1. האנדרטייקר כוכב של סרטים הודים

“הקברן” המוכר והמפחיד, אשר עדיין מתאבק פעיל חלקית בWWE נכון לכתיבת שורות אלו, היה דמות מאוד פופולארית בבוליווד של שנות ה90:
בסרט אחד, ה”אנדרטייקר” האיום, מחסל בזירה את “קראש” ז”ל (עוד אחד מכוכבי הניינטיז של הWWE שנפטרו בטרם עת).
בסרט אחר, הוא המפלצת הנוראית שנשלחת לחסל את הגיבור, אקשיי קומאר.

בשני הסרטים הללו, האנדרטייקר משחק את עצמו ומציג את התנועות ותרגילי ההיאבקות שאפיינו אותו לאורך השנים.
כיאה לבוליווד – התסריט, הסאונד, יכולות המשחק והאפקטים – מגוחכים לגמרי.

אנדרטייקר נגד קראש :

אנדרטייקר נגד אקשיי קומאר:

חדי העין שביניכם ישימו לב כי לא מדובר באנדרטייקר המקורי, מארק קאלוואי, אלא בכפיל, כנראה אותו אחד שגילם בWWE את האנדרטייקר המזויף ב”סאמרסלאם” של 1994.

2. דוויין “דה רוק” ג’ונסון הוא פיית השיניים

“דה רוק” הוא אחד מהמתאבקים הבודדים שהצליחו להפוך ממתאבק מן השורה לאייקון, סמל תרבות, כוכב של הWWE שהפך להיות גדול יותר מהעסק עצמו – וכל זאת בפחות מ8 שנים, כאשר כבר באמצע הדרך הוא ניסה את דרכו כשחקן קולנוע.

כיום, ג’ונסון הוא אחד מהשחקנים המבוקשים והמצליחים ביותר בהוליווד, לאחר שכיכב בלהיטים כמו סדרת הסרטים “מהיר ועצבני”, “ג’י איי ג’ו” (או “כוח המחץ”) ו”הרקולס”, אך הוא עבד קשה כדי להרוויח את המעמד הזה לאחר ששיחק בלא מעט זוועות הוליוודיות. באחת מהן מ2010, הוא מגלם כוכב הוקי שלא מכבד את היריבים או את האוהדים שלו ונאלץ לבצע עבודות שירות בתור פיית השיניים האגדית. וכן, הסרט מחורבן בדיוק כמו שהוא נשמע.

דוויין ג’ונסון בתור פיית השיניים:

“דה רוק” חוזר לWWE ב2011, והקהל מסתלבט עליו:

3. ג’ון סינה – כל סרט בינתיים

הבחור השני מהסרטון הקודם, ג’ון סינה, הוא כנראה המתאבק עם מערכת היחסים הכי סבוכה עם הקהל של הWWE אי פעם: הוא הכי אהוד וגם הכי שנוא, הוא הכוכב הגדול ביותר של הדור האחרון, ה”הולק הוגאן” המודרני, ה”גוד גאי” הנצחי, אבל רוב הקהל הבוגר פשוט לא סובל את החד גוניות של הדמות שלו ואת יכולות ההיאבקות המוגבלות שהוא מציג.

אוהדי הWWE מראים לסינה כמה הם אוהבים ושונאים אותו בו זמנית:

גם השונאים הגדולים ביותר של סינה, יודו כי לבנאדם יש כישרון ושהוא מצליח להתעלות על עצמו ברגעים הגדולים של הWWE. לצערנו, תעשיית הקולנוע עדיין לא עלתה על הנוסחה ובינתיים ג’ון החביב מלוהק כמעט בלעדית לכשלונות קולנועיים וסרטי-DVD, כמו “המארין”, “12 סיבובים” ו”אגדי”.

ג’ון סינה משחק אותה חייל מארינס:

למרבה האירוניה, ג’ון סינה מלמד מישהו אחר להתאבק:

יכול להיות שזה קשור לעובדה שהסרטים הללו הופקו ע”י מחלקת הסרטים של הWWE עצמם ויכול להיות שיכולות המשחק של סינה באמת גרועות יותר מיכולות ההיאבקות שלו.

4. הולק הוגאן קורע את הגופייה ולובש סינר

טרי “הולק הוגאן” בוליאה, הכוכב הגדול ביותר של הWWE אי פעם, הוא ללא ספק אחד מכוכבי הפופ האלמותיים של האייטיז והניינטיז, מעמד שנמשך עד היום וכנראה יימשך לעד. בעוד שהוגאן השתתף ב”רוקי 3″ לצד סטאלון ואף כיכב בסדרת טלוויזיה משלו “רעם בגן עדן” (סדרה מעאפנה לכל הדעות, מבית היוצר של “משמר המפרץ”), סמל התרבות האמריקאי התבזה גם במספר סרטים טיפשיים לילדים; באחד מהם הוא משחק אומנת עם שרירים, בשני הוא חוטף מכה בראש ומשחק את סנטה עם שרירים.

הוגאן הוא סנטה:

הוגאן בחצאית בלט:

5. גולדברג הוא סנטה קלאוס-רוצח

ביל גולדברג, הכוכב הגדול ביותר של WCW וגאוות אוהדי הרסלינג היהודיים בכל העולם, מגלם אף הוא את סנטה קלאוס בסרט Santa’s Slay (משחק מילים מתחכם על

המילים “מזחלת” ו”שחיטה”). בעוד שגולדברג מקפיד לחגוג את חגי ישראל, בסרט הזה הוא מגלם את גדול אגדות הפולקלור הנוצרי – סנטה קלאוס, אבל מושחת, קשוח ורצחני. אכן, תפקיד עם המון עומק.

גולדברג בוגד במורשת היהודית שלו:

אך עדיין חוגג את חג החנוכה כהלכתו:

6. “ביג שואו” תוקע נאדים ומקבל וודג’י

“האתלט הגדול בעולם”, “ביג שואו”, אנדרה הענק של ימינו, הוא אחד הכוכבים היותר מוערכים מאחורי הקלעים בWWE ובזמנו בWCW, למה? בעיקר משתי סיבות:
א. למרות החזות המאיימת, הוא בחור מאוד נחמד בחיים האמיתיים.
ב. אין לו בעיה להביך ולהשפיל את עצמו בפריים טיים, כל עוד זה מה שטוב לעסק.

בין אם האוהדים נהנים לראות אותו מושפל או סובלים יחד איתו, לביג שואו (פול ווייט) אין אגו בכלל והוא פשוט רוצה לבדר את הקהל. כך גם בסרט Knucklehead (או בתרגום הנהדר: “דפוֹק ת’ראש”), הענק העדין שמושפל על בסיס קבוע, משחק, במפתיע, ענק עדין שמושפל על בסיס קבוע:

ביג שואו מגלם את וולטר, ילד כאפות בגוף של ענק, הנאלץ להתגבר על הרגישות והעדינות שלו ולהפוך ללוחם אימתני על מנת להרוויח מספיק כסף כדי לשפץ את בית היתומים בו גדל. סיפור בנאלי ומטופש על היכולת של אדם להתגבר על הפחדים שלו למען מטרה נעלה, אך למעשה זה התפקיד שווייט גילם גם בWWE במשך רוב שנותיו כמתאבק.

ביג שואו מביך את עצמו על המסך הענק:

7. “באם באם ביגלו” בסרט Major Payne

המבוגרים שביניכם ודאי זוכרים את סקוט “באם באם” ביגלו, המתאבק הגדול והקשוח עם קעקוע הלהבות על הקרחת. ביגלו היה כוח מאיים ודורסני בWWE, WCW, ECW וארגוני היאבקות נוספים במשך יותר מ20 שנה, אך מעולם לא היה ה-כוכב של הארגון.

ב1995 הוא קיבל תפקיד שולי מאוד בקומדיה Major Payne (עוד משחק מילים היתולי על המילים “רב סרן”, “רציני” ו”כאב”). הסרט מספר על רס”ן פיין, ששוחרר מתפקידו מהצבא האמריקאי ומוצא עצמו מאחורי סורגים לאחר שהסתבך בתקרית אלימה במהלך ההתלמדות שלו כשוטר. פיין לבסוף משתחרר מהכלא ומוצא עבודה כקצין אימון בפנימייה צבאית לילדים עבריינים ולא יוצלחים.

“רס”ן כאב” – לנו זה כואב יותר:

ביגלו משחק אופנוען בסרט ומופיע לכמה שניות בלבד, אך לאור העובדה שמדובר באחד הסרטים הגרועים ביותר באותה השנה (וכנראה בכל שנה), כנראה שעדיף לו כך.
ביגלו נמצא מת בביתו ב2007 כתוצאה ממנת יתר ובעיות בלב.

8. ה”אולטימט ווריור” הוא לוחם החרבות בסרט Firepower

“הלוחם האולטימטיבי” ג’ים הלוויג, הוא השרירן הצבעוני והמטורף של שנות ה80 וה90, שניכס לעצמו חוקית את השם “Warrior” ו”Ultimate Warrior” לאחר מאבקים משפטיים רבים עם הWWE. הלוויג גילם לוחם כלוב פראי בסרט העלק-עתידני “כוח אש” (Firepower) משנת 1993. הסרט מספר על לוס אנג’לס של 2007, אשר הפכה למרכז שופע של פשע, שחיתות ורציחות, שם מתנהלים טורנירי קרבות עקובים מדם.

הלוחם האולטימטיבי בלוס אנג’לס העתידנית:

ווריור חזר ליחסים טובים עם הWWE לאחר כמעט 20 שנות ניתוק; הוא הוכנס ל”היכל התהילה” של הWWE ונתן נאום חוצב להבות בתכנית הדגל – Monday Night Raw באפריל השנה. יום למחרת החזרה הגדולה שלו אל האוהדים, בגיל 54, כאשר היה בדרך למכוניתו, הווריור התמוטט ומת בעקבות מחלת לב.

קליפ מחווה מרגש לזכרו של האולטימט ווריור:

9. קווין נאש הוא רוסי

אתם בטח זוכרים את קווין נאש כ”דיזל”, שומר הראש העצום של שון מייקלס באמצע שנות התשעים. יותר מאוחר הוא היה אחד הכוכבים הגדולים שערקו באופן שערורייתי מהWWE אל הWCW והובילו את המלחמה ההיסטורית בין שני הארגונים.

נאש, יליד אמריקה, שיחק דווקא את יורי דמיטרוב, ראש השלוחה של המאפיה הרוסית בעיר גות’האם – בסרט “המעניש”, לצד ג’ון טרבולטה. הסרט הוא על סוכן FBI, אשר הופך בעצמו לפושע נמלט, כאשר הוא מבקש נקמה באנשי העסקים שרצחו את משפחתו.

מאז 1992 ועד היום, נאש משחק תפקידים קטנים באינספור סרטים וסדרות, כולל “סברינה המכשפה הצעירה”, גרסת הדור הבא של “ספינת האהבה” ועוד.

קווין נאש – דווקא יש לו לוּק רוסי:

10. המיז – בדיחה, אלוף עולם ושוב בדיחה

מייק “המיז” מיזאנין הופיע לראשונה בWWE ב2006, לאחר שכיכב בסדרת הריאליטי “העולם האמיתי” של MTV ומהר מאוד הפך לבדיחה עבור מעריצי הWWE ובחדר ההלבשה; כולם דאגו להזכיר למיז שהוא בסך הכל כוכב ריאליטי בשקל ושאין לו מקום בזירה הגדולה, אך מיזאנין הוכיח לכולם אחרת לאחר שזכה באליפות הWWE וניצח את ג’ון סינה בקרב המרכזי ברסלמניה ב2011. באותה שנה הוא גם לקח חלק ביריבות המתוקשרת בין ג’ון סינה לדוויין “דה רוק” ג’ונסון.

המיז נכנס בין סינה ל”דה רוק”:

המיז גילם השנה את הגיבור הראשי בסרט “המארין 4”, האסון הרביעי בסדרת האסונות “המארין”, שהתחיל ג’ון סינה. אבל לא באנו לפה כדי לספר לכם על סרט רביעי בסדרת סרטים נוראית, אלא על סרט נוראי בזכות עצמו, כזה הוא Christmas Bounty (עוד משחק מילים, עייפנו…):

ציידת ראשים בדימוס הופכת למורה בבית ספר ומנסה בכל כוחה לברוח מהעבר המפוקפק שלה. העניינים מסתבכים כאשר היא נאלצת לחזור הביתה לניו ג’רזי בחג המולד ולהציל את משפחתה מידי רוצח שכיר מעברהּ. ארוסהּ, שחושד בה, עוקב אחריה ממנהטן עד לניו ג’רזי והיא עושה הכל על מנת להסתיר ממנו את ההיסטוריה המשפחתית והאישית שלה.

הקומדיה המשפחתית הזו מעולם לא יצאה לאקרנים, אלא שודרה בטלוויזיה כהפקה של הWWE בשיתוף עם ערוץ ABC Family, מה שמצביע על האיכות הגבוהה שלו ועל האמונה הרבה שהייתה למשקיעים בסרט הזה…

המיז משלים את השילוש הקדוש של ריאליטי, היאבקות וסרטים גרועים:

 

* המאמר באדיבות “עמי מנדלבוים – מזרונים“, המשווקים מזרוני התעמלות למגוון סוגי ספורט.

Leave a comment

Your email address will not be published.