כשראיתי שעומד לצאת סרט ובו משתפים פעולה שני הכוכבים ג’ורג’ קלוני וג’וליה רוברטס ממש שמחתי ומצד שני גם חששתי. כמו שאתם בטח זוכרים בעבר הם כיכבו בכמה סרטים ביחד כשהבולטים ביניהם הם סדרת סרטי אושן. מאז, כל אחד מהם הופיע בעוד הרבה סרטים אך לאחרונה בעיניי לא היה למישהו מהם איזשהו תפקיד מבריק או ממש זכור לטובה.

הסרט מספר על  לי גייטס , כוכב תכנית כלכלה פופולרית, אותו משחק ג’ורג’ קלוני. לאחר שהוא נותן עצה לא טובה לגבי רכישת מניית הייטק שלפתע מתרסקת, אחד המשקיעים שאותו משחק ג’ק אוקונל משתלט על האולפן בשידור חי ולוקח את גייטס, המפיקה שלו פטי, אותה משחקת ג’וליה רוברטס, וכל הצוות שלהם כבני ערובה.  כולם צופים במתרחש בזמן אמת, תוך כדי השידור גייטס ופטי מנסים למצוא דרך לגלות את האמת מאחורי ההונאה ולחשוף אותה במהלך השידור וזאת כדי להציל את חייהם.

הסרט מתחיל יחסית רגוע, מציג את גייטס ופטי בעוד שידור חי של הסדרה ואז נכנס המשקיע ומתחיל כל האקשן. בהתחלה, אני כצופה הזדהיתי ישר עם גייטס וכל הצוות שבעצם הוא לקח כבני ערובה וזאת כמובן גם המטרה של הסרט. אך לאט לאט, מספרים את הסיפור של קייל המשקיע ומתרחש שינוי בגישה. לא רק שמתחילים להזדהות עם הצד שלו, אלא מבינים שיש כאן איזושהי הונאה של בעל המניה. כך  יוצא הצוות בחיפוש אחר האמת ומנסה לעשות זאת בכל אמצעי – מול המתכנתים שאחראים על האלגוריתם, מול החברה שהוא עובד בה וכד’.

מה שאפשר לראות בסרט ובעיניי הוסיף לו פן של עומק הוא כי גייטס, הדמות שקלוני משחק, מתחיל את הסרט כדמות מתנשאת, שיש לה כסף, כזו שמסודרת ודיי חד גונית אך כאשר הוא מתמודד במהלך הסרט ומוצג מול קייל המשקיע, ניתן לראות ולהרגיש את השינוי שמתחולל בו. הוא מבין לאט לאט כי הוא לא סתם מגיש בתכנית טלוויזיה, וכי למה שהוא אומר יש השפעה גם על חיים של אנשים שאת הכסף המועט שיש להם הם משקיעים לפי מה שהוא אומר.

התסריט של הסרט מצוין בעיניי, השחקנים נכנסו לדמויות בצורה מושלמת. פעם ראשונה שראיתי את קלוני בתפקיד שהוא גם משעשע וגם מאוד רציני ביחד. רוברטס כהרגלה, משחקת בתפקיד מרכזי והקול השפוי של הסרט. למעשה לאורך כל הסרט היא נמצאת בראש של קלוני, הוא כל הזמן עם האוזניה והיא דואגת להרגיע אותו או מציעה מה לעשות הלאה. הכימיה ביניהם כל כך טובה לאורך הסרט והם מעבירים תחושה שרק אתמול שיחקו יחד מרוב שזה בא להם בטבעיות.

בשורה התחתונה,

סרט באמת מצוין. הן מבחינת השחקנים והן מבחינת התסריט. סרט מתח כמו שסרט מתח צריך להיות. לכל מי שהתגעגע לשילוב של שני השחקנים המצוינים האלה ולכל מי שבאמת אוהב סרטי מתח – מומלץ ללכת לראות!

Leave a comment

Your email address will not be published.