כאשר מבקשים מיצחק מירושלים לחלק את חייו לשניים, התשובה מבחינתו ברורה ומיידית. כי עם כל הכבוד ליום נישואיו או להולדת ילדיו, היום החשוב והמרגש בחייו התרחש ב-15 לינואר בשנת 1978, שעה שאביו לקח אותו לבית הקולנוע שבמרכז עיר מגוריו, והשניים צפו בסרט הראשון במה שעתיד להפוך לסדרת הסרטים המצליחה בהיסטוריה העולמית. אנו מדברים, כמובן, על “מלחמת הכוכבים”. מאז אותו יום הפך יצחק לאחד המעריצים הגדולים בעולם של הסרטים המדוברים, וכיום הוא מנסה בכל כוחו להעביר את הערצתו המופלאה לילדיו, ואף לשכנעם להצטרף אליו לפרמיירה של סרט ההמשך הבא מעבר לים.

מעריצים שרופים של סרטים

הערצה עצומה וחסרת גבולות

יצחק לא לבד. תופעת המעריצים של סדרות הסרטים האמריקאיות בפרט והעולמיות בכלל ידועה, מוכרת ומושכת יותר ויותר אנשים בכל יום. תאמינו או לא, אבל אותם אנשים שיודעים לדקלם בעל פה כל משפט מהסרטים האהובים עליהם, אלה שיודעים הכול על חייהם של השחקנים המשתתפים באותן סדרות סרטים, אלה שמוציאים אלפי דולרים על טיסות לחו”ל לטובת הקרנות בכורה, מפגשי מעריצים וכדומה – כולם נחשבים לאנשים נורמטיביים לחלוטין. עוד תופתעו לגלות, כי בכתבה שפורסמה לא מכבר על המעריצים הגדולים ביותר של סדרת סרטי “מלחמת הכוכבים”, כאלה שלא מפספסים שום פרמיירה ומגיעים לבושים במיטב התלבושות, נכתב כי אחד המעריצים הוא מנתח בכיר בבית חולים בקולורדו, בעוד חברו, מעריץ גדול לא פחות, נחשב לאחד מעורכי הדין המצליחים ביותר בדרום מזרח ארצות הברית. פשוט מדהים!

הנה כמה סיפורים ודוגמאות נוספות להערצה חוצת גבולות לסדרות סרטים ידועות: צעירה בת 24 משיקגו עיטרה את גופה ב-22 קעקועים הקשורים לסדרת הסרטים “מלחמת הכוכבים”; נהג משאית מקליפורניה צפה לטענתו יותר מ-30 אלף פעם בסרטי “בחזרה לעתיד”; איש מחשבים ממונטריאול שבקנדה שיודע את הטקסטים המלאים של סרטי “מטריקס” השונים; עקרת בית מאורלנדו שבזבזה קרוב לחצי מיליון דולר על פרטי אספנות מסדרת הסרטים “אקס מן”; ועוד שלל דוגמאות לאנשים שבחרו בתחביב הנפלא הזה.

ממש לא צריך להעריץ מרחוק

אין ספק כי הערצת סדרות סרטים הינה עניין נפלא וסוחף בכל גיל, ובימינו, ממש לא צריך להעריץ מרחוק! אם גם אתם מעריצים שרופים של סדרת סרטים כזו או אחרת, טיסה לחו”ל לפרמיירה היוקרתית של סרט ההמשך הבא בסדרה היא רעיון נפלא לזיכרון לכל החיים. תוכלו לצפות בהקרנה חודשים רבים לפני הגעת הסרט לישראל, להתחכך עם הכוכבים הגדולים באירועי מעריצים מקדימים, להכיר חברים בעלי הערצה משותפת, לקנות מוצרים אותנטיים, תלבושות וכדומה מהסט ולצבור חוויות שיישארו עמכם לשארית חייכם. רשת האינטרנט גדושה בפורומים, אתרים ו”מקומות מפגש וירטואליים” של מעריצים שרופים בדיוק כמוכם, הכוללים גם מידע על הדרכים להגשים את טיול החלומות המופלא הזה.

 אז במקום החופשה השנתית בחופי תאילנד או בבירות אירופה, בקרו את השחקנים הנערצים עליכם והגשימו חלום מופלא להמשך החיים (או לפחות עד סרט ההמשך הבא). תיהנו!

Leave a comment

Your email address will not be published.