לרגל  חג המולד אותו חוגגים ברחבי העולם, החלטנו שזה הזמן המתאים ביותר ללקט עבורכם את מצעד סרטי חג הקריסמס. גם עבורנו חג החנוכה הינו חג בילוי משפחתי, לילדים שנמצאים בחופש ולהורים שמחפשים מה לראות בימים גשומים אלו. בקיצור לא חסרות סיבות למצעד הזה.

1. שכחו אותי בבית (1990)  Home aloneׂׂ

עוד הרבה לפני שמקולי קלקין נשכח מתודעתנו, ומפעם לפעם בעקבות תמונה עדכנית, גרם לנו לשאול את עצמנו מה קרה לילד החמוד הזה, היה את הסרט “שכחו אותי בבית”. מדובר באחד הסרטים הכי נצפים בתקופת החגים, ממש כמו “גבעת חלפון” ביום העצמאות שלנו. אי שם בשנות התשעים הצוהלות יצא סרט הקומדיה המשפחתית הבלתי נשכח שהוא גם הסיוט של כל הורה. הסרט מספר על הילד הקטן שכל משפחתו נוסעת לחו”ל לחופשת הקריסמס ובטעות שוכחת אותו מאחור. הילדון מוצא את עצמו מנסה למנוע משני גנבים לא יוצלחים, לפרוץ ולשדוד את ביתו. מעבר לעובדה שמקולי קלקין מקסים ובלתי נשכח בסרט הזה, ג’ו פשי ודניאל שטרן עושים עבודת משחק מדהימה. הסרט מצחיק, מרגש ופשוט כיפי לצפייה עם ילדים, וגם כנוסטלגיה לנו המבוגרים.

 

טריילר:

2. נס ברחוב 34 (1994) Miracle on the 34th Street

הסרט מבוסס על הסרט הקלאסי משנת 1947, אבל אנחנו ממליצים על הגירסה הזו. הסרט שואל את השאלה האם סנטה קלאוס קיים? ומתאר את סיפורה של ילדה קטנה שלא מאמינה שסנטה קלאוס אמיתי, בעקבות מה שסיפרה לה אמה. כאשר היא פוגשת בסופר מרקט סבא מקסים שטוען שהוא סנטה קלאוס האמיתי, היא מתחילה להאמין שחלומות מתגשמים כשמאמינים בהם. עתה הילדה ועורך דין מנסים יחד לעזור לאותו סבא חביב להוכיח שהוא לא מטורף אלא באמת סנטה קלאוס.

טריילר:

 

3. “הסיוט שלפני חג המולד” – (The Nightmare Before Christmas (1993

טים ברטון באחד מהפרוייקטים של חייו יצר את הסרט המקסים אם כי קודר של “הסיוט לפני חג המולד. קשה שלא לראות את סגנונו המיוחד והקודר של ברטון, גם אם מדובר באנימציית סטופ מושן שנחשבה באותה תקופה מאוד חריגה בנוף (כמו הרבה מסרטיו של ברטון). הסרט מספר את סיפורו של ג’ק סקלינגטון, ששואף להשתלט ולהחליף את סנטה קלאוס. הסרט מתאר עולם אפלולי של מפלצות ואימה כ… מחזמר. כסנטה קלאוס החליף ג’ק סקלינגטון את המתנות של הילדים בדברים מפחידים כמו מפלצות עטופות כמתנה. ללא ספק אחד מהסרטים המומלצים שברבות הימים הפך להיות סרט פולחן.

טריילר:

4. “דוקטור סוס מגיש: איך הגרינץ’ גנב את כריסמס” – (How the Grinch Stole Christmas (2000

הגירסה לקלאסיקה של דוקטור סוס על הגרינץ’ שגנב את חג המולד, כאשר את הגרינץ’ משחק לא אחר מג’ים קארי שפשוט נולד לתפקיד הזה. הסרט מספר על עיירה בשם  WHO-VIL שם חיים יצורים חמודים שמאוד אוהבים חג בשם קריסמס. ליד העיר חי גם היצור המריר והמפחיד שבעקבות טראומת ילדות הוא נטול יחסי אנוש ופשוט שונא את כולם ובייחוד את קריסמס. הוא מחליט להרוס להם את אירועי החג, אבל עם התפתחות הסרט הוא מגלה אט אט את נפלאות החג והופך להיות ידידותי יותר.

טריילר:

 

5. “מארח השדים” – (Scrooged (1988

מדובר בגרסה בכיכובו של ביל מוריי לסיפורו הקלאסי של דיקנס, על הקמצן העשיר שלומד להעריך את חג המולד. ביל מוריי עושה עבודה מעולה בסרט (אולי בזכות ההיכרות המוקדמת שלו עם רוחות רפאים) בתור מי שפוגש את רוח הרפאים של חג המולד וחווה את העבר, ההווה והעתיד שלו. ביל מוריי הוא מנהל בכיר בחברת הפקות והוא מקבל ביקור של נהג מונית ניו יורקי (דייויד ג’והנסון בתפקיד אדיר), ונאלץ להתמודד עם מה שהפך אותו לאנטי חברתי כל כך. כצפוי לסרט אמריקאי מדובר בסוף טוב.

 

טריילר:

Leave a comment

Your email address will not be published.