה כנראה הזמן. עוד אחד של קינג.

המנסרים החופשיים

ואיך אפשר המלצות ליום שישי ה-13 בלי המנסרים מטקסס?! כל כך הרבה נאמר, מלא המשכונים,רימייקים, ספינים ומה לא… הסרט שיגעיל אתכם ויפחיד אתכם ותרצו ממנו עוד ועוד…

הסרט הראשון במה שהפך לסדרה אלמותית, יצא ב-74, ונאסר להקרנה במספר מדינות בשל האלימות שבו. וכמו כל סרט שמעורר מחלוקת, הוא גרף למעלה מ-30 מיליון דולר, כשלמעשה, הפקתו עלתה כ-300 אלף דולר, בלבד.

ההמשכון יצא ב-86 והצליח להתעלות על קודמו באלימות ובגועל! הוא נאסר לצפייה באוסטרליה ושוחרר ל-DVD רק אחרי 20 שנה!

כן, ראיתי את כולם ואמליץ לכם על הרימייק שיצא בשנת 2003, בשיתוף עם היוצרים המקוריים. גם כי אני חושבת שהוא מעולה וגם כי JT היה פה לפני רגע – אז טריביוט לאשתו היפה ג’סיקה. הנה הגרסה המלאה לצפייה און ליין:

The Conjuring

ואחרון חביב מהשנה האחרונה – בלי הרבה גועל אבל בהחלט עושה את העבודה. הוא מבוסס על סיפור אמיתי – מה שהופך אותו בן רגע למוצלח יותר מכפי שהוא אולי באמת…

Comments (2)

  1. Reply

    יש עוד כ”כ המון סרטים מוצלחים..
    אי אפשר להכניס כאן את כולם.
    אגב פע”ט – הראשון הכי טוב. היתר חלשים. באוקטובר יוצא חדש.

Leave a comment

Your email address will not be published.