לאחר לא מעט שנים שבהן הטכנולוגיה המתדקדמת ביותר בעולם בתי הקולנוע היתה טכנולוגיית התלת ממד, שכביכול הפיחה חיים בגיבורים ההוליוודיים והפכה אותם לקרובים מאי פעם, נראה שהיה זה רק עניין של זמן עד נזכה להיחשף לטכנולוגיה הבאה שתסעיר את עולמנו. הכוונה היא כמובן לטכנולוגיית DX4. אם טרם שמעתם או חוויתם את העניין, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נפרט אודות הטכנולוגיה החדישה וכן נספק לכם רשימה מפורטת המכילה עשרה סרטים קלאסיים שפשוט חייבים לראות ב-DX4.

אז מה זה בעצם DX4 על קצה המזלג?

אולם DX4 הוא אולם קולנוע שעבר הסבה מיוחדת מעבר לטכנולוגיית ההקרנה בתלת ממד. באולם זה הצופים לוקחים הלכה למעשה חלק פעיל בנעשה על מסך הקולנוע ומרגישים באופן מוחשי את המתרחש בסרט. כך, לדוגמה, הכיסאות באולם הקולנוע המתקדם מצוידים במנועים המאפשרים להם לרטוט ולנוע בהתאם לנעשה על המסך הגדול, רסיסי מים שוטפים את האוויר במהלך ההקרנה ובנוסף זוכים הצופים להיחשף לערפל, בועות, זרמי אוויר ואפילו ריחות שונים, האופפים את חלל האולם בהתאם למתרחש על המסך.

הטכנולוגיה המתקדמת פותחה במקור עבור מתחמי שעשועים, אך לאור הפופולאריות הרבה שצברו אולמות הקולנוע החדשניים החלו להקרין בהם סרטים קלאסיים שעברו אדפטציה לטכנולוגיה החדשה. את הטכנולוגיה עצמה פיתח קונצרן דרום קוריאני ענק הנקרא CJ, שנחשב כיום לקונצרן המוביל והגדול ביותר בכל הקשור לחדשנות בתחום מפעלי הבידור במזרח אסיה.

אילו סרטים פשוט חייבים לראות ב-DX4?

לפני שנפתח ברשימת הסרטים שפשוט אסור לפספס ב-DX4, ברצוננו להדגיש שכל סרט שמאושר להקרנה בטכנולוגיית DX4 עבר אדפטציה מיוחדת על ידי יוצרי הסרט עצמם. כמו כן, יש לציין כי בעתיד עוד ועוד סרטים יעברו התאמות לטכנולוגיה החדישה, כך שבהחלט ניתן לכתוב שיש למה לצפות…

  • משימה בלתי אפשרית – אומת הנוכלים – הסוכן האמיץ אית’ן האנט יוצא להרפתקה נוספת כנגד כל הסיכויים במלחמתו בארגון הטרור הבינלאומי, הסינדיקט, אך הפעם ללא גיבוי הסוכנות שפורקה על ידי ה-CIA והממשלה.
  • מלחמת הכוכבים – הקלאסיקה הנצחית תרגש אתכם בכל פעם מחדש. לא פשוט לבחור איזה סרט הוא המוצלח מכולם בסדרה שרק הולכת ומתרחבת ומשתבחת ולכן נמליץ לכם פשוט לרוץ ולצפות בכל חלק שיזכה לעבור התאמה לטכנולוגיה החדשה.
  • גברים בשחור 3 – הסוכן J והסוכן K, הלא הם וויל סמית וטומי לי ג’ונס, חוזרים ­להסעיר אותנו עם עוד סרט שכל כולו פצצת אנרגיה כובשת, רעננה ויצירתית. לפי מבקרים רבים מדובר באחד מסרטי הקיץ האולטימטיביים בכל הזמנים.
  • ספיידרמן 3 – אמנם מדובר בסרט שיצא לאקרנים במקור בשנת 2007, אך אין ספק שמדובר בסרט שתהילתו לא צפויה לחלוף בעשורים הקרובים. נכון לתאריך הפקתו, היה זה הסרט השני היקר ביותר בהיסטוריה, אחרי “שודדי הקריביים: סוף העולם”.
  • משחקי הרעב – על סרט המדע הבדיוני וההרפתקאות האמריקאי “משחקי הרעב” באמת שאין צורך להכביר במילים ולפיכך אולי ניתן להסתפק בשתיים בלבד: אסור להחמיץ!
  • טיטאניק – אם תמיד חלמתם להרגיש את נתזי המים מלטפים קלות את הלחיים במהלך הסצנה המפורסמת שבה אוחז ליאונרדו דיקפריו את קייט וינסלט על סיפון האונייה המפורסמת, נראה שזהו הסרט המתאים ביותר עבורכם.
  • הנוקמים – סרט חובה לחובבי גיבורי על המעוניינים לראות סרט אחד המאגד לא פחות משישה גיבורים תחת קורת מסך אחת.
  • עלייתו של האביר האפל – הסרט שחותם את הטרילוגיה שהחלה עם “באטמן מתחיל” (2005) והמשיכה עם “האביר האפל” (2008). עד כה הכניס הסרט יותר ממיליארד דולר ולא בכדי.
  • בחזרה לעתיד 2 – הסרט הקלאסי הזה ימשיך להסעיר את דמיונם של ילדים עוד שנים רבות, או לכל הפחות עד שנזכה לראות מכוניות מרחפות וסקייטבורדים מעופפים ברחובות.
  • רובוטריקים – האדפטציה הקולנועית של הסדרה המצוירת האהובה שבה מככבים מייגן פוקס ושיה לה-באף. טרם ראיתם? כעת זו ההזדמנות שלכם!

היכן ניתן ליהנות מחוויית ארבעת הממדים כיום?

לא ירחק היום שבו אולמות הפועלים בטכנולוגיית DX4 יהוו את הסטנדרט של אולמות הקולנוע, אך נכון להיום מדובר באולמות נדירים מאוד, כשלמעשה עד לאחרונה ניתן היה למצוא את האולמות המיוחדים האלו פועלים בשישה אתרים בלבד בכל רחבי העולם. מדוע עד לאחרונה? ובכן, מכיוון שלאחרונה נפתחו בקול תרועה רמה כאן בישראל אולמות קולנוע חדשניים הפועלים בטכנולוגיה המופלאה הזו.

אם ברצונכם לחוות סרט קולנוע בצורה שונה לחלוטין מזו שהורגלתם בה, אתם מוזמנים להגיע למתחם קולנוע יס פלאנט בחיפה או למתחם יס פלאנט בראשון לציון. לאחרונה נפתח אולם קולנוע המצויד בטכנולוגיית DX4 גם ביס פלאנט בירושלים. בהזדמנות זו חשוב לציין כי האולם שנפתח בראשון לציון הוא האולם הראשון מסוגו שנפתח באירופה כולה. כבוד!

Leave a comment

Your email address will not be published.