מעבר לפחד - סיפורו של גאו ג'י-שנג - סרטים דוקומנטריים - איזה סרט

מעבר לפחד – סיפורו של גאו גישנג” כשהמציאות עולה על כל דמיון

שום דבר לא נמשך לנצח, וכפי שלימדה אותנו ההיסטוריה של המאה ה-20, הדבר נכון גם לגבי המשטרים החזקים והעיקשים ביותר בעולם. לא מן הנמנע שיום אחד ילדינו, או נכדינו ילמדו בבית הספר על המתרחש בסין. אז, יכירו את דמותו של גאו ג’י-שנג, שהיה מועמד ל-3 פרסי נובל, ובכל זאת מעטים במערב בכלל ובארץ בפרט מכירים את סיפורו. “מעבר לפחד” הוא מסמך דוקומנטרי מרתק, המעניק הצצה אל המתרחש בסין של ימינו. הסיפור שמאחורי הסרט יכול היה בקלות לשמש חומר לסרט הוליוודי שובר קופות. אבל סיפורו של גאו ג’י-שנג הוא לא בדיה, אלא אחד מאותם מקרים שהמציאות מספקת לאדם יותר אקשן משמישהו מאתנו היה רוצה.

 

סינופסיס:

גאו ג’י-שנג נולד במערה, כשרק הכוכבים מורים את השעה, וכנגד כל הסיכויים הפך לאחד מצמרת עורכי הדין בסין. אנשים כינו אותו “המצפון של סין”. אבל אז, בעיני המפלגה הקומוניסטית הסינית, רדיפתו אחר צדק הרחיקה לכת.

לאחר שדיבר בגלוי על הפגיעות בזכויות אדם – נושאים שהם בגדר טאבובסין – נחטף גאו על ידי הרשויות ועונה, בעוד המשטרה החשאית מחזיקה באשתו ובשני ילדיהם כבני ערובה.

בלב הדילמה קורעת הלב, נאלץ גאו לבחור בין החיפוש המתמשך שלו אחר צדק לבין אהבתו למשפחתו.

הסרט הזה הוא סיפור על אומץ, חמלה ואכזריות. זהו סרט חובה לכל מי שרוצה להבין את המתח המבעבע מתחת לפני השטח של סין כיום, ולהתוודע לאחת הדמויות האציליות ביותר של תקופתנו.

 

 פרטים על הקרנת הסרט בישראל יעלו בקרוב!

 האתר הרשמי של הסרט

מעבר לפחדסיפורו של גאוגישנג (2012)

Transcending Fear  –  The Story of GaoZhisheng

כתיבה, בימוי והפקה: ון-ג’ינגמא

זמן: 71 דקות

שפות: סינית ואנגלית, כתוביות: עברית

הפקה: NTD (טלוויזיית שושלת טאנג החדשה), ארה”ב

Leave a comment

Your email address will not be published.