יום הולדת שמח לניקולס קייג’!

 

ניקולס קייג’, אחד השחקנים הכי ותיקים ואהובים בהוליווד חוגג היום 50 אביבים. קייג’ הוא מסוג השחקנים שנראה שהיה שם תמיד. עד כה הקריירה המפוארת שלו כוללת הופעה בלמעלה מ-70 סרטים שונים. חלקם מוצלחים יותר וחלקם פחות.

בכל מקרה, החלטנו שזאת הזדמנות מצוינת לציין עשרה דברים לא חשובים, שאולי לא ידעתם עליו:

 

1. האחיין של: דודו של קייג’ מצד אביו, הוא לא אחר מאשר פרנסיס פורד קופולה בכבודו ובעצמו.

2. תופעת אינטרנט: דווקא בשנים האחרונות, כאשר המניות של קייג’ השחקן בירידה, הוא זוכה לעדנה מחודשת בקרב דור האינטרנט, שעושה מטעמים מהבעות הפנים המוגזמות שלו. להלן ממצא מספר 1 – ניקולס קייג’ הציני ככוכב ה-ממ You dont say:

you don't say

 

 

3. “מאבד את זה” סדרתי: אותו דור האינטרנט הכתיר אותו בתור השחקן ש-“מאבד את זה” לעתים הכי תכופות בסרטים. להלן ממצא מספר 2 – ניקולס קייג’ ששכח לקחת את הכדורים שלו מתוך מגוון סרטים, שזכה למעל 10,000,000 צפיות:


 

4. סופר הירו: כדי לברוח מהייחוס המשפחתי שלו, ניקולס קים קופולה, שינה את שמו לניקולס קייג’, בהשראת הבחור הבא: לוק קייג’, גיבור קומיקס די זניח של מארוול.

לוק קייג'

לוק קייג’

5. קים: במקרה ומישהו פספס את זה בפעם הראשונה – השם האמצעי של ניקולס קייג’ הוא קים!

 

6. בחירות תפקידים גרועות: בזמן שאיש לא יכול לחלוק על יכולותיו של קייג’ השחקן (עם אוסקר לא מתווכחים), רבים היום מפקפקים בבחירת התפקידים שלו בשנים האחרונות. שורת הפלופים הארוכה כללה סרטים כמו “הידיעה”, “איש הקש”, “עונת המכשפה” ועוד. נראה לנו שהסרטון הבא מסכם יפה את מה שהסוכן של קייג’ צריך להתמודד אתו ביומיום:

 

7. האיש והשיער: אבולוציית השיער (והשפם) של קייג’ הונצחה בסרטון, שהפך ללהיט ויראלי:

 

 

8. זוכה האוסקר: אחד משלל תפקידיו הצבעוניים אכן הביא את פרס האוסקר המיוחל לניקולס קייג’. היה זה התפקיד של תסריטאי אלכוהוליסט בשם בן סנדרסון, שהגיע ללאס וגאס על מנת לשתות את עצמו למוות ומצא אהבה בדמותה של נערה עובדת בשם שרה (אליזבת’ שו):

 

 

9. סופרמן: קשה להאמין, אבל בתחילת שנות האלפיים ניקולס קייג’ היה אמור להיכנס לנעליו של קלארק קנט/סופרמן, בסרט שעל בימויו היה אמון טים ברטון. ההפקה נתקלה בהמון בעיות, שנבעו בעיקר מתסריט מגוחך לחלוטין שנועד לכישלון כבר בשלב הכתיבה שלו (לפי העדויות של הבמאי קווין סמית’, שהיה מעורב בהפקה המפוקפקת). הצד החיובי מבחינת קייג’ בכל הסיפור, הוא שלמרות שהסרט נגנז, הוא נשאר עם 20 מיליון דולר, ששולמו לו מראש. שווה להיות ניקולס קייג’.

 

10. אספן קומיקס: מי שבכל זאת לא מבין מה הקשר בכלל בין ניקולס קייג’ לסופרמן, צריך להבין שהאיש הוא מעריץ ואספן קומיקס מושבע. ויש לנו שלושה ממצאים שתומכים בזה: א. שם המשפחה שלו נגזר משם של דמות קומיקס. ב. לבנו הצעיר הוא קרא (תחזיקו חזק) קל-אל, על שם איש הפלדה מכוכב קריפטון. ג. התמונה הבאה:

ניקולס קייג' סופרמן

ניקולס קייג’ סופרמן

 

Leave a comment

Your email address will not be published.