מה מסתתר מאחורי דלת מספר 1? מצעד יחידות האחסון בסרטים ובטלוויזיה

כמו פסל החירות, כמו הסמל של מק’דונלס, כמו לוקרים אדומים, מכונות תקליטים וגורדי שחקים, ישנם דברים יומיומיים שהפכו כבר לסמלי תרבות. דוגמה מצוינת לכך, הן יחידות אחסון בסרטים. מערימות של כסף ועד ארון הברית בכבודו ובעצמו, נראה כי יחידות אחסון מככבות בסרטים ובסדרות רבים. איפה למשל? ברוכים הבאים למצעד 5 יחידות האחסון המפורסמות שלנו:

שובר שורות (2008 – 2013)

סדרת הטלוויזיה, “שובר שורות” מגוללת את קורותיו של וולטר וייט – מורה לכימיה, שמאובחן כחולה סופני מסרטן ריאות ומחליט להתחיל לייצר ולסחור בסמים, כדי לממן את הטיפולים הרפואיים ולהבטיח את עתיד משפחתו.

תכניתו של וייט עובדת נפלא מבחינה כלכלית, אך פחות מבחינת חיי משפחתו. בסצנה בלתי נשכחת, וייט נלקח על-ידי אשתו ליחידת אחסון כמעט ריקה, מלבד ערימת כסף עצומה. “יש פה יותר כסף משנוכל להשתמש בו בעשרה זמני חיים,” מבטיחה האישה ומתחננת בפני וולטר שיותיר את חיי הפשע מאחוריו וישוב אל חיק משפחתו.

דקסטר (2006 – 2013)

בדומה לוולטר וייט, גם דקסטר מורגן מנהל חיים כפולים: ביום, חוקר תבניות של נתזי דם עבור משטרת מיאמי, ובלילה – רוצח סדרתי שרוצח רוצחים ופושעים אחרים שחמקו מידי החוק.

באחד הרגעים המותחים של הסדרה, דקסטר כמעט ונתפס כשהוא הורג פושע שמתגלה כאחראי להברחת מהגרים בלתי חוקיים והריגתם. המהגרים מוחזקים ביחידת אחסון מרוחקת, וכשהרוצח טוב הלב מחלץ אותם, הוא נצפה על-ידי ילד שהציל. כשמגיעה המשטרה, מתעורר החשש שהילד יסגיר אותו כשהוא מתבקש למסור עדות. כיצד דקסטר נחלץ מהמצב? ובכן, פשוט תצטרכו לראות את הסדרה.

שתיקת הכבשים (1991)

שנים רבות לפני שדקסטר שבה את לב הצופים האמריקאים, היה שם חניבעל לקטר – האבא והאימא של הרוצחים הסדרתיים! לקטר היה פסיכיאטר שאיבד את שפיותו והחל לרצוח את מטופליו. הסיפור היה נגמר,  אלמלא חוקרת FBI מתחילה, בשם קלריס סטארלינג הייתה פונה אליו בבקשת עזרה, בניסיון לתפוס רוצח סדרתי נוסף בשם באפלו ביל.

שובל הרמזים מוביל את סטארלינג, איך לא, ליחידת אחסון, בה הסתיר הרוצח הסדרתי שרידי גופה מושחתת בין חפציו האישיים. אכן, נראה כי לאמריקה יש קטע מפושעים עם יחידות אחסון.

ישנם אינספור סרטים בהם מככבות יחידות וחדרי אחסון מסוגים שונים, ביניהם “האיש שבפנים” (2006), פלדה אמתית (2011) ועוד רבים אחרים. אבל מבחינתי, הכתר של הסרטים שמציגים סצנות עם “פתרונות אחסון” הולכת לסרט ותיק בהרבה…

אינדיאנה ג’ונס ושודדי התיבה האבודה (1981)

בשנות ה-80 העליזות, כשארכיאולוגים היו ארכיאולוגים וספילברג ולוקאס עוד עשו סרטים טובים, לקח אינדיאנה ג’ונס, הארכיאולוג עם כובע הפדורה והשוט, את הצופים במסע בעקבות ארון הברית. הסיפור מתרחש ב-1936 בזמן שהנאצים בשלטון ומחפשים כל אמצעי לחזק את כוחם ויעזור להם להשתלט על העולם.

לאחר שהטוב מנצח והסדר שב על קנו, הארכיאולוג ושותפתו, מריון, מביאים את הארון לוושינגטון, שם הוא מוחרם על-ידי הממשלה. בסצנה האחרונה, נראה הארון נחתם בתיבת עץ שעליה האזהרה “סודי ביותר”. זו נלקחת לשטח אחסון רחב-ידיים, ומוטמנת, באופן שמבהיר כי איש לא יוכל למצוא אותה שוב.

הדבר (2011)

ואם כבר מדברים יחידות אחסון וסודות ממשלתיים, יש חדרי אחסון שלא נועדו למנוע מזרים להיכנס, אלא למנוע מ”זרים” לצאת… בסרט “הדבר” מ-2011, יחידת אחסון באנטרקטיקה משמשת רקע ומקום לאחסון מטען יוצא דופן למדיי – חייזרים טפיליים, אשר הורגים את קורבנותיהם ותופסים את צורתם.

בזמן שצוות החוקרים אשר נמצאים במקום מנסים להתמודד עם האיום החוצני, חלקם נכלאים בחדר אחסון עד אשר יפותח אמצעי לזיהוי החייזרים שבחבורה, כדי למנוע מהם לצאת מהיבשת הקפואה ולסכן את כל האנושות. האם הצליחו? ובכן, את זה תצטרכו לגלות בעצמכם!

* המצעד מוגש באדיבות אחסון 2000 – המציעות יחידות אחסון לשימושים הרבה יותר קונבנציונאליים.

Leave a comment

Your email address will not be published.