“הנעדר” היא מיני סדרה בריטית חדשה ועשויה היטב, שצפויה לעלות מחר ביס (1/1). בשמונת הפרקים של הסדרה מבית ה BBC תתוודאו לסיפור מתח מרתק, מהטובים שראיתי לאחרונה. טוני יוז (ג’יימס נסביט) יוצא לנופש במרחבי צרפת יחד עם אישתו אמילי (פרנסס אוקונור) ובנו הקטן אוליבר. בדרך הם נאלצים מכורח הנסיבות לעצור בעיירה קטנה. במהלך זמן השהייה שם, נעלם בנם אוליבר בן החמש והזוג נכנס לתוך מערבולת של חקירות ותסבוכות במאבק לחיפוש בנם, בנוסף לנטל הגדול של המקרה על הזוגיות שלהם.

 

טוני יוז (ג'יימס נסביט) - מתוך "הנעדר"

טוני יוז (ג’יימס נסביט) – מתוך “הנעדר”

הסדרה עצמה לוקחת את צופיה במסע מותח בעל עליות ומורדות. כאשר החל מהפרק הראשון הסדרה מתחילה בנקודה בזמן שהיא שמונה שנים מאוחר יותר. טוני מסרב להניח להיעלמות בנו, וממשיך להגיע לעיירה הקטנה שוב ושוב בחיפוש אחר קצה חוט שיוביל אותו למידע על בנו. לעומתו אישתו נפרדת ממנו ומוצאת זוגיות בחיק אחד החוקרים של המקרה. בני הזוג חיים את הטראומה שחוו, ואנו כצופים מקבלים את התמונה המלאה, כאשר הסרט נע בין ההווה לעבר ומספר את הסיפור.

טוני ואמילי יוז - מתוך "הנעדר"

טוני ואמילי יוז – מתוך “הנעדר”

 

הסדרה מתארת את סיוטו של כל הורה, והופכת אותו לסיפור קודר ומלא בטוויסטים שגורמים לבטן שלכם להתהפך. לעיתים חשוב רק הרמיזה עצמה ולהזין את הרצון הממשי והמתוח של הצופים להבין מה לעזאזל קרה שם. קצת כמו בסדרות מתח משטרתיות, הסדרה זורקת לצופיה פירורי מידע להם אנו משתוקקים, ומאפשרת לנו לחבר את הפאזל המלא בחורים. תוסיפו לכך שהדמות הראשית, היא גבר בעל גחמות תסכול, וסבלנות אין קץ. אנו נוטים להעריץ את טוני על נחישותו ומעודדים אותו לאורך כל הדרך, כאשר כולם כולל אישתו שמים לו מקלות בגלגלים על מנת שירפה.

בנוסף לכל זה, אנו נתקלים בדמויות שנויות במחלוקת, דוגמת עיתונאי (ארשר עלי), שנחוש לקבל מידע חסוי על התיק, ולפרסמו בכל מחיר ועל חשבון הזוג, כל זאת בכדי להתפרסם. דמותו של החוקר שחייו הזוגיים עם אמילי הם לנצח בצל היעלמותו של אוליבר. רגשות האשמה, והחשש מהלא נודע יוצרים דרמה נוגעת ללב לעיתים, ובעיקר המון מתח ותיסכול המון המון תיסכול לאוזלת ידם של הנוגעים בדבר.


הסדרה מועמדת לשני פרסי גלובוס הזהב, ומומלצת ביותר לכל חובבי ז’אנר המתח בכלל וטלוויזיה טובה בפרט.

 

טריילר:

Comments (3)

  1. עדי

    Reply

    פשוט סדרה יוצאת דופן. כרגע סיימתי את הפרק האחרון ונותרתי פעור פה.

  2. איילת

    Reply

    הי עדי ועד איזה פרק זה היה כי הגעתי לפרק 8 ויש גם 9 ו 10 ואני לא מוצאת אותם כדי לראות איפה מצאת?

Leave a comment

Your email address will not be published.